Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

Ja posiadam wz93 TCU spodnie z bluza Nyco... pierwsze co to za duże, kupiłem rozmiar L, przy czym zawsze po cywilu nosze wszystko na XL. Niepodobają mi sie także szwy po stronie wewnetrznej z których wiszą nitki z zakończeń. Ogółem całkiem udany mundur.

 

mam zamiar w niedalekiej przyszlosci kupic spodnie TCU w wz93 z helikonu.. czy odcienie sie jakos roznia od oryginalnej panterki?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak zamoczysz ciuchy helikona mimo wilgoci zostanie widoczny kamuflaż.Nasza oryginalna polska Kama i ich wyrob po zamoczeniu staje sie jedna ciemna plama.osobiscie bardziej mi sie podoba to co sie dzieje z mundurem od Kamy:)

 

Aha,no i w helikona szwy sa paskudne i nitki ciagle odchodzą,a w Kamoskich mundurach nie.

Link to post
Share on other sites

Mam kopię koszuli 5.11 helikona tzw "defender", właśnie przyszła. Materiał gruby, szwy solidne, gdzieniegdzie trzeba było ciachnąć luźną nitkę. 5.11 to nie jest, jakość adekwatna do ceny, ostatecznie uczciwie. Z estetyką trochę na bakier, natomiast i tak walory użytkowe, wytrzymałość i gatunek materiału jest lepszy od tego co idzie dostać w sklepie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy to juz było ale ciekawy patent w bluzie SFU znalazłem, mamy w niej miejsca na ochraniacze łokci, w tą kieszeń włożyłem odpowiednio docięty kawałek karimaty, raz że coś tam ochroni-zamortyzuje upadek na łokieć, podczas długiego leżenia np. zimą nie dostaniemy tak szybko reumatyzmu ;) polecam, 1 warstwa starczy :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie to samo miałem napisać, ale się powstrzymałem :-) bo pomimo tego, że wiele razy przychodziło mi na myśl takie rozwiązanie, to zastanawiałem się, czy ta warstwa karimaty nie "grzeje", tzn. czy nie jest bardziej gorąco w takim mundurze. Bo w kamizelce wypełnionej karimatą jest :-)

Link to post
Share on other sites

Tylko, że nakolanniki chronią też przed uszkodzeniem się munduru, przetarciami, rozdarciami itp. Jak uklękniesz na szkle to karimata też za dużo nie pomoże jak trafi Ci się jakiś skurczybyk ;)

 

Aby offtopować, powiem że od bardzo długiego czasu używam "w cywilu" spodni BDU Helikona w wz93, pomimo wielu prań nie zauważyłem spadku jakości kolorów.

Link to post
Share on other sites
Nogę ? Chyba w innym kroju, bo u mnie w SFU nie zauważyłem takiego gadżetu... a może jestem gapkowaty ? :>

 

Jak zerkniesz na łatę naszyta na kolanie, to od dołu ma ona od spodu rzepy. Możesz je rozczepić i wsunąć w "kieszeń" ochraniacz a karimaty lub od Miwo.

 

 

 

Kupiłem ostatnio softshela w MC. Trochę sprawia badziwiaste wrażenie. Wcześniej kupiony czarny CDJ prezentuje się dużo lepiej. Do wad należą: taśiemki przy kieszeniach na rękawach (nawet chciałem je odprć, ale wreszcie schowałem pod spód), jak zwykle brzydkie i niedokończone szwy, troszkę za duże są tez kieszenie. Jak żałozymy pas, to nachodzi na ich dół.

Ogólnie wygląd jednak ekstra. Coś jak bluzy maskujace noszone przez Wermacht.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...