Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jako, że mam obie wersje pakietów i obcuję z nimi już trochę czasu to się wypowiem. A więc najpierw wyniki i platforma testowa :-F

 

CM.035 Cyma(stock + shimming i smarowanko)

Pakiet 7.4V 1500mAh 30C Kokam - Rof bardzo fajny(800rpm trochę ponad) i reakcja na spust jak to przy małym napięciu czytaj: ok.

3E Model MaxForce 2200mAh 20C - Semi natychmiastowe szybkostrzelność na poziomie 1300 rpm czyli soczysto.

 

AUG JG(SP130, zęby z CM.028, tłok madbulla z siedmioma metalowymi zębami bla bla bla, prowadnica element V3 vortex klejona kropelką :-F , ślizgi SRC, Głowica element(tłok), głowica JG podwójny O-ring(cylinder) + kable 2.5mm^2 i silnik JG z czarnym spodem na ferrytach ze zmienionymi szczotkami na "custom")

7.4V ten sam pakiet co na cymce :mrgreen: - semi beznadziejne, auto jak na stocku z 8.4V czyli jakieś 720rpm(na tym napięciu cienias)

11.1V to samo - semi zaje*ste szybkostrzelność nie wiem jutro nagram film i kocur musi się wypowiedzieć stawiam, że coś około 1500-1600rpm. Może się mylę...

Radzę wam patrzeć w sklepie na lipole made in china, bo mi się trafił taki delikatnie wgniecony ważne że działa i tyle mnie cieszy. Wg mnie kokam ma wytrzymalszą obudowę.

Link to post
Share on other sites

może niech ktoś z edytuje pierwszy post, gdzie napisze najważniejsze i podstawowe odpowiedzi na pytania i będzie po problemie

 

Jestem za 99% linków już nie działa i trzeba pytać w co chwile o to samo...

 

shity, olej je.

 

Seger, czy te ładowarki są poprostu kiepskiej jakości, czy psują ogniwa???

Link to post
Share on other sites

Soundem sprawdzenie - 19 strzalow na 0,869 sc.

Czyli 21,86 rps.

Dla porownania - na zebatkach 13:1 moj aug ma 32-35 rps przy lipolu 11.1 i silniku ultra torque elementa.

Jak przyjdzie kamerka to nagram ci jak to slychac ;)

Fn2000 na customowym silniku (wirnik od stocka JG, obudowa od guardera revolution razem z neomagnetami) na zebach stock ma na chrono 25 rps (ale tylko z mosfetem, bez feta bylo 22).

Aug - 450 fps, Fn2000 - 400 fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanko:

Czy nieznaczna różnica w cenie (20-40 ziko taniej może) oraz dodatkowe 800 mAh pojemności pakietu Turnigy (taki o: KLIK) będą zrekompensowane jakością i lepszą wydajnością pakietu Fullymax (taki o: KLIK)

 

Edit.

Dodam, że ten Fullymax już miałem i sprawował się wyśmienicie, ale zastanawia mnie czy z Turnigy byłbym bardziej zadowolony ze względu na większą pojemność....

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam małe pytanko co do przechowywania lipo. Przy jak długim spodziewanym czasie bez używania powinienem przygotowywać do tego pakiety? (jestem zmęczony i nie wiem w jaki sposób to ładnie napisać :F , więc teraz łopatologicznie)

 

1) Następne strzelanie za tydzień. Przygotować do przechowywania, czy nie?

2) Następne strzelanie za dwa tygodnie. Przygotować do przechowywania, czy nie?

3) Następne strzelanie za trzy tygodnie. Przygotować do przechowywania, czy nie? ,itd..

Rozumiecie o co mi chodzi?

Edited by Poniatkys
Link to post
Share on other sites

Witam! :wink:

 

Zamierzam kupić replikę M4 CQB RedWolf Custom [G&P]. Karabinek ma kolbę SF. Chcę także kupić jakiegoś Li-Pola 7,4V. Który z tych będzie najlepszy gabarytowo, żeby nie tracić pozycji kolby, ale też żeby nic tam nie latało:

 

GE Power 7.4V 1500mAh 20C DWUPAK

GE Power 7.4V 1500mAh 20C MINI

GE Power 7.4V 1350mAh 15C STICK

 

Drugie pytanie to alarm. Czy taki będzie dobry? Alarm do ogniw Li-Po / Li-ion Takie coś alarmuje o spadku napięcia lub nadmiernym rozładowaniu, tak? :wink:

 

Pomijając gabaryty, który z w/w akumulatorów będzie najbardziej żywotny/wydajny, czy jak to tam powiedzieć :wink:

 

Pozdrawiam, :wink:

sqo

 

P.S. Do stockowego M4 G&P Li-Pol 7,4V, czy 11,1V? :wink:

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

takie bajery są fajniejsze. Mając możliwość sprawdzenia napięć możesz tego samego urządzenia użyć do kontroli pakietów li-pol, li-ion, li-fe. Kto wiec co zdecydujesz się kupić w przyszłości ;)

http://abc-rc.pl/p/52/1579/buzzer_-_miernik_(cyfrowy)_napięcia_z_alarmem-elektronika_różna.html

http://abc-rc.pl/p/7/685/miernik-_wskażnik_napięcia_do_baterii_max_6cel-ładowarki_i_osprzęt.html

Link to post
Share on other sites

Buzzer - Miernik (cyfrowy) napięcia z alarmem

No dobra, to pokazuje napięcie i alarmuje. Ale pokazuje napięcie całej baterii, czy się zmienia i co jakiś czas każdej celi oddzielnie. I czy 2,8V to nie jest za niska granica? To jest to minimalne minimum. Powinno chyba wcześniej alarmować.

 

A co do baterii, które wcześniej podałem to która będzie najlepsza do kolby SF [G&P]? :wink:

Link to post
Share on other sites

Li-Po to jedne z najdelikatniejszych, jeśli nie najdelikatniejsze akumulatory. Wg. mnie umieszczanie go na zewnątrz nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy niechcący puknąć i koniec. Zresztą te akumulatory zmieszczą się wszędzie więc nie ma chyba potrzeby umieszczania na zewnątrz. Wystarczy dopasować kształt. Tu masz artykuł o Li-Po od GE Power. Masz przykłady jaki gdzie pasuje: KLIKNIJ MNIE

 

Ja natomiast ponawiam pytanie co do buzzera i baterii, które wcześniej podałem. Która będzie najlepsza do kolby SF [G&P]? :wink:

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Wiem, ze li-po są delikatne. O li-po ge power nie są dobre recenzje. Akurat lipo jakie ja chce nie mieści się w froncie a tym bardziej w prowadnicy, więc nie widzę innego rozwiązania dla mnie (nie chce stałej kolby). A co myślicie o li-po w twardych obudowach. Gdzieś je widziałem , jak znajdę to wrzucę link. Dzięki za pomocne Poniatkys

 

p.s Przeczytałem cały ten temat więc nie wiele , ale zawsze coś wiem o li-po ;d

Link to post
Share on other sites

Lipo delikatne? Bodajże Airsoft G.I. robiło test. Rzucali nim długo i namiętnie. Dopiero po przebiciu stalowym prętem pakiet zaczął im się palić. Gdyby były tak delikatne, że byle puknięcie je rozwala to chyba nie byłyby stosowane w modelach...

Link to post
Share on other sites

sqo, do stockowej g&p zdecydowanie 7,4v. U mnie przy m120 rof jest naprawde bardzo bardzo przyzwoity. Przy 11,1v miałbyś kosiarke, a nie replikę broni, a i części w gb by długo nie pociągły. Mi już poleciały ośki w zębatkach, fakt faktem, że emka już ma ponad 3 lata i do tej pory była zasilana baterią 9,6v na stocku. Jeżeli chodzi o baterie do kolby SF, niestety nie pomogę Ci za bardzo, może ta co do prowadnicy wchodzi? Generalnie nie kupowałbym w sklepach asg baterii, moim zdaniem strata pieniędzy. Mogę Ci za to polecić zestaw lipo turnigy 7,4v 1300mah + peq15/peq2 ;) Mi taka pojemność wystarcza w zupełności, na ostatnich manewrach około 600 kulek poszło i napięcie na baterii było 7,6-7,7v. Co do buzzera, wg mnie nie przydatny. Weź miernik napięcia, bardziej Ci się przyda ;)

Link to post
Share on other sites

@macioo

Dzięki za podpowiedzi. Jednak co do baterii, to już zadecydowałem, wezmę taką do kolby SF specjalnie, wolę potem nie kombinować z innymi.

Chciałem kupić ten buzzer, ale skoro mówisz, że do bani... To w takim razie jak działa ten miernik napięcia? Znaczy pokazuje całe napięcie akumulatora czy każdej celi po kolei? I czy granica piszczenia 2,8V to nei jest za nisko? To jest minimalne minimum...

Link to post
Share on other sites

Ja noszę lipola w ładownicy na kolbie.:

http://myk.elkopytko.pl/wmasg/2010-10-03%2014.37.30.jpg

http://myk.elkopytko.pl/wmasg/2010-10-03%2014.38.04.jpg

nic nie ma prawa mu się stać w przypadku oberwania kulką.

 

 

a mierniczek działa tak:

 

na płytce masz zaznaczone gdzie jest -. Jeśli źle podłączysz układ nic mu się nie stanie.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie szukałem baterii, która się zmieści w peq15, nie wiem czy do kolby SF coś dobrego idzie znaleźć, ale z tego co słyszałem to nie. Odpowiada Ci taka bateria to weź sobie taką, aczkolwiek za tą cene masz dwie turnigy ;) (mnie kosztowała około 50zł)

Nie mówię, że buzzer do bani, tylko moim zdaniem lepiej jest za to kupić miernik, dzięki czemu od razu wiadomo jaki jest stan baterii, a nie tylko czy jest rozładowana. Chyba, że chcesz mieć podpięty go cały czas podczas strzelania, ale to jest bez sensu wg mnie. A co do miernika to jak pokazuje filmik xel20, masz pokazane jakie jest napięcie całkowite i na poszczegolnych celach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...