Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy mylnym byłoby stwierdzenie ze nikt nie produkuje sławnego Fal'a? Wybaczcie ale nie znalazłem wzmianek o takowym sprzęcie (byc moze jeśli ktoś produkuje i nie ma licencji używa innej nazwy). Moze jednak ktoś słyszał o takiej zabaweczce z GB w środku? ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma w produkcji seryjnej. W ograniczonej ilości egzemplarzy wypuściła je jakiś czas temu bodajże firma Smokey's czy jakoś tak za wyjątkowo nierozsądną sumę pieniędzy.

Jako fan konfliktów w Afryce również cierpiałem z braku tej repliki, ale raczej proszę nie oczekiwać, aby się pojawiła w produkcji seryjnej.

 

Proszę również nie dopisywać tutaj wypowiedzi w stylu "ja też bym chciał " albo "gupie Chińczyki nie zrobią niczego tylko te M-ki i M-ki" , bo będą usuwane.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Czy to jest wersja przerabiana z klasycznego gazowego modelu sprzed okresu AEGów? O ile pamiętam, nie ma ona bezpiecznika nawet - jeśli to ten model, który mi kiedyś pokazywał Giersu.

 

Pozdrawiam, dyskretnie łącząc się z Dzikkim w fanatyzmie dla konfliktów afrykańskich i takich tam ;)

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co się stało z Airsoft Dynamics, ale oni sprzedawali SLR-a (L1A1, czyli brytyjski FAL), o którym wspomniał Kret, za jakieś 800 funtów chyba. Zabawne było to, że miał tylko jeden tryb ognia. Ciągły.

 

W szafie mam komplet drewna do FALa w wersji australijskiej. Niech mi tylko ktoś wyprodukuje replikę, do której będę mógł to zamontować...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po pierwsze to zdaje się, że to jest sprzedaż tylko na stany, a po drugie u nas już dostaniesz takie mniejsze butle co do paska przyczepić można :)

 

[ Dodano: Czw 17 Sie, 2006 ]

Odgrzeję temat...

trochę filmików z testów FNC STARa

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

FN FAL produkcji King Arms (za: http://www.militaryphotos.net/forums/showt...ead.php?t=90600 )

 

Model 1

mini_1157474027.jpg

Description:

Length: 900mm

Magazine Capacity: 90rds

Battery: Large Type (Not Included)

Weight: approx. 3650g (not including packing)

550 Rounds Hi-Cap Magazine is available for separate purchase.

Price: US$400.00

Remark: Estimated Time of Arrival: Late September to Early October (15-35 Days)

http://www.airsoft-war4.com/details.php?pid=3653

 

Model 2

mini_1157474031.jpg

Description:

Length: 1130mm

Magazine Capacity: 90rds

Battery: Large Type (Not Included)

Weight: approx. 3850g (not including packing)

550 Rounds Hi-Cap Magazine is available for separate purchase.

Price: US$400.00

Remark: Estimated Time of Arrival: Late September to Early October (15-35 Days)

http://www.airsoft-war4.com/details.php?pid=3654

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sorki ale ten opis nie jest moj tylko mojego "skierownika", ja dorzucilem do tego tylko kilka uwag.

A wkleilem to tylko dlatego ze nie mialem czasu samemu opisac.

replika bedzie dostepna w sprzedazy juz za niecale dwa tygodnie. Cena 320 funtow.

 

Ok, pierwsze wrazenia:

To jest wersja G1, ktorej ok 5000 egzemplazy zakupila w dawnych latach bundeswehra.

Ogolne wykonanie, dosc solidne, metal przypomina material z ktorego wykonane sa repliki G&P. Jest oksydowana a nie malowana.

Najwazniejsze jest to ze cala masa czesci jest wymienna z SIGiem 550. Ta sama komora hop upa, gearbox i stopka chwytu pistoletowego.

W egzemplarzu ktory mielismy do testow, lekko chwiala sie kolba. Niestety sruba trzymajaca cala kolbe jest w niej samej dosc gleboko, trzeba uzyc dlugiego srubokreta.

Ten egzemplaz strzela 330 FPSow ( zmierzone na chrono Guardera), na kulkach 0.2g

 

coz moge wiecej powiedziec.... Sprzet na Falklandy juz mam, hehe...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A czy ktoś może już z niego przez jakiś czas korzystał w "normalnych" warunkach i może coś napisać o tym jak się spisuje na strzelankach i o niezawodności? Bo King Arms chyba nie robiło wcześniej elektryków (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), a jestem zainteresowany tą repliką...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

OK. Opisu cześć I,

Więc zaczniemy tradycyjnie od opakowania. Steropianowa wytłoczka przykryta czarno czerwonym kartonem. NA kartonie duże logo KING ARMS wraz z logo. Nie ma bzdurnych fotografii i jak idziesz ulicą ludzie Cię nie podejżewają o częściową utratę zmysłów :P. W dwóch rogach napisFAL Tactical Carabine AEG i nr katalogowy.

Po otwarciu pudełka ukazuje nam się Główny obiekt westchnień owinięty w folie bąbelkową, magazynek ładowarka bb, dwa ustrojstwa i instrukcja. Jedno ustrojstwo rozgryzłem od razu. dźwignia przeładowania. trzeba ją przykręcić. drugiego ustrojstwa nijak nie rozpracowałem, dopuki nie zaglądnełem do instrukcji. Okazało się, że to kluczyk do regulacji muszki celowniczej.

Co do pierwszych wrażeń. KA chyba staneło na wysokości zadania i stworzyło rewelacyjnie wyglądającą replikę. Jedynie kolba i przedni chwyt jakby trochę nazbyt plasticzane. Druga sprawa, że chwyt troszkę trzeszczy w rękach.

Samo body jest wykonane solidnie. Matowe, pomalowane na kolor,,, chyba grafitowy. Dźwignia selektora ognia chodzi z miłym oporem i wyraźnym kliknięciem. Dźwignia przeładowania jest po lewej stronie karabinu, okno wyrzutowe po prawej. Po otwarciu okienka oczom naszym ukazuje się pokrętło Hop UP. Nie jestem znawcą, ale chyba jest identyczne jak te z g36 CA. Ale nie daję głowy.

Tłumik i zewnętrzna lufa sa metalowe. Podoba mi się zwłaszcza tłumik płomienia.. wygląda pieknie i mocno. Przyrządy celownicze są metalowe i regulowane.

Jedyny minus który mi się rzucił w oczy, to dźwignia zwalniania maga. Chodzi tylko i wyłącznie o jedną jedyną sprężynkę od tej dźwigni. jest praktycznie niczym nie osłonięta i wygląda jakby miała zaraz wyskoczyć.

Magi w gniazdach siedzą aż za dobrze.. w jednym pozchodziła cała farba, a włożyłem go raptem dwa razy.

Co do strzelania. Oddałem może ze 4 lub 5 strzałów w pomieszczeniu zamkniętym i w trybie semi. No chodzi to niczego sobie. ale więcej będę mógł powiedzieć po wekendowym strzelaniu.

Zdjęcia postaram się umieścić pod koniec tygodnia.

W razie jakichś pytań proszę pytać. Od razu mówię, że nie mam zamiaru rozbierać zabawki i sprawdzać co ma w środu. JAkoś na razie mnie to nie interesuje to raz a dwa, że mogę czegoś niezłożyć jak trzeba. :P

 

 

 

Postrzelałem sobie :) Na singlu i na HU ustawionym na oko :) No więc nie jest źle. cel formatu A6 z 15 m 50% w celu. Biorąc poprawkę, że nie jestem rewelacyjnym strzelcem i miałem nieustawiony HU to wynik jak marzenie :P Co do samego strzelania. Odgłos strzału jest cichy i czysty... spust na semi reaguje dobrze. zdiwiło mnie, że sciągnięcie spustu do 1/3 już powoduje strzał.

Ogólnie zadowolony jestem z zakupu.

a co do bebechów. to jak poprosicie Kmiecia lub Jacka Pirata, to udostępnie im replikę do napisania dogłębnej recenzji :P

Pozdrawiam Ivo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...