Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wierz mi ze szukam i mam już wytypowany cienki LEVEL1 czyli POLARTEC power dry ECWCS Gen III LEVEL I. LEVEL II chcę kupić trochę taniej niekoniecznie jakiś markowy. GRENE znam i uważam że to niska półka ( jak wielu którzy ją używają). To samo NORDCAMP (prawie kupiłem w gudniu ) A o Hi TEC nic ni nie wiem i nie macalem.

Mam juz polar jako LEVEL III i stąd moje pytanie o docieplenie na mroźe poranki ( -20 w ostatni sobotni wypa w teren).

Link to post
Share on other sites

:) Też nad tym sie zastawiałem. Wyszło mi że warto. Ubieram się outdorowo nie tylko na wypady w teren z repliką, i po prostu ten LEVEL II będzie wykorzystany zncznie częściej niż kilka razy w roku.

Na level I mam natomiast wytypowane poza POLARTEC-iem BRUBECK serii DRY. lub w ostateczności MAGNUM.

Link to post
Share on other sites

Lvl II wchodzi jako ocieplacz pod bluzy mundurowe, gore itp - wtedy kiedy jest za ciepło na gruby polar.

 

Ja lvl II (miałem oryginalny, mam helikona) noszę na bieliźnie termo, głównie pod PCU Lvl7 i do tego nadaje się b.dobrze - chociaż Helikon mechaci się dosyć mocno (orygniał nie miał takiego problemu) termicznie jest ok chociaż bez szaleństw, wykończeniówka też daje radę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po miesiącu użytkowania portek potwierdzę moje przypuszczenie, że Helikon robi odzież "miejską", a ich wyroby pojawiają się na strzelankach ze względu na występowanie kamuflażu :-F . Trochu szkoda, bo jednak lubię się na strzelance trochę wyeksploatować, poturlać po listowiu, przeczołgać przez krzaki, a w Helikonowskich wyrobach tak śmiało bym tego nie zrobił. Szkoda, bo kroje są bardzo fajne - gdyby za wzrostem ceny o mniej więcej 1/3 wzrosła jakość, mielibyśmy klawe szaty na strzelanki z możliwością wyboru wielu kamuflaży, a tak to niestety - albo często wymianimy Helikona, albo trzeba zdecydować się na kontrakty (ach, gdyby originalne m65 były dostępne w kolorze khaki, to przez moment bym się nie zastanawiał). Tyle w temacie, slava! lapka.gif

Link to post
Share on other sites
Po miesiącu użytkowania portek potwierdzę moje przypuszczenie, że Helikon robi odzież "miejską"

 

 

A kolega podzieli się co się rozpadło, gdzie się rozpadło i jaki to był materiał.

Bo tak to ja mogę napisać, że Propper też robi spodnie BDU miejskie. Od samego prania mi się rozpadły, nawet ich po krzaczorach zbytnio nie targałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...