Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki i łożyska SHS [oficjalny]


Recommended Posts

Przy moich SHSach 13:1 napisane jest ze wytrzymuja do m180 ;)

Aktualnie uzywam stockow 18:1 przy m130 (450 fps) i 28 rps.

Przeszlo juz jakies 1.5 roku x 51 tyg x 800 kulek strzelanka srednio - 61200 kulek i problemow ciagle nie ma.

Zebatki padaja tylko przy zacinkach jak masz bardzo szczelny uklad, albo jak wsadzisz niepasujace zebatki/krzywe/ masz krzywy gearbox/ nie umiesz sobie poradzic.

Zebatki 32:1 sa MEGA wolne.

To juz STU 26:1 sa wolne ...

No i bawic sie z tlokiem polowkowym ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie czy zastosował ktoś już zębatki tej firmy na M190 Promyka ?? Tłok z pełną metalową szczęką też?? I jak to śmiga, nie łapie się w tych przełożeniach, więc nie wiem jakie dobrać xD. TU i STU itp. są dla mnie wygodniejsze ;)

 

Dzięki, jeżeli było to srr, ale szukajka nie wyłapała :(

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Spoko,ale chodziło mi o dostępne w PL to znaczy wybór zawęża się do 32:1 i 18:1.A że 32:1 już miałem i rof na nich był tragiczny to wybór ogranicza się raczej do 18:1 i tu pojawia się pytanie czy wytrzymają tego springa ???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tia - na zebatkach SHS jest oznaczenie (nawet na moich 13:1) ze wspolpracuja z springami do m190.

Uzywalem z m135 i dawaly rade ... Ogolnie bardzo wytrzymale sa.

Jak padlo mi lozysko przy m150 (kulkowe 8 mm) to zgrzyt byl - helicalne 200:100 SHS sie lekko zjechaly - widac strate oksydy, ale nadal smigaja w replice. Zaden zab nie pekl.

Ogolnie wykonane sa z mocnej stali - plastycznej a nie lamliwej.

Tylko zeby do naciagania tloka sa kruche. W sensie - przy zacinkach jak metalowe zeby tloka nawalaja je 40 razy an sekunde ... same sie urywaja.

Moja tlokowa zebatka SHS ma juz tylko 13 zebow do nacaigania tloka (samoistny shortstroking).

Ale tu taka uwaga... Nie padla zadna inna zebatka ani zab. Mimo ze sa duzo mniejsze i ciensze.

Po prostu przy wykonaniu zebow do naciagania tloka nie wzieli pod uwage ze ktos to moze tak katowac.

Reszta zebow jest pancerna.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pytania o sprawowanie się zębatek SHS:

 

zestaw 32:1 współpracujący ze sprężyną 150 Guardera (tylko full auto) po 10-12k strzałów nie ma śladów zużycia. Umarła tylko wykonana z tworzywa płaska głowica tłoka nieznanej firmy, powodując zacięcie mechanizmu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hehehehe :)

 

włąsnie rozwaliłem:

 

prowadnicę sprezyny łozyskowana systemy :) (odpadł palec prowadnicy)

 

zębatka tłokowa z zestawu 13:1 straciła pierwszy zab naciagający.

silnik elementa stracił zebatkę (wypadł imbus, zsunęła sie zebatka, rozwaliło zebatke, 6 trybów uszkodzonych.

tłok shs 14 zebów nadruszony, pierwszy zab dostał ostro, drugi i trzeci widać ślady zaczepienia.

 

Konfiguracja pozostała:

 

bateria fullymax 14,8v 1700mAh. 35/60C

m105 elementa

łożyska kulkowe shs 7mm

głowica tłoka zwykła CA

głowica cylindra systema aero aluminiowa

 

FPS: 310

Rof: 62k/s :)

 

Czy zmieniać zebatki na nowe czy zostawic tą bez zeba?

Link to post
Share on other sites

seger daj filmik twojej repliki jak strzela bo nie wierzę ;].

 

Ja posiadam podkładki, tłok ten z 14 zębami metalowymi, zębatka na silnik typu D, tłok niebieski z 3 zębami oraz dysze i powiem tyle tanie a jakościowo wyśmienite. Tłok z full zębami 14 zębów lata na silniku elementa, lipo 11,1v, spring cymy m120 i po paru tysiącach kulek zero śladów zużycia. Wszystko ładnie weszło bez żadnych udziwnień. Polecam jednym słowem.

Link to post
Share on other sites

Seger - mi przy 42 rps zjadlo razem 3 zeby.

Pobawic sie dla rekordow mozna - ale uzywac juz nie bardzo.

I tak owszem - tylko zeby z tlokowej te grube padaja. Bo jako jedyne sa z slabszego metalu (mimo ze grube).

Musialbys miec zeby innej firmy zeby nie gubilo zebow.

Rozumiem ze na auto masz spadki fpsow czy nie sprawdzales ?

 

ps. Elementa silniki potrafia podobno wytrzymac nawet 18 V lipo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...