Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mam przejściówkę kątową właśnie z tego mikrofonogłośnika Kenwooda do Impactów. Z racji że jest to przejściówka kątowa to muszę ją tylko prawidłowo ułożyć na szelkach oporządzenia. Gdyby przejściówka byla w formie monobloku (tak jak redukcja z małego jacka na duży jack) to byłoby idealnie.

Ale nawet ta moja konfiguracja nie stwarza problemów.

Link to post
Share on other sites

Gdyby przejściówka byla w formie monobloku (tak jak redukcja z małego jacka na duży jack) to byłoby idealnie.

Ale nawet ta moja konfiguracja nie stwarza problemów.

No ja mam taką i jakoś wszystko mi działa bezproblemowo i nic nie "wylata", itp.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W takim razie czeka mnie wycieczka rowerem, do któregoś z Trójmiejskich sklepów z radiami :D Szukam jakiejś gruchy do lżejszego wariantu mojego szpeju (bez kamizelki), żeby nie mieć miliarda kabli wokół szyi, teoretycznie mógłbym kupić sobie jakąś gruchę BAOFENGa, w końcu mam UV-5R, ale jestem skłonny dopłacić do czegoś posiadającego regulację głośności.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przerabiałem dzisiaj kabel od Nacre Quietpro z wtyku Motoroli na Kenwooda.

Poniższy schemat działa z Baofengiem UV-82 nawet bez kondensatora. Braid oznacza ekran (oplot), który koniecznie należy podpiąć jak na foto poniżej. Dwa niebieskie kabelki są zbędne.

 

heFxeXb.jpg

 

PS. Same słuchawki REWELACJA.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziwne rzeczy wyczynia PTT od Baofenga. Po podłączeniu do radia działa prawidłowo. Gdy w gniazdo słuchawek wepnę kabel od aktywnych ochronników, przycisk PTT przestaje działać i mogę co najwyżej naciskać przycisk przy samym radiu. Odsłuch działa, choć mam wrażenie, że w lewej słuchawce więcej słychać

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy "względnie tanie"?

Czy to jest drogie?

http://sklep.semicon...id_product=1824

Tę ofertę znalazłem wcześnie i tak, to jest w moim przekonanie drogie. Za gniazdo jestem w stanie dać 15-20 zł, ale nie prawie 60, bo niewiele więcej kosztował mnie cały zestaw słuchawkowy. Jeśli nie ma tańszej alternatywy to pozostanie mi chyba rozebranie wtyczki i założenie czegoś bardziej popularnego i tańszego zarazem.

Link to post
Share on other sites

Tę ofertę znalazłem wcześnie i tak, to jest w moim przekonanie drogie. Za gniazdo jestem w stanie dać 15-20 zł, ale nie prawie 60, bo niewiele więcej kosztował mnie cały zestaw słuchawkowy. Jeśli nie ma tańszej alternatywy to pozostanie mi chyba rozebranie wtyczki i założenie czegoś bardziej popularnego i tańszego zarazem.

Wymień na to:

http://allegro.pl/bowman-wtyk-sluchawkowy-rozbieralny-i6552172812.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć , mam pytanie odnośnie współdziałania mikrofonogłośnika baofeng (podłączonego do baofenga) i słuchawek aktywnych Howard leight impact sport. Słuchawki mam podłączone jack-jack przez wejście aux w słuchawkach i do gruszki(mikrofonogłośnik). Problem jest taki ,że w momencie nadawania czy to z gruszki czy bezpośrednio z baofenga następuje jakieś spięcie w słuchawkach i dźwięk podobny do piszczenia styropianu. Mimo, że gruszkę mam najdalej jak jest to możliwe to i tak w mniejszym stopniu to spięcie występuje. Czy jest możliwość zlikwidowania tego hałasu przy nadawaniu czy trzeba przeżyć i mimo wszystko używać?

Link to post
Share on other sites

Hmm, może spróbuj kolego wpiąć się kabelkiem i przejściówką na jacka 2,5mm w samo radio. O ile dobrze pamiętam, to dało się tak zrobić (nie mam radia przy sobie, więc poprawcie mnie jeśli plotę głupoty) - pozwoli to wyeliminować gruszkę, która może być problemem.

 

Z innej beczki, to gdyby ktoś miał taki głupi pomysł na wykorzystanie do czegoś innego wtyczki z oryginalnej słuchaweczki od UV-82, to zdecydowanie odradzam. Żyły w środku nie mają nawet izolacji, tylko są lakierowane. Zalutowanie i zaizolowanie tego to masakra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...