Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Husky 3.0 Mieczewo koło Poznania 30-31.08


Recommended Posts

Czołem,

zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oficjalnie zapraszam na 3 już edycję gry „Operacja Husky”.
Ponownie spotykamy się na słonecznej Sycylii i kontynuujemy wątek z gier poprzednich.
Skoro kontynuujemy działania, to grać będziemy w tym samym miejscu - Fort Knox, była baza rakietowa w Mieczewie. Rozgrywka wzorem lat poprzednich zostanie podzielona na 2 części, nocna: rozgrywana z piątku na sobotę i główna część gry w sobotę. Spotykamy się zatem w piątek 30.08, gra kończy się w sobotę 31.08 około godziny 17 lub jeśli będą siły 18.

Jak zwykle kilka najważniejszych informacji poniżej:

Na początek temat najbardziej drażliwy, czyli kasa.
Pierwszy i najtrudniejszy temat. Jak większość z Was wie, gramy na terenie komercyjnym, za który musimy uiścić opłatę w wysokości 1000zł. Żeby zarezerwować teren, do końca czerwca muszę mieć zadeklarowanych 33 graczy, z których każdy wpłaci 30zł. Kolejni gracze, którzy zgłoszą się w terminie do 17.08, decyduje data wpłynięcia kasy na konto, wpłacają 50zł. Po tym terminie cały czas jest możliwość rejestracji, nawet w dniu rozpoczęcia imprezy. Jednak wówczas kwota wpisowego wyniesie 70zł. Całość pieniędzy zostanie przeznaczona na organizację gry. Ewentualna nadwyżka, jak w roku ubiegłym pozwoli na zwrot wpłaconych pieniędzy osobom, które z różnych względów na grę nie dotrą. Na pierwszej edycji gościliśmy 42 osoby, w zeszłym roku już ok 50 więc mam nadzieję, że tendencja wzrostowa się utrzyma.
(bardzo proszę o zapoznanie się z rozwinięciem tego tematu na końcu tego postu*).

Teraz już z górki:
Wiek: 16+
Limity fps: UWAGA gramy w budynkach więc słabsze repliki mile widziane.
Budynki i strzelanie do środka 350fps
PM (Thompson, Sten, MP40) 400fps (60 kul w magu,
15strzałów strzykawką)
Karabiny (Garand, Kar) 450fps (40 kul w magu,
10strzałów strzykawką)
Karabiny maszynowe (BAR, STG) (100 kul w magu
1 pełna strzykawka)
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 550 fps, (1000kul) STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA
Snajperki (4-takt z lunetą) max 600fps (20kul w magu
5strzałów strzykawką) obowiązkowo broń boczna

Jak widzicie powyżej chciałbym wprowadzić jako nowość dość restrykcyjne zasady jeśli chodzi o ilość kulek w magazynkach, na pewno na część nocną, ale także i dzienną. Ponadto będą obowiązywały limity jeśli chodzi o doładowania na respie.
Zakaz ładowania magazynków w terenie, wyjątek snajperzy z magazynkiem lub dwoma na max 20 kulek. Taki gracz może zabrać ze sobą 1 szybkoładowarkę zasypaną na full.
PRZED GRĄ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ TO NA WSPÓLNEJ ODPRAWIE.
Gracz ładujący magazynki w polu, może zostać odesłany na respa jako trup przez każdego innego gracza. ZWŁASZCZA chwycony na tym przez swojego kolegę z drużyny.


UWAGA!!!
Na nocną część gry obowiązkowe tracery lub najlepiej latarki, zapalające się w momencie wystrzału.
Poza tym jak zapowiadałem chcę wprowadzić zakaz magazynków HC, jeśli ktoś nie posiada innych magazynków niż takie proszę o info na priv lub najchętniej mail. Jeśli ktoś nie posiada repliki innej niż zasilanej inaczej niż z HC (STG, PPSH, BAR) proszę o info, coś zaradzimy.

Piro: na pewno będzie dopuszczone, zwłaszcza w budynkach, atestowane
Wpisowe: podane wyżej, fotografowie, osoby towarzyszące nie płacą


Medycy: będą, na zasadach podobnych jak w zeszłym roku, ciut bliżej będą respy, żeby ewakuacja miała sens

Saperzy: na pewno po stronie osi, czy po alianckiej jeszcze się okaże

Radiooperatorzy: na pewno będą, myślę, że 2 na stronę, potrzebne 4 radia PMR i stylizowane torby do noszenia ich. Zasady jak w zeszłym roku.


Zgłoszenia: TYLKO i wyłącznie na mail jakub-z@wp.pl, po max 24h odpowiadam mailem z nr konta. Po wpłacie wpisuję na listę, na bieżąco aktualizowaną w tym wątku. Nie dostaniesz maila zwrotnego wyślij zgłoszenie raz jeszcze.

Strony walczące:
OŚ:
Włosi
Niemcy

Alianci:
PL
UK
USA

Plan imprezy podobnie jak w latach ubiegłych

Piątek
przyjazd, rozbicie namiotów, ok 21.00 odprawa wojsk osi, 21.15 odprawa wojsk alianckich. Start planowo ok 21.30. Dowódcy na odprawę przychodzą wyszpejowani, gotowi do wymarszu. Reszta w tym czasie może poczynić ostatnie przygotowania. Wyjście na pozycje zaraz po odprawie dowódców. Przewidywane zakończenie ok 1-2 w nocy. Osoby które przyjadą po 21 być może wejdą na teren gry, ale nie mogę tego zagwarantować, wszystko zależy od tego jak gra się potoczy. Generalnie proszę się nie spóźnić.

Sobota
!!!Zwinięcie namiotów i pakowanie!!!, musimy mieć wolny hotel, na jego terenie będzie toczyć się gra, więc od rana będzie co robić. O 9.00 odprawa dla wszystkich, omówienie zasad być może chronowanie. 9.30 odprawa wojsk alianckich, 15 min później wojsk osi. Początek gry planowany na godzinę 10. Jak pisałem
wcześniej gramy do 17/18. Nie wiem czy będzie czas na dłuższą przerwę, ale z pewnością zrobimy kilka pomniejszych na przegrupowanie i złapanie oddechu.
Po grze, mam nadzieje, uda się odpalić grochówkę. Ok 19/20 zakończenie gry i wyjazd.

Nie ma możliwości nocowania do niedzieli na terenie bazy.

Pytania i wątpliwości można zgłaszać w wątku. Ostateczną wersję zasad przedstawię na ok 2 tyg przed grą w jednym zbiorczym poście.

No i już teraz przypominam, gramy jak zwykle o dobrą zabawę, a nie o trofea czy inne puchary. Jak w poprzednich latach najlepszym wynikiem będzie zadowolenie wszystkich graczy, niezależnie od tego czy wszystkie punkty strategiczne zostaną zdobyte czy nie
i ile fragów się zdobędzie.

Do zobaczenia na Sycylii.

*Z czego to wynika, a no tylko z tego, że znając kwotę jaką dysponuję przed grą, jestem w stanie zakupić czy przygotować pewne rekwizyty na, które mogą urozmaicić rozgrywkę. W zeszłym roku, kilkoro graczy zadeklarowało swój przyjazd na ostatnią chwilę, przez co nie kupiłem w zasadzie żadnych dodatkowych sprzętów. Lecz dzięki temu osoby, które nie dotarły na grę, dostały zwrot pieniędzy.
Jednocześnie chciałbym przypomnieć, że wszelkie zakup
ione z tych pieniędzy rekwizyty dostępne dla całego środowiska. Każdy organizator, który poprosi mnie o wypożyczenie tych sprzętów dostanie je bez mrugnięcia okiem. Więc pamiętajcie, kupujemy to dla siebie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niezmiernie miło mi poinformować, że w ciągu 12h mam już 4 zgłoszenia, oczywiście czekam na wpłaty, ale tego, że zaraz wpłyną jestem niemal pewny. W tym tempie grę uda nam się zaklepać jeszcze w tym tygodniu ;) Czego sobie i Wam życzę.

Prośba nie uwzględniona w pierwszym poście, jeśli ktoś chciałby pełnić jakąś funkcję czekam na zgłoszenia, na ten moment po bu stronach zakładamy:
- Dowódca- 2osoby
- Medyk- 2osoby
- Radiooperator- 2osoby
- Saper- 2osoby

Oczywiście w czasie gry można się wymieniać funkcjami, wszystko zależy od dowódców. W sytuacji gdy nie będzie chętnych, podczas odprawy wyznaczę ochotników ;)

Link to post
Share on other sites

Są kolejne wpłaty co niezmiernie cieszy. Jest też kilka zgłoszeń na razie nie opłaconych.
Alianci:
1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6.
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso


No i tradycyjnie na początku spora przewaga aliantów. Miejmy nadzieję, że oś przyatakuje z zaskoczenia już niebawem.
Już 8 osób, więc 1/4 wymaganego minimum i to w zaledwie 4 dni. Jest dobrze
 

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Jak ta tradycja się utrzyma, to mam pomysły na ciekawe scenariusze. O jednym już pisałem: "Gdzie jest Generał?'" - wystarczy jeden Niemiec.

Drugi, to fantasy: przeniesienie Rewolucji Amerykańskiej w realia WW2. Amerykanie kontra Anglicy. Po stronie Anglików, kilku Niemców w roli heskich najemników. :-)

Link to post
Share on other sites

Robert: To nawet nie musi być rewolucja. Wystarczy takie historical fiction, w którym USA nie zostały zaatakowane przez Japończyków i przyłączyli się do wojny po stronie osi :) .

Nie róbmy offtopu, jeszcze Wish da nam bana na swoje imprezy :) .

Link to post
Share on other sites

Są kolejne wpłaty co niezmiernie cieszy. Jest też kilka zgłoszeń na razie nie opłaconych.


Alianci:
1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6. Vlad
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso
 

Link to post
Share on other sites

I kolejni opłaceni, nie zgadniecie na którą stronę:)
To już apeluję, NIEMCY, zgłaszajcie się śmiało, to nie boli.

Alianci:
1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6. Vlad
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)
8. Cortes
9. Kuken


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso

No i jak widać po stronie alianckiej mamy już prawie połowę składu minimalnego, po stronie osi trochę gorzej. Ale jak by nie patrzeć to dopiero początek zapisów.

Link to post
Share on other sites

Zbliżamy się do połowy obsady.  Wciąż czekamy na objawienie ciemnej strony mocy.

Alianci:

1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6. Vlad
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)
8. Cortes
9. Kuken
10. Pit


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso

Link to post
Share on other sites

Strona aliancka dalej rośnie w siłę.
Zbliżamy się do połowy obsady.  Wciąż czekamy na objawienie ciemnej strony mocy.

Alianci:

1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6. Vlad
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)
8. Cortes
9. Kuken
10. Pit
11. Matt
12. Mattson


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso

Link to post
Share on other sites

Miło mi poinformować, że minimum u aliantów już niemal osiągnięte, nieznacznie poprawia się sytuacja u niemców. Do minimum brakuje już tylko 13 osób a mamy początek kwietnia i ponad 2 miesiące na zebranie reszty.  No i mam jeszcze nieopłacone zgłoszenia, czekamy zatem na kolejne wpłaty.
Alianci:
1. Miapow
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)
3. Renifer
4. Daro
5. Hans
6. Vlad
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)
8. Cortes
9. Kuken
10. Pit
11. Matt
12. Mattson
13. Mareq
14. Wade


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso
3. Meister

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Coś za długo cicho było. A jak się pojawiły wpłaty to aż 4 na raz. Strona aliancka ostro idzie w siłę.
Alianci:
1. Miapow US
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1) US 101
3. Renifer US 101
4. Daro US piechota
5. Hans 
6. Vlad Bryt
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) Bryt
8. Cortes Bryt
9. Kuken US 101
10. Pit Bryt
11. Matt US 101
12. Mattson US 101
13. Mareq Bryt
14. Wade US piechota
15. Hawkeye US
16. Paweł US piechota
17. Marek US piechota
18. Sipper US piechota


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso
3. Meister

Jak tak dalej pójdzie to będziemy walczyć, koalicja wojsk osi z brytolami na hamburgerów. No chyba, że oś się przebudzi.

Do pełni szczęścia brakuje nam tylko 12 osób. I jeszcze ponad miesiąc do potwierdzenia terminu.

 

Link to post
Share on other sites

UWAGA UWAGA FANFARY, mamy kolejnego niemca. Teraz lekka przewaga sił aliankich 4,5:1
No i tylko -11 na osi.

1. Miapow US
2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1) US 101
3. Renifer US 101
4. Daro US piechota
5. Hans 
6. Vlad Bryt
7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) Bryt
8. Cortes Bryt
9. Kuken US 101
10. Pit Bryt
11. Matt US 101
12. Mattson US 101
13. Mareq Bryt
14. Wade US piechota
15. Hawkeye US
16. Paweł US piechota
17. Marek US piechota
18. Sipper US piechota


Oś:
1. Ashigara
2. Mikasso
3. Meister
4. Cress

Link to post
Share on other sites

No no coś się ludzie zebrać za bardzo nie mogą, samemu ciężko mi jest powiedzieć czy będe ponieważ niedługo zaczynam prace na ciężarówkach i nie będzie mnie zbyt często w domu a drugie to transport muszę polegać tylko na ekipie z koszalina lub niezbyt wygodnemu rozkładowi pociągów do poznania. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...