Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

To tak cytując klasykę - kiedy ostatnio spalił Ci się telefon :icon_biggrin: ? Tam przecież też lipo siedzi.

 

Pożar lipola występuje w skrajnych przypadkach albo z winy użytkownika. Jak dbasz i masz lipolkę dobrej firmy to się nie martwisz albo trzymasz w starym żeliwnym garnku :icon_wink:

 

A może ma Samsunga Note 7 :icon_biggrin:? Lipole teraz się nie palą. Mi udało na nich robić małe zwarcia i dalej żyją :icon_biggrin:.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites
  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W razie "W" bez problemu zmienisz prowadnicę na jakąś z eMkowej repliki, więc bez obaw :D

Do swojej HKsi zakładałem kilka kolb - jutro wrzucę zdjęcia. Przy czym używam zdjętej z eMki prowadnicy.

 

edit:

 

main.jpeg

main.jpeg

 

SA HK416C - akumulator mieści się w przedniej rączce założonej na szynę RIS. Kapitalne rozwiązanie dla entuzjastów wcześniej wspomnianych ogniw NiMh :teeth:

 

Link to post
Share on other sites

W razie "W" bez problemu zmienisz prowadnicę na jakąś z eMkowej repliki, więc bez obaw :icon_biggrin:

Do swojej HKsi zakładałem kilka kolb - jutro wrzucę zdjęcia. Przy czym używam zdjętej z eMki prowadnicy.

 

edit:

 

main.jpeg

main.jpeg

 

SA HK416C - akumulator mieści się w przedniej rączce założonej na szynę RIS. Kapitalne rozwiązanie dla entuzjastów wcześniej wspomnianych ogniw NiMh :teeth:

 

Co to za tłumik masz z przodu ? Podaj nazwę albo link do sklepu :)

Link to post
Share on other sites

Który ząbek dokładnie? :icon_smile:

Możesz wskazać na obrazku?

 

https://goo.gl/photo...xUy412chMw21s69

 

Zaznaczyłem część która się zaczepia o łoże magazynka tutaj trzeba pokombinować. Różnica wynika z innego konta ścięcia gniazda na magazynek w HK416 i AR15

 

KHvsAR.PNG

 

 

A co z midami od specny? Pasują, dobrze podają?

 

Midy od Specny powinny pasować bez problemu.

Najlepiej kup w metalowych skorupach i w razie potrzeby możesz delikatnie wygiąć górną krawędź okienka w którym zaczepia się blokada magazynków - to pomaga lepiej je "zapiąć".

 

Jest jeszcze jedna opcja ale żeby nie kraść splendoru niech @gloomer opowie jak to dokładnie zrobić bo dziś ogarniał temat ;)

Edited by Niedźwiedź
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o możliwość pasowania wszystkich magów to trzeba przypiłować samo ramię zwalniacz magazynka aby zaczep głębiej wchodził w magazynek i wtedy magi nam nie wypadają. Dzisiaj to podpatrzyłem u Sergiusza więc #potwierdzoneinfo

 

Walnięte z telefona

 

 

Link to post
Share on other sites

Pasują standardowe części do wnętrza GB?

Jak z komorą? Standardowa? Warto wymienić?

Gumki standard wchodzą?

 

Co warto wymienić na samym początku? myślałem nad dyszą uszczelnioną i może cichymi głowicami. Tłok na full stal szczękę i silnik na neodym, oczywiście też gumkę, lufę i kable.

 

Po prostu chciałbym zrobić z tego uber maszyne.

Edited by KaXardas
Link to post
Share on other sites

Dupa, ściąłem tej ząb - szlifowałem chyba ze 30 minut - ale magazynek pomimo, że wchodzi do gniazda, to się nie zaczepia...

 

Nie ząb tylko ramię zwalniacza. aby sam ząbek mógł wejść głębiej w gniazdo.

 

Wymiana zwalniacza nie pomaga bo gniazdo specny jest masywniejsze i dlatego trzeba zastosować patencik.

Link to post
Share on other sites

Przyszła moja H02, niestety muszę reklamować :icon_cry: Od razu praktycznie odpadł mi dosyłacz zamka a front ma spory luz góra<->dół - około 1cm. Wrrrr.

 

Ale ogólnie wygląda bardzo fajnie, zrzyna 100% z VFC :hahaha:

 

 

 

EDYTA:

Midcapy boyi i G&P pasują, podają, nie mają luzu, nie wypadają.

Edited by Voytas
Link to post
Share on other sites
Przyszła moja H02, niestety muszę reklamować :icon_cry: Od razu praktycznie odpadł mi dosyłacz zamka a front ma spory luz góra<->dół - około 1cm. Wrrrr.

 

Ale ogólnie wygląda bardzo fajnie, zrzyna 100% z VFC :hahaha:

 

 

 

EDYTA:

Midcapy boyi i G&P pasują, podają, nie mają luzu, nie wypadają.

Czyli loteria. Gloomer miał więcej szcześcia.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli loteria. Gloomer miał więcej szcześcia.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

Przepraszam ja mam HO3. Niedźwiedź ma H02 :D. Kolega jest pierwszą osobą, którą ma taki przypadek, no ale cóż. To jest chińczyk i będzie się coś takiego zdarzało. Żebyście widzieli jakie luzy ma mój G&P :D.

Link to post
Share on other sites

 

Przepraszam ja mam HO3. Niedźwiedź ma H02 :D. Kolega jest pierwszą osobą, którą ma taki przypadek, no ale cóż. To jest chińczyk i będzie się coś takiego zdarzało. Żebyście widzieli jakie luzy ma mój G&P :D.

Faktycznie. Mój błąd. Przecież ja też chcę zamówić H03. No to Niedźwiedź miał więcej szczęścia ;)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Odsyłam nazad do GF, oby następny egzemplarz przyszedł w należytym stanie. Za to jeśli chodzi o magazynki to jestem pozytywnie zaskoczony że każdy z 10ciu złapał elegancko.

 

Poprawili gniazdo/zwalniacz magazynka ale zwalili spasowanie. Poczuj magie Specny :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...