Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czapka lub kapelusz WP


Recommended Posts

w Krakowie w 6 Brygadzie Desantowo-Szturmowej używają boonie hat który gdzieś zamówili całą jednostką - fajny, elegancki, dokładnie ten sam co ma pies na moim awatarze :D materiał rip-stop, niestety takich nigdzie indziej nie widziałem, na targowiskach można spotkać za parę złotych kapelusze w maskowaniu WP, ale już nie ten materiał, jak tylko sie dowiem cos wiecej na temat tego gdzie mozna kupic taki kapelusz odrazu napisze

Link to post
Share on other sites
w Krakowie w 6 Brygadzie Desantowo-Szturmowej używają boonie hat który gdzieś zamówili całą jednostką - fajny, elegancki, dokładnie ten sam co ma pies na moim awatarze :D materiał rip-stop, niestety takich nigdzie indziej nie widziałem
Zapytaj bezpośrednio u producenta. Cena jednak może być nieco wyższa niż np. na allegro, bo gdy pytałem się o mundur z tkaniny snajper, wycenili go na 300 zł. :roll:

Ja swój kapelusz przywiozłem z MSPO wprost ze stoiska Kamy.

 

boonie4al.jpg

Na zdjęciu w górnej części widać jeszcze nieodprutą, białą naszywkę Kamy.

Link to post
Share on other sites

 

Boze, co to za nedzna podroba. Toz to jak jakas ruska polowka wyglada...

 

hehe, otóż nie jest to podróba, drogi Szaszłyku.

To prześliczne nakrycie głowy jest używane przez STRAŻ GRANICZNĄ RP, co widać nawet na godle.

 

Moze i tak jest aczkolwiek zdarzylo mi sie widziec SG albo w baseball'owkach lub czapkach zimowych o wygladzie uszanki :P

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o bejzbolówki to właśnie znalazłem na Ranger.pl model w polskim kamuflażu (chociaż odcień tego camo jakiś dziwny mi się wydał...)

Jeśli kogoś interesuje:http://www.ranger.pl/czapki.html

 

A fuu,czasem juz nie wiem jak powienien wygladac polski kamuflaz :P ...ja mam kapelusik z jakiegos festynu lotniczego i ma troche inne odcienie niz mundur

 

Najlepiej, jest mieć kogoś znajomego w wojsku, kto by miał możliwość 'przemycić' daną ilość egzemplrzy, za stosowną opłatą lub przydobrych układach bez opłaty i git

 

ehh typowe polskie myslenie lecz moim skromnym zdaniem bardzo trafne

Link to post
Share on other sites

A co do czapek to istnieje jeszcze jeden wzór. Nabyłem go parę lat temu w Agencji Mienia Wojskowego w Grójcu. Materiał wygląda na bawełnę a krój to coś podobnego do pokazanej wcześniej czapki SG, tylko nieco bardziej "cywilizowana". Mi się kojarzy z czapką Fidela Castro :wink: Nigdy nie widziałem jej na głowie żadnego żołnierza ale w końcu kupiona była w AMW. Koszt 12 zł. Niestety nie ma metki więc nie mam pojęcia kto to szył.

 

Chochol: Bardzo podobna, tylko moja nie ma szwów na daszku, ma za to po 2 metalowe "oczka" po bokach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...