Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

podłącz do gniazda 2 cell.

i napisz co sie dzieje. mozesz ustawic mniejszy prąd.

to ze ąłduje nimh to nie znaczy ze bedzie łądowac li-po albo balancer zwalony jest fabrycznie albo cos nie halo z bateria.

 

 

edzia: yyy zrób fotę złącza balansującego od pakietru. tylko bez lampy :P bo tak wali we oczy ze nic nie widac :D

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Wtyczka bez lampy :)

http://www.mant3z.boo.pl/lipo/IMG_2964.JPG

 

Na tym widać rozkład gniazd

http://www.mant3z.boo.pl/lipo/IMG_2961.JPG

 

 

EDITA:

W instrukcji znalazłem informację, że BATTERY VOLERR | CELL CONNECT oznacza: "Wrong connection of the connector detected; please check the connector and cable.

 

Czyli albo wtyka jest spie*** albo balanser :(

Edited by mant3z
Link to post
Share on other sites

no bardziej mi chodziło o zdjecie wtyku od frontu ale kij ;) :-F

mój wniosek: chińczyk założył ci do pakietu 2s wtyczke balansujacą od pakietu 3 s

pomiedzy czarnymi kabelkami masz pewnie wolne gnazdo na kabelek. trzeba czarny co jest pomiedzy zbliżyc do czarnego a czerwony przełozyc na miejsce czarnego przekłądanego.

jest pewnie tak:

 

beztytuuojr.th.jpg

 

a powinno byc tak:

 

beztytuu2pa.th.jpg

 

sorki za moje beztalencie rysunkowe w paincie nie chciało mi sie odpalać t-flexa bo było by 3D :P

 

czyli zabawa w przekłądanie ;)

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Witam Szybkie pytanie do znawców tematu LiPo:

Zestaw to:

[AEG] L85A2 [iCS]

+ Lufa precyzyjna 509 mm, 6.04 mm KM-Head

+ Gumka Hop-Up Prometheus czerwona

+ Sprężyna M130 Guarder

 

Chcę nabyć do tego LiPo . Co polecacie do tej konkretnej konfiguracji ?

Obecnie pracuje to na baterii 9.6V 2200 KAN, NiMH.

 

 

 

Nadal nie dostałem żadnej propozycji co do samej baterii. Jakich producentów polecacie ? z jakich źródeł ?

 

Do Kicpa - tak przeczytałem wątek - proszę o "aktualny stan rzeczy"

 

:)

 

 

Wystarczająca będzie ta ? - http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...dbbccba0fd49816

 

czy może jednak ta ? - http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...dbbccba0fd49816

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanko:

 

Wydajność prądowa pakietów LiPo jest podawana w jakimś "C". Rozumiem, że jest to liczba, przez którą należy pomnożyć pojemność, aby uzyskać maksymalny prąd rozładowania. Więc:

1. Dlaczego tak, a nie poprostu w amperach (jest jakiś sensowny powód)?

2. Czy tym, co powinniśmy brać pod uwagę jest prąd rozładowania w amperach, czy też w "C"? Bateria 5000mAh 12C ma prąd rozładowania 60A, czyli jak na replikę chyba niemało, jednak w tym temacie kilka osób poleca pakiety o prądzie rozładowania np. powyżej 20C.

Reasumując: co jest realną miarą tego, co zobaczymy po podpięciu aku do repliki, A czy "C"?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie!

Posiadam pakiet Dualsky 7,4 2200mAh 35C ale RoF na SP120 troszkę mnie przeraża ;-) bo nie nadążam ze zmianą magów.

Czy dobrze rozumiem że przesiadka na taki pakiet wpłynie na obniżenie szybkostrzelności? :roll:

Po tym co przeczytałem w poście który napisał OLO wydaje mi się że nie powinien on mieć problemów z naciąganiem sprężyny 120.

Link to post
Share on other sites

Kolega używa chińskiego pakietu "noname" 4000 mAh 15C 7,4v i rof na stokowym m16 JG nie powala.

Ja mam 7,4v 25C 1800 mAh fullymax i rof znacznie większy.

Mimo że obie batki mają podobną wydajność (60A i 45A) to większy rof zapewnia mniejsza batka.

Myślę że chiński pakiet 15C to w życiu nie wyciąga. A fullymax to co innego.

Można go nawet ładować prądem 2C.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...