Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szybka zmiana sprężyny w V3


Recommended Posts

Zwykły szkielet V.3 z G36 JG. Dziura wiertarą z tyłu, potem wiertarka w imadło, frezik od dremelka i powiększanie otworu. Cięcie dziur na skrzydełka dremlem, wyrównanie też. Skrócone skrzydełka od prowadnicy (CYMA stalowa), grawerka i 2 zwykłe podkładki przykręcone z tyłu. Drobne nacięcia frezem wewnątrz GB, żeby prowadnica się w miarę zatrzaskiwała. Mycie wszystkiego z opiłków i gotowe. No, jeszcze wywalenie płytki zasłaniającej GB z tyłu.

 

f7Rr8rn.jpg

 

QYBzc4Q.jpg

 

bI1EI7W.jpg

 

CbzUswn.jpg

 

twKf2Pt.jpg

 

XXiJ9tb.jpg

 

http://imgur.com/a/z4brc#twKf2Pt

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej byłoby zrobić nacięcia pionowo?

Skrzydełka nie byłyby oparte o łączenie połówek.

 

Heh, właśnie miałem to napisać. Skrzydełka mogłyby wtedy korzystać z fabrycznych wyżłobień.

Co nie zmienia faktu, że kawał dobrej roboty - kiedyś myślałem nad tym w swojej giecie, ale sprzedałem ją razem z tym planem :D

Link to post
Share on other sites

Skrzydełka i tak trzeba skracać, bo się nie obrócą, gdyż zwyczajnie nie ma na to miejsca. W związku z tym fabryczne otwory tylko przeszkadzają, bo zmniejszają

wytrzymałość szkieletu w miejscu oparcia prowadnicy.

 

Chyba, żeby zrobić tarczką od dremla nacięcia w poprzek, przedłużając otwory po skrzydełkach, co umożliwi obrót, ale uznałem, że będze to mniej wytrzymałe i łatwiejsze do popsucia niż obecne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

W AK też się przydaje, może i nie wymienisz spręzyny w warunkach polowych, ale mnie osobiście irytuje składanie GB szczególnie gdy mi ten nieszczęsny spóst nie chce wejść >_<

Też myślałem o czymś takim tylko ja chciałem zrobić z tyłu duży otwór (tak by łatwo spręzyna wychodziła wraz z prowadnicą) a potem nagwintować dużym gwintownikiem i wkręcić krótką gróą śróbę co o tym myślicie?

 

PS:

Możesz pokazać dokładnie jak to zrobiłeś? Zdjęcia wnętrza GB do mnie najlepiejby przemówiły.

Edited by Rafikk222
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest dokładnie widoczne na zamieszczonych zdjęciach, w środku nie ma nic szczególnego.

 

Gwintowania tylnej ścianki jakoś sobie za bardzo nie wyobrażam, wydaje się być za cienka, plus i tak śrubę trzeba by specjalnie dorabiać. Oczywiście skrzydełka w prowadnicy i tak trzeba by wyciąć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zainspirowany tematem, sam zacząłem modyfikacje gb w swojej giecie.

Bolączka dla mnie była kwestia niestawilności prowadnicy przy takim jej umiejscowieniu. Z racji, że prowadnica nie miala się o co zaczepić aby sie nieobracać, a nie chciałem robić dodatkowych wyżłobień(żeby go nie osłabiać), wpadłem na pomysł, aby ją usztywnić. Teraz nie dość, że prowadnica jest dobrze wycentrowana(siedzi tam, gdzie ma siedzieć i nie przemieszcza sie na boki) to dodatkowo jest zablokowana tak, ze niebędzie sie obracać(przez co nie wypadnie z otworu). Pomogła mi w tym druga plastikowa prowadnica, ktora miala sześciokątne wgłębienie, w ktore wchodzi nakretka podklejona lakierem do paznokci(mojej damy, rzecz jasna;))

 

https://lh4.googleusercontent.com/YMN4QrX10H19HLPmliZ4BQqX9nKpQThzzPmI4qrpmwo=w658-h877

 

https://lh5.googleusercontent.com/9DG8JKU-6gMSp934Rs7KG-dRKQjfoTBiGrsGiqoCrNI=w658-h877

 

https://lh6.googleusercontent.com/3e-CDBQbbesGHmppwkXW2UGgy7HjNzao-Yg-hDyH2dQ=w987-h1316-no

 

https://lh3.googleusercontent.com/YI3CTuBaNTQs9l8X_Ys6OVWWKSb6EbRWXGbPjxJMyR0=w987-h1316-no

 

Do zakończenia projektu brakuje mi tylko nakretki trzymajacej "blokade" zrobiona z plastikowej prowadnicy.

 

Dostęp i wymiane sprężyny realizuje dzięki małym kombinerkom(a nie śrubokręt krzyżakowym jak Wiciok) w moim multitoolu, z zestawu osobistego "every day carry".

Link to post
Share on other sites

Od kąd zostala mi jedna pełnowymiarowa replika(nie licze 2xaep i pompki), to moglem sobie pozwolic tylko na strzelanki off limit. U mnie w krk, w okresie późna wiosna-wczesna jesień, na najpopularniejszej miejscowce jest ustanowiony limit 350fps(istny sajgon sie robi) i z myśla o tym oraz cqb zrobilem ta modyfikację. A drugiej repliki szybko nie kupie specjalnie pod 350.

 

Po za tym, lubie grzebac w replikach, ale nie tylko po to by wymienic springa. Zrobic cos nieszablonowego i dzialajacego daje mi frajde, a co więcej, skladanie gb bez sprezyny to czysta przyjennosc :D

Edited by dik89
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Od kąd zostala mi jedna pełnowymiarowa replika(nie licze 2xaep i pompki), to moglem sobie pozwolic tylko na strzelanki off limit. U mnie w krk, w okresie późna wiosna-wczesna jesień, na najpopularniejszej miejscowce jest ustanowiony limit 350fps(istny sajgon sie robi) i z myśla o tym oraz cqb zrobilem ta modyfikację. A drugiej repliki szybko nie kupie specjalnie pod 350.

 

Po za tym, lubie grzebac w replikach, ale nie tylko po to by wymienic springa. Zrobic cos nieszablonowego i dzialajacego daje mi frajde, a co więcej, skladanie gb bez sprezyny to czysta przyjennosc :icon_biggrin:

Ja mam 1 głupi pomysł, bo mi się dymu podczas strzelania zachciało :icon_wink: Zobaczę czy kiedykolwiek się za to wezmę :icon_biggrin: Ale bez ot świetny pomysł, zaopatrzę w to moją giete :icon_biggrin:

Edited by erykxdxd
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Sory za odkop, ale temat wydaje mi się ciągle ważny i na czasie. Jak widać, da się samemu przerobić gb v3 na system szybkiej wymiany sprężyny, ale czy są na polskim rynku dostępne osobne szkielety v3 z tym patentem? Planuję coś takiego założyć w swoim AK, a z przerobieniem szkieletu tak żeby pasował do AK będzie problem... Druga sprawa, że zamiast kupować osobny szkielet można by było go wymontować z jakiejś repliki. Z tego co wiem, gb v3 z tym patentem występuje w AUGach od APS/GFC i gietach Boyi? Są jeszcze jakieś repliki gdzie to się stosuje?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...