Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żeby nie było mam zwykłą specnę sa-b02 używam ja dwa lata na samym początku wymienione kable spodkładkowana i uszczelniona śmiga już drugi rok na stockowej batce nie lipo tylko nimch czy jakoś tak tylko wiele razy wyciągane bebechy z body i chodzi bez zarzutów więc nie wiem skąd ten hejt jak się dba tak sie ma a nie wkładają lipo 11 walą auto aż sie posypie moje krótkie zdanie PS sam mam chęć na te HK oby wytrzymała tyle co sa-b02 :D

Link to post
Share on other sites

Akurat w żywotność szkieletów od SA nie mam wątpliwości. M27 IAR od Specny to już mój drugi egzemplarz tej firmy, pierwszym była kopia PWS Diablo czyli SA-A01. Replikę mam ok 2 lat i kompletnie nic się z nią nie dzieje. Szkielet jeszcze jest ten pierwszej generacji czyli taki szary. Teraz jest taki czarny z grawerką SA, wydaje się być solidniejszy. Myślę nad zmianą szkieletu na Retro Arms bo w planach jest zrobienie IAR na para snajpe. Jak już zakupie szkielet to na pewno się podzielę co do kompatybilności.

Link to post
Share on other sites

Jakoś na dniach zamawiam :icon_biggrin: i mam kilka pytań (zielony jak mech )

 

1. Jaką lufę i gumkę na start polecacie do SA-H02 ??

 

2. Ze specyfikacji wynika że długość lufy wewnętrznej to 270 mm. PDI raven 6.01 - 285mm będzie wystawać czy da radę ??

 

3. Wymieniać kable czy stok ok ?

 

 

Nie mam pojęcia czy to istotne ale chcę używać wyłącznie kulek bio.

Edited by czarna zojcha
Link to post
Share on other sites
IAR i parasnajpa. Coś tutaj mi nie pasuję bo M27 jest RKMem :D.

Zgadza się, ale wygladem aż kusi żeby zrobić z niej parasnajpe.

Jeśli komuś nie zależy na super realistic to czemu nie?

Osobiście także się do IARki przymierzam z zamiarem zrobienia parasnajperki

 

Przy okazji to podziękować chciałem Gloomer i Niedźwiedź za fajną reckę na yt.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edited by sikor73elite
Link to post
Share on other sites

IAR2_zpsbc572efc.jpg

 

W planach mam dokładnie taką konfigurację. Zrezygnowałem jednak z kupna szkieletu Retro Arms bo nie posiada opcji zamontowania mechanizmu bolt catch'a, co wiem że jest zbędnym ale mega fajnym bajerem dla mnie. Po za tym tak jak Voytas napisał nie obejdzie się bez szlifowania korpusu, a tego raczej wolałbym uniknąć. Ograniczę się do Sorbopad'a i m140 :icon_wink:

Edited by Czarny650
Link to post
Share on other sites

Oznaczenia HK - http://forum.wmasg.pl/topic/151315-oznaczenia-hk416-pliki-do-grawerowania-laserowego/

 

Czarny, potraktuj wiertłem delikatnie ostre kąty w dziurze na cylinder, mam tak w Krytacu i nic nie pękło nawet na trzaskającym mrozie. Spring M130. Plus szkielet gb specny też jest dosyć spasiony, póki co to słyszałem tylko o pękniętych korpusach w emkach. O szkieletach gb nie. Kumpel ma poskładaną długą specnę na m135 elementa, 490fpsów i śmiga.

 

9294555_orig.jpg

Link to post
Share on other sites

Wiertło nie musi być duże, ważne żeby te ostre kąty zaokrąglić.

 

Koniec z offtopem bo mnie mod zje że to nie dział o tuningu :icon_mrgreen:

 

W HK416C ten AN/Peq na zdjęciu jest w zestawie ? Do cekuba wygląda to bajecznie tylko gdzie baterię schować ...

Link to post
Share on other sites

Jakoś mnie wizja pożaru nie rajcuje :teeth:

W każdym razie NiMh też całkiem sprawnie ciągną replikę :icon_smile:

 

To tak cytując klasykę - kiedy ostatnio spalił Ci się telefon :D ? Tam przecież też lipo siedzi.

 

Pożar lipola występuje w skrajnych przypadkach albo z winy użytkownika. Jak dbasz i masz lipolkę dobrej firmy to się nie martwisz albo trzymasz w starym żeliwnym garnku ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...