Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
XrayPl

ASH "Kluż - Obrona Siedmiogrodu" 28-29/09/18 Battle Arena k. miejscowości Piątek

Recommended Posts

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch- und Deutschmeister ma zaszczyt zaprosić na piątą odsłonę zmagań na Froncie Wschodnim!

 

Gdy w nocy 23 sierpnia Rumunia zdradziła Oś przechodząc na stronę Sowiecką, dla Węgier było jasne, że będą musieli stanąć do walki z niedawnym sojusznikiem o Siedmiogród (rum. Transylwania), odwieczną kość niezgody między obydwoma krajami. Zabrany Węgrom po I Wojnie Światowej i oddany jej z powrotem na mocy drugiego arbitrażu Wiedeńskiego. Teraz miało ostatecznie okazać się, do kogo będzie należeć ten teren. Dla Rumunów, wspartych przez Armię Czerwoną, głównym celem było miasto Kluż, stanowiące historyczną stolicę regionu…

 

8771977050a96a67be22618eae4dde43.jpg

 

Termin: 28-29 września (piątek- sobota)

 

Miejsce: Battle Arena http://battle-arena.pl/

 

Wpisowe: 20 złoty do przedpłaty na numer konta podany po zgłoszeniu na email – mareksadej@wp.pl lub na PW na wmasgu do mnie (co kto woli). Dopiero takie zgłoszenie się i wpłata, równa się zapisaniu na imprezę.

Jeśli do 30 czerwca nie uzbiera się minimum 25 osób (opłaconych) gra się nie odbędzie. Jeśli się zbierze dana liczba, możliwość zapisania się na imprezę będzie dalej możliwa.

 

Wiek: Od 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pełnoletniego opiekuna

 

Czas:

Piątek:

- 20:00 – odprawa

- 21:00 – start gry (zachód słońca jest o 18:30)

- 00:00 – koniec gry

Sobota:

- 9:00 odprawa

- 10:00 – start gry

- 15:00 – koniec gry

 

Strony:

 

-Niemcy (WH, SS, LW itd.) i Strzałokrzyżowcy

-Rosjanie i Armia Rumuńska

 

 

Stylizacja obowiązkowa:

Niemcy – co najmniej jednokolorowe szare lub ciemno-zielone (oliwkowe też mogą być) ubrania, najlepiej mundurowe. Mogą też być założone szare pałatki i jednokolorowe ciemne rzeczy pod spód. Dopuszczone są też stare szwajcarskie mundury

Strzałokrzyżowcy – mundury cywilne pasujące na lata 30 i 40 XXw. Do znalezienia w szafie po dziadkach lub w lumpeksach.

 

Rosjanie – minimum to pałatka (w odcieniach zielonego lub piaskowego) i furażerka/hełm. Pod spód żadnych współczesnych kamuflaży i rzucających się w oczy ubrań. Najlepiej proste w kolorze khaki lub brązowym.

 

Absolutny zakaz jakichkolwiek współczesnych kamuflaży

 

 

Zasady:

 

Broń:

-Historyczna – Serią mogą strzelać wszystkie historyczne p-my np.: PPsha, mp40, Thompson, sten, a także bronie poniżej 400 fps. Górny limit mocy dla maszynowych to 480 fps, a dla czterotaktów – 550fps.

-Nie historyczna – Musi być stylizowana (minimum to obwinięcie „szmatami”). Powyżej 400 fps strzela ogniem pojedynczym. Beż żadnych bajerów typu chwyt taktyczny, magnifier, latarka itp. Można tylko mieć zamontowaną zwykłą lunetę.

-Broń wsparcia (zarówno historyczna i nie historyczna) – Strzelec musi mieć co najmniej 1 ładowniczego (można mieć maksymalnie 3). Ładowniczy będą określeni przed rozpoczęciem rozgrywki, a ewentualne zmiany będą mogły nastąpić w przerwie. Strzelec BW może strzelać tylko gdy bezpośrednio obok niego znajduje się co najmniej 1 ładowniczy. Ładowniczy w momencie kiedy strzelec strzela, nie może sam strzelać z własnej broni (bo przecież podaje amunicje :icon_wink: ). Jeśli 1 strzelec ma kilku ładowniczych, mogą się oni wymieniać „przy pomaganiu” strzelcowi BW. Broń wsparcia max 550 fps.

- Można mieć przy sobie max. 300 kulek w dowolnej ilości magazynków. Uzupełniać je można TYLKO na respie. Jeśli to możliwe prosimy o nie używanie Hi-Capów (oczywiście wiadomo, że do niektórych broni nie ma innych magazynków, ale jeśli ma się np. kilka hi-capów, to by te 300 kulek podzielić między nie, a nie wszystkie do jednego)

 

Sanitariusze i respawny:

- Respy będą ustalone na miejscu

- Każda strona będzie miała co najmniej jednego medyka. Przy pierwszym postrzale medyk może uleczyć daną osobę wiążąc jej bandaż na ramieniu. Medyk będzie miał ograniczoną liczbę bandaży. Kiedy osoba z bandażem dostanie drugi raz, musi zejść na respa i zostawić na nim swój bandaż. Medyk będzie mógł zabierać bandaże pozostawione na respie. Jeśli po obu stronach będą chętne osoby do grania TYLKO medyków bez strzelania się, to wtedy każde zabicie medyka będzie karane zabraniem wrogiej drużynie jednego bandaża na jedną godzinę.

– Osoby z historycznym pancerzem wytrzymują każdy strzał na pancerz z pistoletów, pistoletów maszynowych i w pomieszczeniach. Strzały karabinowe niezależnie od pancerza są śmiertelne. W przypadku wątpliwości jaki padł strzał, należy go uznać za karabinowy. Osoby z pancerzem mogą być uleczone 2 razy, czyli 2 razy mogą mieć zawiązany bandaż.

 

Walka w pomieszczeniach:

W pomieszczeniach górny limit mocy to 380 fps. Osoby z bronią o mocy 350-380 fps mogą strzelać tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym. Osoby z bronią o mocy poniżej 350 fps mogą strzelać serią. Celujemy w nogi.

Wolno z mocniejszych replik strzelać „z” i „do” budynku w granicach rozsądku.

 

Jeńcy:

W żadnym wypadku, a komu to potrzebne? To Front Wschodni!

 

Pirotechnika:

Dopuszczone max k206 i dymne, strobo, flary itd.. Należy uprzedzić organizatora przed imprezą (co najmniej dzień przed) o planowanych środkach piro do użycia. Używamy z rozsądkiem i okrzykiem „GRANAT!”

 

Zasady nocne:

-We wszystkich pomieszczeniach tylko ogień pojedynczy. Na otwartych przestrzeniach sugerujemy również używanie ognia pojedynczego.

-Należy posiadać tracera na lufie symulującego błysk wystrzału, jeśli się go nie posiada, zostanie do lufy przywiązane za karę światło chemiczne. Podczas przemieszczania się można je zasłaniać, ale podczas strzelania musi być odsłonięte.

-Trzeba posiadać przy sobie czerwone światło np. lampkę rowerową czy światło chemiczne by sygnalizować trupa.

- Sugerujemy także posiadanie zwykłej latarki

 

Inne:

-Zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz można zabić osobę klepiąc ją lub powiedzieć „bang bang” czy co kto woli by nie musieć oddawać strzału.

-Strzelamy tylko do celu który widzimy. Nie wolno strzelać „na ślepo”

- Podczas gry używane będą też te same miny pułapki co na "Wiosennym Przebudzeniu"

 

Zapisy:

Zapisanie się na imprezę jest równoznaczne z wysłaniem zgłoszenia na pw lub email mareksadej@wp.pl i wpłacenie wpisowego na podane konto.

 

Zapraszamy serdecznie :icon_wink:

Edited by Domin007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planuję się pojawić, zapisane w kalendarzu.

 

Czy po Wiosennym przebudzeniu, nie umawialiśmy się, że tych panów nie zapraszamy- Strzałokrzyżowcy ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planuję się pojawić, zapisane w kalendarzu.

 

Czy po Wiosennym przebudzeniu, nie umawialiśmy się, że tych panów nie zapraszamy- Strzałokrzyżowcy ? :icon_wink:

 

No chyba armia amerykańska nie boi się kilku węgierskich partyzantów? ;)

 

 

Po słusznej uwadze Cortesa, postanowiliśmy, że w piątek przesuniemy na później rozgrywkę by ułatwić graczom i w związku z tym plan na 28 września jest następujący:

- 20:00 - odprawa

- 21:00 - Początek rozgrywki

- 00:00 - koniec rozgrywki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji (bo patrzę z zazdrością na te baretki): czy to Przebudzenie, na którym byliśmy, zalicza się do cyklu węgierskiego, czy impreza o podobnej nazwie się dopiero odbędzie?

 

No, ja oczywiście planuję się tu pojawić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie niestety zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz, nie chciałem już zaliczać Wiosennego Przebudzenia do cyklu. Planując go nie sądziliśmy nawet, że powstanie potem seria imprez na temat obrony Węgier. Jako, że to jednak bardzo ważne wydarzenie w tym temacie, znowu będzie o tym impreza - Frühlingserwacher, czyli właśnie Wiosenne przebudzenie (z oczywistych względów nie chcieliśmy nazywać imprezy dokładnie tak samo. Poza tym, ta niemiecka wersja ma w sobie to coś ;)taka poetycka, że nawet sztuka teatralna o tej nazwie powstała :D )

 

Ale wydaje mi się, że jeśli nie będzie sprzeciwu ogółu, można by przyzwolić osobom które były na Wiosennym Przebudzeniu przypiąć baretkę, nawet w wypadku, kiedy opuściły maksymalnie jedną imprezę z 4 w planowanym cyklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ”Obrona Siedmiogrodu”, to miasto powinno nazywać się lub Klausenburg (w zależności o tego, kto bronił). :-).

 

Już postanowiliśmy to zostawić spolszczone. Tak to po Węgiersku całość by była Kolosvár - Erdély védelme lub po niemiecku Klausenburg - die verteidigung von Siebenbürgen. I weź to zapamiętaj i wymów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostało równo 30 dni do końca zapisów. 

Na razie ze wstępnych zgłoszeń mamy nieco ponad połowę minimalnej liczby uczestników by gra się odbyła, ale wpisowe uiściły tylko 3 osoby. 

Zachęcam dlatego do zgłaszania się i do wysyłania wpłat, bo tylko to mogę uznać za zapisanie się na imprezę ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strzałokrzyżowcy w liczbie 3 sztuk, wstępnie zgłaszają chęć udziału ;) 


 

W dniu 18.05.2018 o 15:01, wish napisał:

Planuję się pojawić, zapisane w kalendarzu.

 

Czy po Wiosennym przebudzeniu, nie umawialiśmy się, że tych panów nie zapraszamy- Strzałokrzyżowcy ? ;)

 

W dniu 18.05.2018 o 17:23, Cortes napisał:

Trzeba ich przekabacić na rumuńskich dywersantów, wtedy będę po naszej stronie.

 

W dniu 18.05.2018 o 18:56, XrayPl napisał:

 

No chyba armia amerykańska nie boi się kilku węgierskich partyzantów? ;)

 


Widzę, że w szeregach Armii Czerwonej sama nazwa Węgierskich partyzantów budzi lęk i przerażenie :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 6.06.2018 o 14:54, TomekCK napisał:

Widzę, że w szeregach Armii Czerwonej sama nazwa Węgierskich partyzantów budzi lęk i przerażenie :)

Proszę nie szerzyć defetyzmu Armia Czerwona jest nieustraszona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak to było pod koniec "Orzeł Wylądował", przypominam o zapisach na Kluż - Obrona Transylwanii. Do 30 czerwca musimy mieć co najmniej 25 OPŁACONYCH, a na razie jest dokładnie 1/5 tego. Inaczej impreza się nie odbędzie. 

Przypominam, że właściwe zapisy są na meila mareksadej@wp.pl lub w pw na wmasgu (ale tutaj jakoś nie ufam temu nowemu wmasgowi). W odpowiedzi będzie podany numer konta. Oczywiście, jeśli uzbiera się dane minimum, będzie dalsza możliwość zapisu na imprezę. 

Tak trochę informacyjnie, wiem, że wiele osób było u nas na Festung Posen i Stalingradzie i pamięta wygląd Battle Areny z zimy. Ale teraz jest lato i przez krzaki i drzewa wygląda ciekawiej ;) Można sobie to zobaczyć na zdjęciach z innych imprez które się tam odbywają ostatnimi czasy https://www.facebook.com/BattleArenaPoligon/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy już ponad połowę wymaganego minimum ;) 

 

Aktualna lista zapisanych i opłaconych osób:

Oś:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Sikor

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Oś:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Oś:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko 3 osób potrzeba ;)

Aktualizacja listy:

:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

7. Erokesha

8. Hartmann

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

13. Bullet

14. Cortes

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...