Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ardeny '44 Niedźwiedziny k. Skoków- 8-9.10.2021


Recommended Posts

Hej,
chciałem ponownie zaprosić na grę w okolice Poznania. Termin bliski więc tylko krótka informacja odnośnie terminu i lokalizacji.
Starcie pomiędzy Niemcami i Aliantami (GB, US, partyzanci). Ze względu na ukształtowanie terenu teoretycznie obrońcy powinni być mniej liczną grupą, więc w razie konieczności "cywile" będą przenoszeni do strony atakującej.
Zasady będą raczej standardowe, więcej informacji postaram się podać na dniach.

Zgłoszenia tylko i wyłącznie na maila jakub-z@wp.pl. Proszę nie wpisywać się na żadne listy w tym temacie. Ja będę na bieżąco robił zestawienie być może je opublikuję.

Wpisowe będzie, nie wiem jeszcze jaka kwota.

Do zobaczenia na froncie!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zgodnie z wcześniejszym postem, najważniejsze informacje.

Na początek temat najbardziej drażliwy, czyli kasa.
Pierwszy i najtrudniejszy temat. Podobnie jak w latach poprzednich, robimy zrzutkę do 10 września wpisowe 20zł, Do końca września 40zł, po tym terminie cały czas możliwość zapisów nawet po terminie i płatność na miejscu 60zł. Całość pieniędzy zostanie przeznaczona na organizację gry (rekwizyty, zupa, węgiel na grilla, woda). Ewentualna nadwyżka, jak w latach poprzednich pozwoli na zwrot wpłaconych pieniędzy osobom, które z różnych względów na grę nie dotrą.

Odnośnie samej gry:

Wiek: 16+
Limity fps:
Pistolet: 380fps (15kul w magu, 4strzały strzykawką) max 30 kulek przy wyjściu do gry
PM (Thompson, Sten, MP40) 400fps (60 kul w magu, 15strzałów strzykawką) max 300kulek przy wejściu do gry
Karabiny (Garand, Kar) 450fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny maszynowe (BAR, STG) (100 kul w magu 1 pełna strzykawka) max 300 kulek przy wejściu do gry
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 550 fps, (500kul) STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA
max 1500 kulek przy wejściu do gry. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu KM)
Snajperki (4-takt z lunetą) max 600fps (20kul w magu 5strzałów strzykawką) max 100kulek przy wejściu do gry. Obowiązkowo broń boczna. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu)


Ponadto będą obowiązywały limity jeśli chodzi o doładowania na respie.
Zakaz ładowania magazynków w terenie, wyjątek snajperzy z magazynkiem lub dwoma na max 20 kulek. Taki gracz może zabrać ze sobą 1 szybkoładowarkę zasypaną na full.
PRZED GRĄ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ TO NA WSPÓLNEJ ODPRAWIE.
Gracz ładujący magazynki w polu, może zostać odesłany na respa jako trup przez każdego innego gracza. ZWŁASZCZA chwycony na tym przez swojego kolegę z drużyny.


UWAGA!!!
Na nocną część gry obowiązkowe tracery lub najlepiej latarki, zapalające się w momencie wystrzału. Bardzo proszę o przygotowanie czegoś co będzie dobrze widoczne z odległości 30-40m. Nie mała diodka na końcu lufy czy wędkarskie światło chemiczne, które wygląda bardziej jak świetlik, to  ma wyglądać jak błysk wystrzału.
Poza tym jak zapowiadałem chcę wprowadzić zakaz magazynków HC, jeśli ktoś nie posiada innych magazynków niż takie proszę o info na priv lub najchętniej mail. Jeśli ktoś nie posiada repliki innej niż zasilanej inaczej niż z HC (STG, PPSH, BAR) proszę o info, coś zaradzimy.

Piro: na pewno nie.

Wpisowe: podane wyżej, fotografowie, osoby towarzyszące nie płacą

Dowódca: 1/ ok 10 osobowy oddział. Chętni mogą się zgłaszać, w razie co wybierzemy na miejscu.

Medycy: 1/10 osób, zasady z kostką, i odpowiednim czasem „leczenia” Czasy podam przed grą również w tym wątku. Chętni mogą pisać w zgłoszeniu, medyk może walczyć, dodatkowo leczyć.

Saperzy: na pewno po stronie atakującej, w razie co wybierzemy na miejscu.

Radiooperatorzy: na pewno będą, myślę, że 2/3 na stronę, potrzebne 4/6 radia PMR i stylizowane torby do noszenia ich. Można się zgłaszać w razie co dobierzemy na miejscu. Kto ma i może użyczyć radio bardzo proszę o info na maila. Ja będę mógł użyczyć jedno.


Zgłoszenia: TYLKO i wyłącznie na mail jakub-z@wp.pl, po max 24h odpowiadam mailem z nr konta. Po wpłacie wpisuję na listę, na bieżąco aktualizowaną w tym wątku. Nie dostaniesz maila zwrotnego wyślij zgłoszenie raz jeszcze. Lista graczy być może zostanie opublikowana.

Wzór zgłoszenia.

Ksywa: Wish
Strona: OŚ/Aliant/Cywil
Funkcja: dowódca/snajper/KM/medyk/radio/saper
Gra: dzień/noc


Strony walczące:
OŚ:
Niemcy

Alianci:
UK (w tym battledressy z obszyciami na PSZ, Kanadyjczyków, Belgów, Niderlandy, etc.)
USA

W przypadku osób w cywilnych ciuchach, prośba o zaznaczenie preferowanej strony konfliktu. Zastrzegam sobie możliwość przerzucenia takich osób do wybranej frakcji celem zrównoważenia sił.

Plan imprezy podobnie jak w latach ubiegłych

Piątek
przyjazd, rozbicie namiotów, ok 21.00 odprawa wojsk osi, 21.15 odprawa wojsk alianckich. Start planowo ok 21.30. WSZYSCY  na odprawę przychodzą wyszpejowani, gotowi do wymarszu. Przewidywane zakończenie ok 1-2 w nocy. Osoby które przyjadą po 21 być może wejdą na teren gry, ale nie mogę tego zagwarantować, wszystko zależy od tego jak gra się potoczy. Generalnie proszę się nie spóźnić. Po grze integracja- grill i ognisko.

Sobota
O 9.00 odprawa dla wszystkich, omówienie zasad być może chronowanie. 9.30 tu już wszyscy wyszpejowani. odprawa broniących, 15 min później atakujących. Początek gry planowany na godzinę 10. Jak pisałem wcześniej gramy do 17/18. Nie wiem czy będzie czas na dłuższą przerwę, ale z pewnością zrobimy kilka pomniejszych na przegrupowanie i złapanie oddechu.

Po grze jedzonko, zupa, grill i ognisko. Ok 19/20 zakończenie gry i wyjazd.

Będzie możliwość noclegu do niedzieli.

Pytania i wątpliwości można zgłaszać w wątku. Ostateczną wersję zasad przedstawię na ok 2 tyg przed grą w jednym zbiorczym poście.

No i już teraz przypominam, gramy jak zwykle o dobrą zabawę, a nie o trofea czy inne puchary. Jak w poprzednich latach najlepszym wynikiem będzie zadowolenie wszystkich graczy, niezależnie od tego czy wszystkie punkty strategiczne zostaną zdobyte czy nie i ile fragów się zdobędzie.


Do zobaczenia w Ardenach

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.08.2021 o 20:49, wish napisał:

Karabiny (Garand, Kar) 450fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry

Wish, rozumiem, że do tej kategorii wrzucone są wszystkie karabiny - samopowtarzalne Garandy, M1, G43, jak i 4-taktowe 98K, Springfieldy, Elfy etc?
Rozważasz mimo wszystko rozgraniczenie i tym samym zróżnicowanie dopuszczonego limitu fps wg tego lub podobnego podziału - samopowtarzalne, 4-takt nie snajperka?

Odrobinę większy zasięg i moc 4-taktów pozwala zrównoważyć mniejszą częstotliwość strzałów, dodatkowo spora ich część stockowo oscyluje w okolicach 500 fps (w tym customy przerabiane ze stockowych cm i well). I z tego, co się do tej pory zorientowałem, na imprezach ASH najczęściej jest to właśnie coś w okolicach 500-550 fps.

Inna sprawa, że premiowanie grania z replikami 4-taktowymi i tym samym zwiększanie ich ilości na imprezach, to pożądane zjawisko w ASH ;-)

Link to post
Share on other sites

Są już pierwsi chętni na grę, pierwsi funkcyjni i pierwsze wpłaty. Miejsca na pełnione funkcje będą rezerwowane po dokonaniu wpłat, zwłaszcza KM i snajper bo tu zawsze jakoś tak pełno chętnych.
Na ten moment mogę powiedzieć, że po stronie alianckiej są już chętni do dowodzenia zarówno oddziałem brytyjskim jak i amerykańskim, może stworzymy jeszcze osobny amerykański oddział piechoty? A czy w brytyjskim będziemy mieli batteldresy i spad?
Mamy też dwa KM po stronie osi i jednego dowódcę. Czekam na kolejne zgłoszenia i wpłaty.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domin007 napisał:

Wątpię. Herbaciarzy zawsze jest mało (a posiadaczy denisonów jeszcze mniej), więc spodziewam się maks. ca. 10-12 osób, głównie w BD.

Jakby co mam dodatkowego Denisona i mogę  pożyczyć  lub sprzedać kto byłby chętny !

Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja.
Na ten moment mamy zapisanych 15 niemców i 7 aliantów. Mam nadzieję, że kolejne zgłoszenia będą się pojawiać. Niemniej mogę poinformować, że nawet przy tak małej ilości graczy, gra się odbędzie. Trochę obawiam się o górną granicę, ale o to się będziemy martwić przy ok 30 zgłoszeniach na stronę.
Nie mamy zapisanych jeszcze żadnych "cywili".
W miniony weekend ponownie byłem w terenie, i niby okolica jest płaska to jakoś tak często pod górkę było...dziwne.
W weekend miałem okazję sprawdzić jeszcze jeden teren...także tego, kwiecień/maj (ważne żeby już zielono było) 2022 zapraszamy do Poznania :)

Link to post
Share on other sites

Kolejny mały update.
Mamy zapisanych 17 niemców, zdecydowana większość już opłacona oraz 13 aliantów z czego 8 opłaconych.
Cały czas nie ma cywili?? Zachęcam do zapisów.
Myślę, że z końcem sierpnia początek września będę informował o zajętych i wolnych funkcjach. Póki co nie publikuję list bo czekam na wpłaty, jak będzie więcej to wtedy będę mógł coś napisać jak to rzeczywiście wygląda.

Link to post
Share on other sites

Minęło kolejnych kilka dni więc czas coś napisać.

Stan u Niemców bez zmian 17 osób
mamy 2 dowódców
2 KM
1 snajper
1 medyk
1 radiowiec
Cały czas czekamy na zgłoszenie
medyk - 1
radio - 1


U aliantów sytuacja się poprawiła i też jest już 17 osób
mamy 2 dowódców
1 saper
2 medyk
czekamy na zgłoszenie
radio - 2
saper - 1

Przypominam, że radio, saper, medyk mogą strzelać po prostu pełnią dodatkowe funkcje w polu.

Proszę też o zgłaszanie się osób, które mogą wypożyczyć radia, najlepiej stylizowane na czas gry. Póki co mamy niestety tylko 1 radio. Moim zdaniem przynajmniej po 2 na stronę by się przydały.

Na nocną część gry zbliżony podział sił. Wg deklaracji Niemcy 15 alianci 14.

Scenariusz części nocnej i dziennej już w zasadzie pewny. Lokalizacje ustalone. Pozostaje czekać na rozkazy :)
 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, wish napisał:

Przypominam, że radio, saper, medyk mogą strzelać po prostu pełnią dodatkowe funkcje w polu.

A to oficerowie nie mogą strzelać? Kurła...

12 godzin temu, wish napisał:

Proszę też o zgłaszanie się osób, które mogą wypożyczyć radia, najlepiej stylizowane na czas gry. Póki co mamy niestety tylko 1 radio. Moim zdaniem przynajmniej po 2 na stronę by się przydały.

Mogę wziąć krókofalówkę i small packa, ale jeżeli namówisz Daffy'ego na udział to problem rozwiąże się sam.

Link to post
Share on other sites

No i mamy pierwsze straty przedbitewne. Wypadł medyk po stronie US.
Ale są kolejne zgłoszenia i wpłaty. Tym razem ponownie strona aliancka się wzmacnia.

Stan u Niemców bez zmian 17 osób
mamy 2 dowódców
2 KM
1 snajper
1 medyk
1 radiowiec
Cały czas czekamy na zgłoszenie
medyk - 1
radio - 1


U aliantów sytuacja się poprawiła i też jest już 18 osób
mamy 2 dowódców
1 saper
1 medyk
czekamy na zgłoszenie
radio - 2
saper - 1
medyk - 1

Czekamy na kolejnych chętnych.
Dziękuję za deklaracje w sprawie radia. Strona aliancka będzie raczej zabezpieczona jeśli chodzi o łączność, czekamy na niemców.

Link to post
Share on other sites

Tydzień minął, więc mały update.

Na ten moment mamy zapusanych 20 graczy, po każdej ze stron. Póki co ani jednego cywila. Na noc lekka przewaga niemców, aż o jedną osobę.

Cały czas brakuje funkcyjnych, bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych, chyba nie chcemy wybierać ochotników na miejscu.

Brakuje jeszcze trochę wpłat, kto się zgłosił i nie zapłacił, proszę o dopełnienie formalności. Przypominam, że od 10.09 stawka idzie w górę do 40zł, więc niższa cena jeszcze tylko 3 dni.

Link to post
Share on other sites

Kolejna garść informacji.

Odnośnie ilości zapisanych graczy mamy 21-24 więc łącznie 45 osób. Jest fajnie. Na noc troszkę mniej, ale mimo wszystko nie widzę problemów z rozegraniem nocnej części.
Cały czas brak funkcyjnych. Tu w zasadzie lista się nie zmieniła.

Niemcy
mamy 2 dowódców
2 KM
1 snajper
1 medyk
1 radiowiec
Cały czas czekamy na zgłoszenie
medyk - 1
radio - 1


U aliantów też jak było doszło tylko radio
mamy 2 dowódców
1 saper
1 medyk
1 radio
czekamy na zgłoszenie
radio - 1 US
saper - 1 US
medyk - 1 Bryt

Dalej brakuje nam radiostacji. Kto ma niech weźmie. Łączność zwłaszcza w nocy może się przydać.

Jeśli ktoś posiada i może pożyczyć czerwone migające światełko będę wdzięczny.

Piszę zawczasu, żeby każdy miał czas ogarnąć.
NA NOC OBOWIĄZKOWA CZERWONA LAMPKA- może być rowerowa, światło stałe.
Pomarańczowym światłem chemicznym oznaczę respy obrońców
Białe światło latarek lub chemiczne będzie oznaczać koniec terenu gry (tylko w dwóch miejscach)
Niebieskie światło latarki/chemiczne rezerwuję dla organizatora. Chodząc po terenie będę używał latarki z takim kolorem.

Na grze Reverbate niemcy mieli 1 szperacz. Jeśli ktoś posiada fajnie by było gdyby mógł zabrać.

Co do lokalizacji...wieś Niedźwiedziny nie jest duża. Z "centrum" na teren obozu są ze 2km. Miejsce rozgrywki nocnej, niemcy ok 700m, większy oddział aliantów jakieś 1km mniejszy oddział aliantów ok 500m.

Link to post
Share on other sites

Wish, czy na oznaczenie trupa w nocy nie jest lepsza migająca lampka. Stała czerwona lampka może być mylona z latarką z czerwownym filtrem. Kiedyś przepuściłem patrol, bo myślałem, że to trupy. Może być też odwrotnie, idący do respa zostanie ostrzelany i będą kwasy. Migająca zawieszka kosztuje 12 zł w Decathlonie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.09.2021 o 10:07, Cortes napisał:

Wish, czy na oznaczenie trupa w nocy nie jest lepsza migająca lampka. Stała czerwona lampka może być mylona z latarką z czerwownym filtrem. Kiedyś przepuściłem patrol, bo myślałem, że to trupy. Może być też odwrotnie, idący do respa zostanie ostrzelany i będą kwasy. Migająca zawieszka kosztuje 12 zł w Decathlonie.

+1

Link to post
Share on other sites

Generalnie od początku nocnych zabaw jak pamiętam czerwona lampka stała była oznaczeniem trupa, używaliśmy lightsticków do oznaczania.
Część osób dalej z tego korzysta, lampek lub lightsicków. Wołałbym nie robić nagle rewolucji w tym choć fakt, zakup migającej lamki rowerowej za 10zł nie wydaje się być złym pomysłem.  Na ten moment nie będę nakazywał wszystkim kupowania lampek, ale temat zostanie poruszony na odprawie przed grą, oczywiście bardziej z myślą o kolejnych grach.
Myślę, że tutaj patrole będą chodziły raczej ze zwykłymi latarkami.
 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...