Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Czyli ten balancer Robbe mogę używać do każdej baterii, niezależnie od typu gniazda balancera? Robiłem tak do tej pory, ale naszły mnie wątpliwości po przewertowaniu forum i tych problemach z baterią.

 

Nic, spróbuje jeszcze raz ją naładować, tylko dam mniejszy prąd ładowania.

 

Możesz używać do baterii z wtykiem JST-XH (tak jak w turingy, redox, żippy itp.) jak i z JST-EH (Graupner, Kokam, Robbe, itp.)

Z resztą w instrukcji balancera jest napisane, ze podczas pracy może się on grzać. Kwestia tylko prawidłowego podłączenia, abyś nie pomylił polaryzacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takie pytanko. Mam baterie lipo 7,4 20C ge power, niepokoi mnie fakt że napięcie na obu ogniwach jest w normie, a jednak oba ogniwa są lekko spuchnięte ( czuć pod palcami ). Może ktoś mi wyjaśnić o co biega ? Dodam że bateria trochu leżała może i z 4 mies. bez użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Mogła spaść poniżej dopuszczalnego napięcia jeśli trzymałeś ją rozładowaną, chociaż to trochę naciągana teoria, bo LiPo nie ma aż tak drastycznego samorozładowania. Chociaż mówi się, że do magazynowania powinno się trzymać coś koło 60% poziomu naładowania baterii.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/pakiet-li-po-turnigy-nano-tech-2200mah-3s-h-2-2ah-i3154294318.html

 

Prawie o połowę taniej i o tyle samo lepiej.

 

http://allegro.pl/turnigy-nano-tech-2200mah-3s-35-70c-lipo-pack-i3141971527.html

 

A tutaj nawet dużo mocniejsza bateria i również dużo tańsza.

 

Aczkolwiek nie jestem pewien, że będą pasować. Jeśli masz (a powinieneś mieć) stokową baterię to ją zmierz na długość, szerokość i wysokość a następnie porównaj z podanymi wymiarami w aukcji.

Link to post
Share on other sites

Bateria 11V i stokowe PJ ze sprężyną mocniejszą niż standardowa może nie wytrzymać zbyt długo. Najszybciej pewnie pójdzie tłok ale może to też spotkać szkielet. Jednak jeśli będziesz oszczędnie strzelał to się nacieszysz porządną baterią. Ja jednak polecam zaczynać od 7,4V dla pewności i świętego spokoju od ewentualnego ciągu usterek.

Link to post
Share on other sites

Rof się zbytnio nie zmieni. Może być odrobinę mniejszy niż na 9,6V a odpowiadać będzie mniej więcej 8,4V. Jeśli masz już mosfet i porządne kable to warto będzie też zmienić w replice wtyczki na XT60. Nikt nie broni Ci używać zarówno 7,4V lipo jak i stokowej baterii. W pełni naładowana będzie dawać większy rof niż lipol ale tylko przez krótki czas bo jej moc szybko spada. W przypadku lipola rof się nie zmniejsza z czasem a przynajmniej w bardzo niewielkim stopniu.

 

Ładowarki optymalne do potrzeb asg to turnigy accuccell 6 i imax b6. Jest też wiele ich wersji innych producentów, niektóre to podróbki więc warto dokładnie poczytać opis i obejrzeć zdjęcia. Liczba oznacza maksymalną ilość cel jakie ładowarka może na raz obsłużyć. Jeśli masz taki kaprys możesz sobie kupić imaxa b8. Obie 6 kosztują w granicach 130-190 złotych, w zależności czy mają już zasilacz w zestawie czy też nie. Są oczywiście ładowarki o słabszych parametrach, które też sobie poradzą ale pewności czy długo podziałają nie ma. Nie są też tak szybkie jak te powyżej i częstą nie mają dobrego balancera a ten jest witalny w eksploatacji lipola. Lepiej wziąć 6 bo naładuje lipola i nimha, zrobi to sprawnie. A nawet w warunkach polowych można sobie batke naładować podpinając się pod akumulator samochodu. Sam tak nie raz robiłem.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Uciągnie, mi stockowy silnik uciągnął m130 guardera na lipo 7,4 1300 mAh 25-50 C. Chociaż powyżej sprężyn 120 polecałbym lipo 11.1v, co prawda 7,4v uciągnie ale będzie potrzebne do tego bardzo dużo prądu co za tym idzie szybko rozładujesz pakiet.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy widział ktoś z was ostatnio jakieś dobre LiPo 7.4 lub 11.1 które zmieści się do chwytu przedniego M4. Niestety ale tak przejrzałem już całkiem sporą ilość sklepów i nic konkretnego nie widzę.

Generalnie szukam w takiej kolejności Turnigy->Zippy->Redox->Powerbean.

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Koledzy forumowicze; mam pytanie dotyczace pakietu lipo 11.1 od powerbean'a. Posiadam replike po solidnym tuningu robiona na 450 fps oraz baterie stick'a dedykowana berylowi. Jest to jedyna bateria (rozmiar) wchodzaca w gorne body MP5k PDW; Pytania brzmia:

1. Czy upchniecie na sile - nacisk wywierany na pakiet moze go uszkodzic? Nie mowie tu o kluciu czy kaleczeniu pakietu, lecz o wyraznym nacisku na koniec baterii lekko wginajacy termoizolke.

2. Czy to normalne, ze pakiet sie mocno nagrzewa przy "brutalnie" prowadzonej serii gdzie odpuszczanie spustu trwa 0,5 sekundy co 3 sekundy serii? W pewnym momencie termokurczliwa izolka zaczela dymic i zrobilo sie 0,3 cm "oczko" przy kablach. Czy to znaczy, ze bateria jest do wyrzucenia?

 

Przepraszam za dlugiego posta. Ucze sie dopiero lipo ;) pozdr.

Link to post
Share on other sites

2. To świadczy o tym że pakiet jest za słaby do repliki albo uszkodzony. Jeżeli przegrzewa się, pakiet może być wadliwy. Zmierz opór ogniw jeśli masz taką możliwość. Dobre pakiety mają opór wewnętrzny na poziomie max 10 miliohmów, słabsze (redox, turnigy słabsze, powerbeany, jakieś tam firefoxy, jakieś mało wydajne inne pakiety max 20 mili ohmów), super dobre na poziomie max 5 miliohmów.

Jak ma więcej niż 20-30 to jest kupa.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź; dokonałem jeszcze jednej obserwacji. Po kilku seriach, wyraźnie ciepły robi się też chwyt silnikowy w replice. Czy grzanie się pakietu i silnika jest normalne, czy może sugerować błędy w elektryce/elektronice repliki? W sumie wykluczyłem taką możliwość na początku, bo replika świeża - tyle co wróciła od renomowanego tunera, serwisanta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...