Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

Waciaki (bluzy i spodnie) to ocieplacze zakładane na mundur. Poniżej waciakowych spodni powinny być widoczne tylko buty (trzewiki). Pod nimi powinieneś mieć szarawary z opinaczami, ale jak ich nie widać, to nie ma znaczenia co tam masz.

Mam nadzieję, że spotkamy się broniąc Stalingradu :-).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Stalingradzie się spotkamy! Nie wiem jednak, czy przypadkiem nie będę go zdobywał! :maniak_luzik:

 

Mam drobny poślizg ze szpejem radzieckim i nie wiem, czy się wyrobię. Poza tym w tej chwili właśnie finalizuję nabycie mundury wz. 36 II RP (drelich) :icon_lol:

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jaki kolor najbardziej odpowiada hełmom radzieckim? Znalazłem wskazania na RAL6013, 6017 i 7010. Coś z tych czy jeszcze inny? Choć ten RAL 7010 powinien plasować się wśród szarych, ale niektóre strony pokazują go jako odcień zieleni. Nigdzie zaś nie znajduję przekierowania z 4BO na RAL. Dodatkowo, na różnych stronach palety barw RAL różnią się nieznacznie między sobą... Chyba, że est to tylko efekt wizualny (rozumiem, że teoretycznie paleta RAL powinna być stałym odnośnikiem). Ja sam wybrałbym raczej nieco inne kolory, te kody, które wcześniej wskazałem to porównania próbek kolorów z gotowymi elementami wyposażenia na różnych stronach w sieci.

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie porównywać z kolorami na monitorze, bo ze względu na ustawienia lub rodzaj monitora to żaden z wymienionych kolorów może nie być prawidłowy. Ten kto "próbki" umieszczał w internecie też mógł z tych samych względów wstawić zły kolor.

Osobiście przeszedłbym się z daną rzeczą do jakiejś castoramy czy innego marketu budowlanego lub sklepu malarskiego - powinni mieć gdzieś próbnik z paletą RALową. Oczywiście można wcześniej podzwonić po ww i popytać czy mają.

Od biedy można poszukać w internetach producenta blach falistych czy płyt warstowych i zamówić sobie darmową próbkę kolorów w palecie RAL (wada taka, że takie firmy mają zazwyczaj ograniczoną ilość barw do wyboru)

 

Edyta:

Może przyślą próbnik jak zapytasz, tylko w razie pytań powiedz, że jesteś projektantem wnętrz, architektem lub coś w ten deseń. Zazwyczaj takie firmy w tedy chętnie przysyłają materiały:

http://www.tikkurila...row_ral_classic

 

Edyta2:

http://www.dtstal.pl...olorow_ral.html

Jeżeli hełm jest stalowy to lepiej pytać u producenta blach, próbka na blaszce bardziej miarodajna.

Edited by szczyp
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale nie zupełnie o to mi chodziło; wzorniki kolorów widziałem zarówno w naturze, jak i w necie (między innymi właśnie na stronie tikkurili). Moje pytanie dotyczy bardziej tego, który z kolorów na palecie najbardziej jest zbliżony do radzieckiego oryginały - wówczas zamówię sobie na miejscu sporządzenie tej farby, w cenie znacznie niższej, niż to, co znalazłem w sieci dla koloru "4BO".

Link to post
Share on other sites

Sklep Nestof ma puszkę farby dla Rosyjskiego sprzętu, bodaj 40 zł. Ale w sumie to w Rosji był taki rozrzut kolorystyczny (każda fabryka miała inne kolory, a nawet dostawy się różniły), że nie będzie chyba dużego problemu jak kolor będzie lekko za jasny, lub za ciemny.

 

A tak to chyba RAL 6003, albo ten 6017, bo te ruskie hełmy to strasznie zielone były. Sporo ludzi wspomina, że ponoć jak soczysta trawa wyglądały. Nawet na modelarskim pamiętam, że ktoś dorabiał po swojemu, mieszając i podpytując się na ruskim forum. Ostatecznie wyszło, że to taki soczysty zielony niemal jak trawa.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam! Jakiś czas tu pisałem. Jednak plany się zmieniły i została zrobiona inna stylizacja. Teraz planuję zrobić stylizację żołnierza z okresu Stalingradu. I tu pytanie do Was: na co szczególnie zwrócić uwagę? Co jest często mylone przez początkujących? Wszystkie rady i porady mile widziane.

Link to post
Share on other sites

luki527 teoretycznie mundur wz. 1935 ( + patki na kołnierzu; naramienniki/pagony pojawiły się w '43) + waciak (może być np. sama kurtka, można też zastąpić waciakiem mundur).

Na nogi buty skórzane do kostek + owijacze lub jakieś saperki lub walonki.

Na głowę hełm wz 40 lub uszanka ew. furażerka.

Pas skórzany lub oszczędnościowy, na pasie ładownice zależnie od tego z czym będziesz latać + manierka, ładownica na granaty, saperka - co tam sobie chcesz.

Przez bok możesz przełożyć zrolowaną pałatkę, na plecy zarzucić mieszok.

 

 

Głęboko w tym temacie nie siedzę, bo też tylko robię stylizację na potrzeby ash, więc jak coś źle to niech ktoś bardziej w tym obeznany mnie poprawi.

Link to post
Share on other sites

foto stalingrad

 

To moja stylizacja na Stalingrad organizowany w tym roku, przez 19-tkę. Podstawa to płaszcz polski LWP sukienny, plus spodnie khaki nawet nie wiem co to za spodnie bo kupione w antykwariacie filmowym. Pewnie jakaś imitacja zwykłych spodni piechoty, ale są sukienne i dają radę na potrzeby ASH.

Reszta to obszycia wykonane ręcznie, co prawda dodałem naramienniki tak dla efektu, ale patki zrobione na wzór historycznych.

No i trochę gratów, hełm to odlew żywiczny wz 40 bodaj, mieszok, jakiś materiał wełniany zrolowany na zwór pałatki. Do tego opinacze, chlebak i manierka niemieckie, zdobyczne. Jedyny element taki mocno naciągany to torba p.gaz z LWP ale jak się zapyta orgów to z reguły nie widza problemu.

 

No chyba, że chcesz iść bardziej w reko, albo tylko w stylizację sowiecka, to wtedy warto poszukać typowo radzieckich rzeczy.

Prawda jest taka, że armia czerwona miała tak wielki przekrój krojów, kolorów jak i wzorów, że przejdzie niemal wszystko. No chyba, że chcemy być naprawdę poprawni poli...historycznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...