Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki i łożyska SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Verb.. silnik JBU...

 

m3dykk1 - silnik cymowski neodymowy? (czarno niebieski , przyciągający mocno różne stalowe elementy?) jeśli tak to spokojnie możesz brać 18:1 a nawet mniejsze przełożenie jednak helicale są wytrzymalsze.. ja mam 100:200 w głównej na SP140 i wszystko cacy :)

W G36c mam 13:1 i jakieś stockowe gówno dające 380FPS i spory ROF ale wierząc w zapewnienie producenta każdy zestaw zębatek jest do max m180 :D Dlatego M130 jak najbardziej powinno dać radę z resztą "Szymyx1" potwierdził

Co do silnika to głównie jak już to się palą szczotki a są one wymienne :)

Link to post
Share on other sites

Ale ostanie pytanie już do moich części :

SP 130 guarder

Tłok shs stalowe zęby

Głowica bor up guarder

lipo 11.1v

Zębatki 18:1 będą lepsze niż 100:200? Bo jak kupię to już amen :icon_biggrin:

 

Nie ma lepsze gorsze. Szybsze, wolniejsze. Dostałeś tyle informacji że chyba możesz wyciągnąć własne wnioski. Nikt za Ciebie nie wybierze...

 

verb007

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Uh, pogubiłem się w tym wszystkim więc zapytam a raczej rzucę stwierdzenie a ktoś potwierdzi.

 

Planuję kupić zębatki 100:200 / 100:300 i teraz tak:

 

100:200 dadzą ciut większy rof ale za to będą lekko bardziej obciążać silnik jak 100:300.

100:300 dadzą mniejszy rof ale za to mniejsze obciążenie na silnik ? No i pociągną mocniejszego springa ?

 

do czego zmierzam :

m130 guarder

shs tłok 15 stalowych

silnik gfc tornado high torque

 

Chciałbym zębatki helicale i niestety, sprawa wygląda tak, że 100:200 są ciężko dostępne...

Link to post
Share on other sites

Jak już to gdzieś pisałem na tym forum. Core to nowa ewolucja SHS.

Jak dawniej zębatki SHS były odlewane i mało można było się dopatrzeć w nich obróbki CNC, tak teraz Core to większe QC, a co za tym idzie ? Lepsze jakościowo materiały, widać już większą obróbkę CNC aniżeli odlewy.

 

Mam u siebie w MP5K zestaw zębatek 13:1 na SS, odjęte 4 zęby z tłokowej, potworny rof i katuje to na 11,1V LiPo przy 40+RPS i zębatki nawet nie jękły :teeth:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nabyłem właśnie 100:300 z najdroższej serii SHSa (brand na opakowaniu - Super Shooter). W skrócie - dziwki, koks i lasery. Łożyska wsadzone wszędzie, gdzie tylko się dało (ośka środkowej i tłokowej, ośka ciągnąca popychacz), oprócz połowy zębatki tłokowej wszystko wyraźnie robione na maszynach i skręcane/zbijane kołkami. Jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Jak działanie, to jeszcze wyjdzie w praniu, ale zapowiada się naprawdę nieźle.

 

Mam jeszcze do porównania 18:1 z tej tańszej serii (ale dalej jeszcze "CNC") i tam jakość wykonania jest odrobinę gorsza, chociaż nadal ok - aczkolwiek zębatki są oczywiście bardziej standardowe, bez żadnych bajerów.

Link to post
Share on other sites

Ma dwa zestawy z tej serii, 16:1 i 100:200. Są fajne, nie powiem, ale... 16:1 silnikowa jest anodowana czy co tam na "złoty" (jakby tlenek tytanu) a w 100:200 ta sama zębatka jest...pomalowana złotkiem,które zaczyna złazić z powierzchni pracujących... Trochę lipa jakby. Oby sam materiał był wytrzymały. Poza tym trzeba sprawdzać te srubki co zespalają zębatki, bo u mnie na tłokowej 2 z 3 były niedokręcone... Co do łożyska na kołku popychacza to fajny bajerek, w.gietce gdzie wstawiałem te zębatki zapiżdża to jak wariat ale już w FAL' u się nie sprawdza,bo potrzebny jest większy opóźniacz; na szczęście nie ma probemu żeby ściągnąć łożysko ale jakby szkoda...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chyba wypadłem z obiegu... Powiedzcie mi proszę, bo trochę zgłupiałem - czy to normalne, że na zębatkach SHS znajduje się wielkie logo A&K?

 

Dotarły właśnie do mnie nowe zębatki SHSa w standardowym opakowaniu z SHSa. Opakowanie wygląda na nieotwierane, a zębatki mają logo A&K.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...