Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domyślam się, że słuchawki aktywne powinny działać bez podłączenia do PTT i krótkofalówki ?

Mam Comtac2 Z-Tactical, kupiłem jako uszkodzone. Widziałem, że w środku jeden przewód urwał się od pola lutowniczego, to go przylutowałem, ale nadal nic nie działa. Jakoś PCB i komponentów elektronicznych jest na poziomie 2 klasy, kabelków trochę jest, ale potrzebowałbym jakiś zdjęć, schematów, gdyż jest wiele pół pustych, bo mógłbym to wszystko od nowa polutować, albo kable wymienić na troszkę grubsze i lepsze.

Link to post
Share on other sites

A jakaś regulacja (programowa, nie grzebanie w radiu - o tym wiem) jest, czy to działa zero-jedynkowo?

 

Pytam, bo mam zamiar pobawić się w porobienie paru anten bazowych (głównie do nasłuchu, a czasem do obsługi jakiejś nieco ambitniejszej imprezy niż zwykła jebanka), a jak wiadomo ręczniak może się od nich przytkać i trzeba by się wtedy rozejrzeć za czymś stacjonarnym. Typowo HAMskie wynalazki odpadają, nie mam zamiaru wydawać milionów monet.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wiciok dziękuję.

Jako, że elektryk ze mnie marny to czy taki schemat jest poprawny:

00a8881244f8c499gen.jpg

Jako obudowę wykorzystam zapewne zwykłe ptt od ztacticala bo mam też i ich bowmana mocno poprzerabianego.

Co do bluetooth znalazłem że yaesu VX8 cena faktycznie spora trzeba by liczyć koło 2 tysięcy za komplet. Na razie pobawię się baofengiem a jak wpadnie jakaś premia to kupię yaesu no ale najpierw pomęczę firmę jak to działa itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Szukam dla siebie zestawu słuchawkowego (najlepiej Z-Tactical, bądź taki, który będzie bez problemów współpracował z ptt od Z-Tactical). Miałem Bowmana Evo III i zTEA Cobra i jakoś mi to nie podchodzi (Bowman ma za mały otwór na ucho, a zTEA nie trzyma się przyzwoicie). Szukam czegoś z dobrym dźwiękiem, oraz co nie zakryje całego ucha i dobrze będzie się trzymać w, bądź na uchu.

 

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to L.I.H Bone Conduction, ale może ktoś to ma, bądź miał i może doradzić czy warte zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szybkie pytanie:

Jak przerobić gruszkę, by po podłączeniu kabla do Impactów działał mikrofon w gruszce, a dźwięk szedł na słuchawki? Obecnie po podłączeniu słuchawek słyszę w nich radiostację, ale przestaje funkcjonowac mikrofon.

 

Przy okazji: są wolne pady do wlutowania równolegle do mikrofonu rezystancji i pojemności. Dałbym 1nF.

 

CAM01622.jpgCAM01624.jpg

Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś przerobić słuchawki od PC tak żeby śmigały z radyjkami? :icon_razz: Taki bowman level bieda hard xD

Pytanie raczej ciekawostka :icon_wink:

Podłączałem słuchawki w konfiguracji: Bao->grucha Kenwooda->przejściówka na jack 3,5mm->słuchawki i działało. Inna sprawa, że w radiach są wyższe napięcia i było potwornie głośno nawet na minimalnych ustawieniach (słuchawki bez potencjometru na kablu)/ Na full pewnie można by rozwalić membrany... Po przerobieniu wtyczki na K i dodaniu jakiegoś rezystorka powinno śmgać. Oczywiście mikrofon w radiu nie będzie wtedy działać i też trzeba by dodać zewnętrzny.

Link to post
Share on other sites

To był pomysł na dość zaawansowany sposób komunikacji cyfrowej, realizowanej zdefiniowanymi ośmioma przyciskami ze smartfona(z automatycznym dołączaniem do meldunku pozycji i na żądanie HQ, retransmitowaniem komunikatów innych stacji, wysyłaniem kimunikatu aż do otrzymania potwierdzenia odbioru,itp.) Komunikacja głosowa w zasadzie miała być ostatecznością....

Link to post
Share on other sites

Muszę poczytać czym to jest dokładnie w takim razie.

Osobiście dopiero w lato wracam do asg więc szukam idealnego zestawu radio z ptt na przycisku jednak słuchawka już musi być bezprzewodowa.

 

Jak rozumiem ten tnc jest układem przesyłu komunikacji radio komórka słuchawka plus inne bajery które są w zestawie?

Link to post
Share on other sites

Witam , mam pytanie odnosnie glosnosci nadawania z Boafenga. Odbior mam na swietnym poziomie jednak kiedy nadaje to bardzo cicho mnie slychac u odbiorcy. Uzywam standardowego zestawu sluchawkowego dolaczanego do zestawu. Mial ktos podobny problem? Jest to zwiazane z lipnym mikrofonem w zestawie czy moze kwestia ustawien? U odbiorcy wszystko jest ok, wszystkich normalnie slyszy tylko mnie cicho. z gory dziekuje za pomoc I przepraszam za brak polskich znakow (obceny pc ich nie oblsuguje)..

Link to post
Share on other sites

Czy byłoby możliwe zastosowanie takich słuchawek aktywnych:

http://amerykanos.pl/product.php?ASIN=B001T7QJ9O

 

Razem z mikrofonogłośnikiem który ma wbudowaną wtyczkę do słuchawek czyli np. takim:

http://www.navcomm.eu/product_info.php?cPath=27_44&products_id=135

 

Dzięki któremu miałbym aktywny zestaw słuchawkowy. Teoretycznie powinno to działać, ale wolę się upewnić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...