Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Polar Helikon Liberty posiadam od kilku dni. Czyli Patriot, ale bez kaptura. Kolor Oliv, z czarnymi obszyciami. Bardzo mi się ten wzór spodobał, choc wyczytałem w necie fochy, że inne kolory zrobili z obszyciami w kolorze polaru, a powszechnie lubiany oliv (czy tez khaki) spieprzyli czarnym obszyciem. Mi właśnie to pasuje.

Polarek milutki i cieplutki. Jakosc wykonania- jak dla mnie bez zarzutu. Mnogośc kieszeni, szpanerskie velcro na kieszeniach na rekawach, wywietrzniki z wstawkami z siatki. Wszystko ok. Posiadam również kontraktowy polski czarny polar ''no name'' z obszyciami wz.93. I on się chowa pod względem jakości. Dziwna, niezbyt funkcjonalna wielka kieszeń z dwoma wejściami na nerkach. Mozna tam i ze 6 piw upchac, ale tył polaru wtedy wyciąga sie do kolan :)

Ta kieszeń na plecach bardziej mi się kojarzy z ciuchami kolarskimi. Nie wiem, może Helikon z tym modelem i do rowerzystów uderza. Generalnie ocena: 8/10.

Ale ja lubię Helikona.

Mam jeszcze od Helikona portki SFU NyCo 50/50 woodland, czapke patrolówkę woodland, czapkę polar, plecak molle 25 litrów. I w planie zakupy jeszcze sporej części ich asortymentu. I na nic nie narzekam. Może na rozmiarówkę, bo jestem raczej sporym brzuchaczem. Z reguły nosze XL, lub nawet czasem XXL. W Helikonie L to dla mnie optymalny rozmiar. Przekonałem się, że L-ke moge brac w ciemno.

A jesli chodzi o tez poruszanego w tym temacie Fostexa, to spodnie BDU RipStop Fostexa- nowe były ok. Po pierwszym praniu (według zaleceń) zrobiły sie 10 cm krótsze. Obcięte (z konieczności) poniżej kolan na lato- służą ok.

Ja np. uwielbiam do codziennego chodzenia (wiosną, jesienia i w lżejsze dni zimowe) ''skinheadowskie'' kurtki typu CWU45 (zwane też flekiem lub flyers'em)

Na ostrzejsza zime mam długiego flyers'a typu ECW (Extreme Cold Weather) N3B, równiez Fostexa.

Najlepsze flyers'y robi Alpha Industries. Ale cenami zabija niestety...

Zaraz po niej- tylko Fostex. Potem dłuuuugo nic. Fostexa flyers'y sa zaj***ste. Mil-Tec, Surplus, Texar, MFH i inne no name z Allegro, to śmieci na jeden sezon. Nasiakające wodą i prujące się nylonowe szmatki. Przetestowałem lub ''macałem'' u kumpli kilka modeli.

Flyers'y Fostexa są na lata. Polecam, choc chyba nieco odbiegłem od tematu...

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś się orientuje gdzie można dostać APECS Helikona w pustynnym marpacie? Na Allegro nie ma, na sklepie ofensywy jest tylko woodland marpat.

 

Mam jeszcze pytania co do kilku wyrobów:

 

a) z jakiego materiału zrobiony jest CDJ? Czy to utrzymuje ciepło? Czy raczej jest to tylko wiatrówka? Oddycha?

b) polar Liberty 390g - czy jest ciepły? Tak żeby wrzucić go pod softshell ECWCS GEN-III LEV-V - czy taka kombinacja wystarczy by latać zimą/wczesną wiosną?

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Na ofensywie, helikonowskiego APECSa w desert MARPAT wrzucili do ECWCSów.

 

a) Istny misz masz (Jak w oryginale), utrzymuje toto ciepło, ale oddycha jak to chińskie ceratki oddychają.

b)Porównywalnie do polarteca classic 300, na zimę i wczesną wiosną z odpowiednią bielizną da radę.

 

EDYTA.

Pomyliła mi się ofensywa z e-militaria.pl... Tam APECS w MARPATcie desert jest wśród ECWCSów.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

mkay thx za info

 

EDIT:

i doopa bo ten desert marpat na emilitaria to jest GEN II czyli krój ECWCS a mi zależy na kroju APECS :(

 

EDIT2:

a nie sorki, przyjżałem się zdjęciom obu marpatów i jednak desert marpat to też APECS, a nie ECWCS GEN II, jak oni tam błędnie podali :P

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Classic to chyba pierwszy model Helikonowskiego polaru (robią go jeszcze ? ). Ogólnie polar dawał ( bo już go nie mam) radę. Dosyć ciepły, jednak porównując go np z Patriot'em, to wypadał dosyć blado- wyraźnie cieńszy i bardziej przewiewny, ale Classic gramatura nie grzeszył, stąd ta różnica- nie wiem dokładnie jaka miał. Największym i najbardziej wkurzającym mankamentem w Classicu były patki rzepami- słabej jakości i beznadziejnie przyszyte- we wszystkich polarach jakie znałem były albo naprawiane, albo całkowicie odpruwane. Chyba lepiej zainwestować w nowszy model Helikona, bo cenowo różnią się o jakieś 15-25zł.

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. Tylko chodziło mi o polar z windstoperem (blokiem) -

http://www.e-militaria.pl/p-178/polar-wind...-helikon-nowosc

 

Wcześniej podałem taką nazwę bo takowa widnieje w katalogu na stronie:

http://www.helikon-tex.com/index.php?optio...1&Itemid=66

 

A co możecie mi powiedzieć na temat tego Windstopper'a?

 

Pozdrawiam I z góry dzięki za opowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Polary tak, softshelle nie, praktycznie z softshelami to nie mają wiele wspólnego, można powiedzieć że to sama cieniutka "membrana" bez najmniejszego ocieplenia (które małe bo małe ale występuje w softshellach).

 

Ostanio nabyłem ich nowe spodnie w coyote brown (tak naprawde to są bardziej jak nutria brown Formozy), oraz polar Patriot ten 390g który nie ma już tej kiepskiej siatki od środka polaru. Spodnie jak każde sf'y całkiem ok materiał tez ok 50/50 ny/co, polar poza standardowym miepskim wykończeniem też wart swojej ceny.

 

Tutaj jedno i drugie: http://img191.imageshack.us/img191/4601/coyoted.jpg

Link to post
Share on other sites

Polary tak, softshelle nie, praktycznie z softshelami to nie mają wiele wspólnego, można powiedzieć że to sama cieniutka "membrana" bez najmniejszego ocieplenia (które małe bo małe ale występuje w softshellach).

A "APCU" widziałeś? Poza tym pierwsze słyszę, żeby softshell miał grzać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...