Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

Wczoraj dostałem moją M6 i jak na razie nic w niej nie robiłem i niesie na jakies 35 metrów na kulkach 0,25.Co mnie najbardziej zaskoczyło w przesyłce to to że zamiast dwóch dostałem 3 magazynki,a broń zamawiałem na military.pl.Może to pomyłka ale jak dla mnie bardzo satysfakcjonująca :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasna cholera skonczcie z takimi debilnymi postami !!!!!

Co mnie obchodzi G36 czy AK ??

 

TO JEST TEMAT O M6/APS2 !!!!!!!!

 

Albo to że kolejną śrubke szlag trafił ??????

 

 

 

Zaczynam tracić nadzieję w to że sa normalni i myślący ludzie :(

 

 

Dobrze gada - to jest temat o REPLICE, nie o tuningu, śrubkach, przełącznikach, hopupach itp... od tego są inne podfora :!: :!: :!: - Medi :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sabotaż i zdrada powiadam Wam!

 

Uważajcie na nakretke wieńcząca lufę zewnętrzną! Po dokładniejszych oględzinach organoleptycznych okazuje się, iż otwór na lufę wewnętrzną nawiercony jest niesymetrycznie!!! Przekoszenie jest rzędu 0,5 mm minimum (w mym egzemplarzu) nakrętka ta „opiera” się lufie wewnętrznej wiec jak nietrudno się domyslic powoduje to przekoszenie lufy a co za tym idzie brak jakiejkolwiek celności. Obgladnijcie swe repliki czy również macie ten psikus

Link to post
Share on other sites

Od takich właśnie psikusów są regulowane przyrządy celownicze typu luneta.

 

Generalnie zapewniam Cię że nawet jak odkręcisz tą koncówkę to i tak lufa nie będzie "symetrycznie" osadzona. W replice która strzela na odległość 40-80 metrów spokojnie tej wielkości "zejście" z osi można wyregulować na przyrządach typu luneta. (oczywiście jeśli ma się lunetę z odpowiednią regulacją a nie jakiś chiński wynalazek który się "niby" reguluje)

Link to post
Share on other sites
Od takich właśnie psikusów są regulowane przyrządy celownicze typu luneta.

 

Niestety nie zgodzę się z Tobą ze ten „psikus” to nic i „luneta wszystko naprawi” po przekoszenie, o którym mowie powoduje wyraźne naprężenie lufy (wyraźne – w rozumieniu –widoczne gołym okiem) lufa wew. opiera się jedynie na plastikowym elemencie bax’a a potem na „pirscieniu” ostatnim ogniwem jest nakrętka- i w przypadku mojego egzemplarza na 100% ma to wpływ na celność- nie wiem jak jest u Ciebie (pisałem o moim przypadku)

Link to post
Share on other sites

Wiec raz jeszcze Ci napiszę że "przekoszenie" rzędu 0.5-1mm na osi lufy przy replice strzerlającej na 50-80 metrów nie robi żadnej różnicy której nie dało by sie "ustawić" na lunecie.

 

Gdybyś strzelał na 200-1000 metrów to byłaby tragedia.

 

Jakoś mam podobną sytuację jak ta o której piszesz zauważyłem to po kupieniu i jakoś nie robi mi różnicy. Najpierw celując "po szynie" bez optyki a teraz z lunetą i zero problemów.

Link to post
Share on other sites
Wiec raz jeszcze Ci napiszę że "przekoszenie" rzędu 0.5-1mm na osi lufy przy replice strzerlającej na 50-80 metrów nie robi żadnej różnicy której nie dało by sie "ustawić" na lunecie.

 

Gdybyś strzelał na 200-1000 metrów to byłaby tragedia.

 

Jakoś mam podobną sytuację jak ta o której piszesz zauważyłem to po kupieniu i jakoś nie robi mi różnicy. Najpierw celując "po szynie" bez optyki a teraz z lunetą i zero problemów.

 

Panowie nie jest moja intencja się z kimkolwiek dochodzić. Mój post był natury informacyjnej. Mnie osobiście przeszkadza ze lufa jest przez to wygięta (wiem-zbyt mocne słowo) i zrobię z tym porządek

 

p.s. jakiej optyki uzywasz?

Link to post
Share on other sites

Dobrze gada. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań - proszę o pw. - wtedy temat otworzę.

Poniżej podaje linki do przydatnych tematów.

 

 

usczelnianie hu

 

preclufa

 

tuning ogólnie

 

wyciszanie

 

[ Dodano: Sob 05 Sie, 2006 22:55 ]

W związku z wysypem topiców o M6 - otwieram. Jakakolwiek wzmianka o tuningu doprowadzi do natychmiastowego zamknięcia tematu.

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu lufa byla przekrzywiona tak samo.

W moim przypadku stockowa lufa byl tak skrzywiona ze byla zupelnie bezuzyteczna.problem tez stanowi pierscien okalajacy lufe miedzy koncem jej a hopem.

Najlepszym rozwiazaniem wydaje sie wykonac wlasne usztywnienia lufy wewnetrznej.

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym wyraźnie oddzielić APS2 od M6 przy takich tematach. Dlaczego? Bo nie chce mi się wierzyć że produkując takiego M6 z materiałow odlewanych-tłoczonych w formach sa możliwe az takie rozbierzności między egzemplarzami. Chociaż... Sma już nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Znalazłem wreszcie chwilę na zrobienie fotq tego defektu, który to stał się współodpowiedzialnym za lawinę narzekań na wykonanie tych replik

 

http://img72.imageshack.us/img72/1451/aps2et9.jpg

 

Poniżej fotka rozwiązania problemu ( w moim przypadku)- zakończenie bardziej konkretne pozwalające na montaz tłumika

 

http://img130.imageshack.us/img130/7711/aps21xd0.jpg

 

Co do rozdzielania tematów na aps2 i m6- to wg chyba nie ma sensu, bo przecież to chyba ten sam kisiel?

Link to post
Share on other sites

Nie, to nie ten sam kisiel. Ponoć (podkreślam "ponoć", powtarzam, co przeczytałem na tym forum) lufa wewnętrzna w APS2 jest szersza niż w M6.

 

Co do gwintu na końcówce lufy to faktycznie, symetryczna to ona nie jest :) aczkolwiek nie zauważyłem, żeby przeszkadzało mi to w strzelaniu.

Co do pierścienia, przy okazji wymiany lufy mam pewien pomysł - czy nie zastąpić go pianką, wypełniającą przestrzeń między lufami (będzie "Prawie jak Free Float." :)).

Link to post
Share on other sites
Nie, to nie ten sam kisiel. Ponoć (podkreślam "ponoć", powtarzam, co przeczytałem na tym forum) lufa wewnętrzna w APS2 jest szersza niż w M6.

 

Piszesz ponoć-, czyli nie wiesz na pewno- zaraz może się pojawić setka postów „ponoć” – gdybym miał porządną suwmiarkę to bym to zmierzył

 

Co do gwintu na końcówce lufy to faktycznie, symetryczna to ona nie jest  aczkolwiek nie zauważyłem, żeby przeszkadzało mi to w strzelaniu.

 

Ja nie pisałem ni słowa o gwincie krzywym a o niesymetrycznym otworze (patrz zdjęcie)

:roll:

Link to post
Share on other sites

Panowie zejdźcie na ziemię choćbyście nie wiem co pisali o zasięgu nie uwierzę w zasięg M6 powyżej skuteczny 50-55m bez wymiany sprężyny, cylindra i tłoka. Między bajki można włożyć zasięg rzędu 60 i wiecej metrów.

Jak podajecie zasięg to tylko i wyłącznie skuteczny. ZASIĘG SKUTECZNY TO TAKI NA JAKIM MAX MOŻNA TRAFIĆ SYLWETKĘ STOJĄCEGO CZŁOWIEKA W SPOSÓB POZWALAJĄCY NA ODCZUCIE TRAFIENIA. BEZPOŚREDNIE TRAFIENIE A NIE JAKIMŚ LOOBEM CZY INNYMI WYNALAZKAMI.

Link to post
Share on other sites

Hehe no mógłby :)

 

Dzisiaj strzelałem z M6 kulkami Blaster 0.25g i muszę przyznać, że miałem pewien problem z hopsiupem...

 

A co do ("krów, to ci Amerykanie coś z nimi robili.", przepraszam) zasięgu, to wydaje mi się, że przy dobrym nastrojeniu HU można kogoś z 45-50m ściągnąć :)

Link to post
Share on other sites

mam takie głupie pytanie ;) czy żeby nasmarować m6 to trzeba ją roskręcać ? czy jakoś tam ten olej sil. przez strzykawke wstrzykne ?

(bo czytałem takie opinie że po kupieniu m6 to trzeba odrazu ją nasmarować bo wali z 20m a jak ją nasmarujesz to strzela normalnie ) :F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...