Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016


Recommended Posts

Może, aczkolwiek wypadało by mieć także coś co wskazuje na Rosjanina. Insygnia, furażerka, uszanka, bieganie z flaga z Sierpem i Młotem itp. :icon_smile: Mam nadzieję, że nie okaże się, że połowa Sowietów jest w Polskich mundurach i wyposażeniu :icon_wink: Trochę, źle ideologicznie by to wyglądało

 

Mam taką wełnianą czapę z gwiazdą - podobną do tej w jakiej szeregowy Franek Dolas biegał w Jugosławii. Pas skórzany i ładownice do Mosina. W ręku jednak Garand M1 - czy jest konieczność owijania w szmatę?

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Towarzysze trofiejny płaszcz polski współczesny bardzo dobry. Pałatka też. Obie te rzeczy nadadzą się również do stylizacji na Polaka z Brygady Podhalańskiej lub Francuza walczącego pod Narwikiem, dlatego warto nabyć takowy fant. (mam nadzieję, że towarzysze z 19 Inf. Div. wybaczą tą skromną agitację.) ;

 

A do stylizacji sowieckiej dobre są furażerki, razem z czerwoną gwiazdą to circa 20 PLN. Polskie hełmy wz. 63 też dadzą radę, a kozacka papacha Matta jest znakomita.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Witam,

Właśnie wracam z Antykwariatu, obładowany dwiema torbami :D

 

Co do sprzętu wygląda to tak:

Niemiecki - bluzy, spodnie, płaszcze, hełmy (plastikowe skorupy), puszki niemieckie, koszule, jest tego sporo. Mają teraz miesiąc niemiecki, czy jakoś tak.

Polski - malutko, trochę z LWP, trochę starszych, sporo spodni, ale zazwyczaj do poprawek.

Rosyjski - są chyba tylko bluzy nowsze lata 80 ? i trochę koszul no i mieszoków sporo.

 

Wszystko od stanu idealnego, do dziurawy durszlak. :P

 

Po za tym są Adriany, brytyjskie naleśniki i hełmy Rosyjskie, jakieś czapki, trochę innego sprzętu. Chyba nawet była jakaś amerykańska bluza.

Cenowo, płaszcze po 100, hełmy 20, reszta po 50 (koszule bodaj 30) - stan i narodowość nieważna. Najlepiej podjechać i zobaczyć, bo tak przez neta to ciężko.

Czynne od poniedziałku do piątku od 8 do powiedzmy 14-15, ale lepiej podjechać z rana. WAŻNE, płatność tylko w gotówce.

Link to post
Share on other sites

Ze zdjęciami może być problem, bo mój kompakt leży od ponad roku i próbuję go reanimować, natomiast komórkę mam tak starą, że nawet nie ma połączenia z kompem. :icon_biggrin:

Postaram się coś wykombinować na jutro, ale nie liczyłbym na wiele.

 

Mogę jedynie opisać na szybko jak to mniej więcej wygląda.

Płaszcz polski, sukienny z lat 70tych, stan praktycznie igła, zero przetarć, niezabrudzony, bez dziur, komplet guzików.

Spodnie polskie, ze ściągaczami sznurkowymi u kostek, sukienne, bez dziur, prawdopodobnie jakaś kopia, bo guziki zwykłe szare plastikowe.

Mieszok z materiału podobnego do worka jutowego, ale nie szorstki, kolor identyczny z oryginałem - musztardowy.

I 3 wypraski hełmów, Radziecki, Brytyjski i Polski Adrian, wsio z włókna szklanego z żywicą, farba złazi płatami (zresztą wygląda jakby to plakatówka była), ale nie problem odmalować. Adrian i rusek ma coś na jakby fasunek, pasek skóry zamiast metalowego "pierścienia", a zamiast skóry jest jakiś materiał z wszytym sznurkiem jako ściągacz.

Edited by HunterKiller
Link to post
Share on other sites

Ok mam foty, nie najlepsza jakość, ale lepiej nie będzie. Uprzedzam, kolory nie są dobre, bo mój olympus strasznie podkręca czerwony i za chiny nie mogę go ustawić. :/

 

Adrian:

http://images76.fotosik.pl/295/d177e518c14e2a1a.jpg

http://images75.fotosik.pl/295/8fe26de6f1b6d318.jpg

 

Naleśnik:

http://images75.fotosik.pl/295/46189e4a74a87630.jpg

http://images78.fotosik.pl/295/774051f4aff5c9cb.jpg

 

Rusek:

http://images75.fotosik.pl/295/45ed777bdd12ab2d.jpg

http://images77.fotosik.pl/295/6ab813f24ddcf568.jpg

 

Mieszok:

http://images78.fotosik.pl/295/a1e78a499d53cbdc.jpg

 

Spodnie:

http://images77.fotosik.pl/295/a33b8bdc24b25eba.jpg

 

Płaszcz:

http://images76.fotosik.pl/295/58061c812272d4d3.jpg

 

To tyle, pewnie kupiłbym dwa razy tyle, ale tylko tyle miałem gotówki, a kartą się nie da, może to i lepiej :P

Link to post
Share on other sites

Troszkę tak, ale nie było tam niestety wszystkiego, co potrzebowałem. Najgorzej z mundurami, więc teraz zrobimy rzeczywiście stylizację. A młody dostał kombinezon pancerniaka "na 102" :maniak_luzik:

 

Przy okazji: jaki kolor najbardziej odpowiada hełmom radzieckim? Znalazłem wskazania na RAL6013, 6017 i 7010. Coś z tych czy jeszcze inny? Choć ten RAL 7010 powinien plasować się wśród szarych, ale niektóre strony pokazują go jako odcień zieleni. Nigdzie zaś nie znajduję przekierowania z 4BO na RAL

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Przy okazji: czy ktoś ma nadwyżkę chlebaków RKKA (potrzebne są 2 sztuki - w przeciwnym razie będziemy musieli z młodym użyć toreb od maski p-gaz w mało twarzowym kolorku ("deszczyk").

 

Nie pytam nawet, czy ktoś ma zbędną replikę PPSz czy Mosina, ewentualnie Naganta - będziemy walczyć sprzętem "trofiejnym"

Link to post
Share on other sites

Witam,

Teraz ja napiszę o pomoc/wsparcie. Potrzebuję jakiegoś sprzętu na kolegę, bo chciał przyjechać i zobaczyć jak to wygląda. Co prawda bardziej go interesuje współczesność, ale może się wkręci. :)

 

Potrzebowałbym jakiejś bluzy/kufajki i spodni (o ile nie wbije się w moje). Wzrost ok 180, pas jakieś pewnie z 92 albo i 94. Nie musi to być super jakość, albo regulaminowo radzieckie. Może być zdobyczne. Coś byle tylko podchodziło pod krasnoarmiejeca.

A i coś na głowę, jakaś furażerka, albo hełm.

Dodatkowe wyposażenie mile widziane, ale myślę, że coś wykombinuję ze swoich zapasów. :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

UWAGA!!!

 

Zmieniamy plan Stalingradu:

 

10:00 - zbiórka, omówienie zasad, scenariusza, sprawdzenie posiadanej pirotechniki(!)

11:00 - 13:40 - Faza I - Ofensywa Niemiecka

14:00 - 16:40 - Faza II - Kontrofensywa Radziecka

17:00 - 19:00 - Faza III - Pewien ciekawy epizod z walk o Stalingrad :icon_wink: :icon_biggrin:

 

Fazy mogą się skończyć wcześniej poprzez wypełnienie wszystkich zadań

Faza III może być przedłużona na życzenie graczy.

Do fazy III obowiązuje posiadanie latarki zwykłej i z jakimś kolorowym światełkiem, najlepiej czerwonym (dla oznaczenie trupa). Polecamy małe rowerowe.

Zachód słońca jest ok. 17:15, więc na początku będzie jeszcze widno.

Jeśli ktoś posiada to prosimy o zabranie ze sobą "szperaczy"

Przypominamy o zabraniu zapalniczek.

Pierwsze dwie Fazy będą nastawione bardziej na walkę o pozycje. III na wykonywaniu ściśle określonych misji

Urządzenie symulujące błysk wystrzału nie są obowiązkowe, aczkolwiek mile widziane :icon_wink:

Na razie proporcje są 23:20 dla Rosjan :icon_biggrin:

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Ten zmieniony plan trochę podchodzi plagiatem imprezy Torgau 1945.

Mogę zapewnić, że plagiatem nie jest i być nie miał. Jedyne co zostało zaczerpnięte z wątku o Torgau jest ten fragment: "Urządzenie symulujące błysk wystrzału nie są obowiązkowe, aczkolwiek mile widziane :icon_wink:", który miał uprzedzić pytania tam się pojawiające na ten temat.

 

Została dodana tylko faza nocna (Fazy I i II poza zmianą czasu na krótszy zostały nie zmienione), która była w planach już od początku, ale zaczęliśmy ją dokładnie rozważać po określeniu się mniej więcej liczbie uczestników i pomocy organizacyjnej MICHALA, na przełomie stycznia/lutego.

Godzina rozpoczęcia została przesunięta by móc swobodnie wprowadzić fazę III, jeśli pierwsze fazy zakończyłyby się zbyt szybko.

Link to post
Share on other sites

Została dodana tylko faza nocna (Fazy I i II poza zmianą czasu na krótszy zostały nie zmienione), która była w planach już od początku, ale zaczęliśmy ją dokładnie rozważać po określeniu ( *** )

Godzina rozpoczęcia została przesunięta by móc swobodnie wprowadzić fazę III, jeśli pierwsze fazy zakończyłyby się zbyt szybko.

I o tę fazę nocną właśnie się rozchodzi. Wydawało mi się, że fleischer robi pierwszą nocną w tym sezonie. Jak dla mnie, jakby była planowana przez was od początku, to żadnych zmian godzinowych by chyba na dwa tygodnie przed imprezą nie było. Ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: czy to istotne kto pierwszy zorganizuje nocna grę? Według mnie to nie są wyścigi. Po prostu będą dwie, co jest z korzyścią dla nas graczy.

 

Po drugie w sprawie "plagiatu": to ja zaproponowałem chłopakom nocną część Stalingradu i zgodzili się na nią - co mnie bardzo cieszy. Miałem ją zaplanowaną już rok temu, ale ostatecznie nie udało mi się zorganizować gry.

Teoretycznie, gdybym był pieniaczem, to ja powinienem poskarżyć się na plagiat mego pomysłu :icon_wink: Przecież na łamach tego forum namawiałem ich na organizację gry dzienno-nocnej - patrz post 131 z 27 listopada 2015 w temacie "Kalendarz zapowiedzi i gier WW2". Czyli przed zapowiedzią Torgau 45. Ale nie jestem pieniaczem :icon_biggrin: Wygląda na to, że nie tylko ja mam genialne pomysły na imprezki :maniak_jezyk2:

Link to post
Share on other sites

Od początku zastanawialiśmy się czy wprowadzić tę fazę, ale zdecydowaliśmy się na nią właśnie pod koniec stycznia. Początkowo nie chcieliśmy zmieniać godziny, ale uznaliśmy, że będzie jednak lepiej ją przesunąć o godzinę do przodu. Wydaje nam się, że nikomu nie będzie przeszkadzać późniejsze rozpoczęcie, ale miłe będzie wydłużenie rozgrywki. Nawet gdybyśmy nie przesunęli godziny, to i tak Faza III zachodziła by o noc i bez sensu było by skrócenie wszystkiego byleby tylko przed nią zdążyć.

 

Nie chcemy i nie zamierzamy robić żadnej konkurencji innym organizatorom. To by zniszczyło koleżeński charakter ASH, który jest chyba najważniejszy. Jeżeli uraziliśmy tą decyzją graczy i organizatorów Torgau, to serdecznie przepraszamy i możemy wrócić do poprzedniego planu.

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...