Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stanisław MacGyver prezentuje - Airsoftowa Maska P-Gaz.


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomysl przedni, ale mozna tez pomyslec o zrobieniu u gory jakis wywietrznikow, co by cyrkulacje powietrza ulatwic, to by przedluzylo czas w ktorym przyjemnie by sie ta maske nosilo, bo inaczej to tak czy siak bedzie mozna sie ugotowac predzej czy pozniej na polu bitwy.

 

Brawo za inwencje tworcza. 8)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie gwinty od masek p-gaz sa kompatybilne.Obojętne czy jest to "słoń" czy tez maska typu cywilnego , to gwint i rura pasują idealnie.Trzeba tylko pamiętac,aby co ok 6 miesięcy przetrzec gwinty wazeliną techniczną.

I co ważne , po użyciu maski należy ją od środka wytrzec , ponieważ sól zawarta w ludzkim pocie działa destrukcyjnie na gumę. Taka maska szybko traci elastycznośc , a guma parcieje.Wystarczy na czas kiedy dłuzej maski nie używamy zastosowac odrobinę talku kosmetycznego.

Efekt murowany.Sam tak robię i maska której używam jest w bardzo dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem wielki fan od obudowy, powyjmowałem przepony, i wyciąłem z przodu gumę w środku by wiało na twarz nie na okulary.. ale nadal mimo iż mocno wieje jest za mały nadmuch jak na mój gust. Pewnie dlatego że taki duży wiatrak 12V ma małe obroty na jednej baterii 9V.

Tak na marginesie, wiatrak pasował idealnie :)

Link to post
Share on other sites

Chm, trochę, ale nie latałem w nim. Wydaje mi się że jednak zdecydowanie wolę by świerze powietrze chłodziło mi twarz.

Niestety na razie mimo wiatraka przyjemniej jest bez filtra w ogóle.

Kumpel polecił mi kupić akumulator 12V do podkręconych karabinów, i tak zrobię - wtedy powinienem osiągnąć zadowalającą moc.

Link to post
Share on other sites

świetna robota! Ale mam pytanie, czy w takiej masce uderzenie kulką w twarz z odległości 5m z apgrejdniętego np APS96 maruzena nie czuć, czy tylko troche chroni . Takie zielone pytanie :) , bo ochrona twarzy jest dla mnie bardzo ważna. Dostałem kiedyś z odpustowego pistoleciku (ingrama bodajrze) w twarz i nie było to zbyt przyjemne.

A poza tym, Dalej, świetnie komentarze :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli to, że w komputerach chłodzenie wentylatorami realizowane jest przez wyprowadzanie ciepłego powietrza z obudowy. Wyjątkiem są wentylatory chłodzące punktowo procesory CPU i GPU, czasem jeszcze chipset. No i wiatraczki z przodu, które wprowadzają powietrze z zewnątrz kierując je zwykle przy okazji na dyski HDD. Ciągle jednak bez wyprowadzania ciepłego powietrza na zewnątrz te wiatraczki nad procesorami cudów by nie zdziałały.

 

Może wtedy lepiej odprowadzane byłoby ciepło i ew. wilgoć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dalej, pomysł ze szkłami rewelacyjny, ale ten wiatraczek w pochłaniaczu to już ewidentny znak przerostu lansu nad treścią. W WP uczą podobno, że wystarczy codziennie pobiegać kilometr - dwa w masce, żeby się przyzwyczaić. Nie pomyślałeś o takim rozwiązaniu?

Link to post
Share on other sites

A biegałeś? :)

 

Ojciec biegał, po kilometrze ponoć idzie krew z nosa :)

Na strzelance tak się w niej spociłem że szkła spłynęły wodą, żaden antifog na to by nie pomógł..

Hm. A gdyby tak włożyć siatkę z maski do airsoftu.. ale to już pomysł dla innych, ja przesiadłem się na maskę i jestem hapy.

 

Dalej, pomysł ze szkłami rewelacyjny, ale ten wiatraczek w pochłaniaczu to już ewidentny znak przerostu lansu nad treścią. W WP uczą podobno, że wystarczy codziennie pobiegać kilometr - dwa w masce, żeby się przyzwyczaić. Nie pomyślałeś o takim rozwiązaniu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...