Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Ale widziałem gdzieś na zdjęciu takową u chłopaków z USSF bądź SEALs :) Podejrzewam, że za wyborem tego stoi połączenie zalet miękkiej 100rd z pojemnością 200rd bo na właśnie dwusetkę to wygląda :)

 

TADAM!

Edited by Paul
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na czym nosić ładownice to ja mam ;)

No domyślam się, ale nie chodziło mi o to żeby polecić kamizelkę tylko właśnie o samą konfigurację oporządzenia i zapas noszonej amunicji. Ponoć jest to typowa konfiguracja dla SAW gunnera. Kamizelka i na tym 2x200rd + 2x100rd. I masz zapas 600 sztuk pestek.

Link to post
Share on other sites

Z tym że właśnie jest spora różnica dla gunnera tak jak w powyższym cytacie "mech ops" i pieszego. Nasze warunki jakie są takie są i nie chcę na ślepo zrzynać tego co się najczęściej widzi, czyli konfiguracji dla gunnera mech ops. Jeżeli już miałbym kulki nosić, to załadowanie 200 do plastikowego boxa będzie skutkowało powstaniem człowieka-grzechotki :D No i trzeba kombinować...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już miałbym kulki nosić, to załadowanie 200 do plastikowego boxa będzie skutkowało powstaniem człowieka-grzechotki :D No i trzeba kombinować...

 

Jest wiele sposobów aby przerobić boxy nie dość, że na real capy to jeszcze niegrzechocące ;) Zerknij do działu milsim ;]

Link to post
Share on other sites

Szukaj comfortpad o przeszyciach taśmy, przez które przewleka się owe opaski, zbliżonych do standardu MOLLE. Dzięki temu będziesz mógł stabilizować na pasie sprzęt i w standardzie Alice i i MOLLE. (montując i na pasie i na comfortpad równocześnie - teoretycznie opaski stabilizujące comfortpad są wówczas zbędne)

Link to post
Share on other sites

Kamuflaż Fińskie armii

 

Bluza UP (ubiór polowy) wykonana jest z oryginalnej tkaniny typu rip-stop używanej przez armię fińską, drukowana leśną wersją kamuflażu M-05. Tkanina o wysokich właściwościach wytrzymałościowych, lekka i przewiewna, bardzo szybko schnie po zamoczeniu. Bluza powstała w oparciu o doświadczenia własne żołnierzy wynikłe ze służby poza granicami kraju oraz wskazówki powstałe na bazie eksploatacji dotychczasowych wzorów umundurowania polowego. Bluza zapinana jest z przodu zamkiem błyskawicznym przykrytym patką zapinaną na taśmy veltro. Zamiast stosowanego w polskich mundurach polowych kołnierza zastosowano stójkę, która posiada możliwość szczelnego zapinania wokół szyi. Rozwiązanie takie pozwala ochronić szyje przed wpływem złych warunków atmosferycznych. Na plecach bluzy umieszczono zaszewki które pozwalają na pełny i swobodny ruch ramion. Bluza posiada pięć kieszeni. Dwie zewnętrzne, mieszkowe kieszenie na piersiach, zamykane klapą zapinaną taśmą veltro. Jedną płaską kieszeń na piersi zamykaną zamkiem błyskawicznym. Dwie kieszenie mieszkowe na ramionach zamykane klapą zapinaną taśmą veltro. Wszystkie kieszenie zamykane klapą posiadają konstrukcje, która uszczelnia kieszeń po zamknięciu dodatkowo kieszenie umieszczone są pod kątem. Rozwiązanie to ułatwia dostęp do wnętrza kieszeni bez kłopotliwych ewolucji nadgarstkiem.
Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Witam !

Dzisiaj zamierzam zamówić kamuflaż typu marpat:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3045 ( z tego sklepu)

Chciałbym się jednak poradzić, jaką dokupić do niego kamizelkę i jakie dobrać oporządzenie.

Myślałem raczej nad taką kamizelką :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3505

Będzie pasować ?

I czy, w ogole dobrze robie, że kupuje marpat, bo my strzelamy się w lesie iglastym choć mamy właśnie sporo traw.

Link to post
Share on other sites

O Marpacie, jako kamuflażu i wszelakich dodatkach do niego w postaci oporządzenia w wielu kolorach etc. było. Znalezienie ich nie powinno być trudne, a pewnie tak odpowiedzi się znajdą.

W iglastym lesie Marpat sprawuje się dobrze, czy kamizelka będzie pasować - rzecz względna, zależy co masz na myśli mówiąc "pasować".

Link to post
Share on other sites

Oczywiście kamizelka jak kamizelka - zawsze troche więcej lansu doda :)

Na pewno jedna ładownica( za miesiąc dwa dojdzie jeden mid-cap), jakiegoś poucha. Póki co nie planuje zakupu camelbacka, więc dobrze by było gdyby się znalazło miejsce na małą butelkę wody. Ogólnie do tej kamizelki dokupiłbym ok. 4 rzeczy ze szpeju, jednak nie planuje jej zakupu od razu. Myślałem żeby kupić ją w połowie wakacji, ale wolałem spytać się zawczasu, bo wg. lepiej mieć to w głowie jakoś poukładane :)

Ogólnie dopiero zaczynam przygodę z airsoft'em ale już planuje zakupy po kolei. Na dniach ( dzisiaj albo jutro ) zamawiam marpat od helikona, a potem bede myślał o kamizelce, stąd moje pytanie.

EDIT:

Dodam, że w w bluzie marpatu są tylko 4 kieszenie, właściwie to tylko te dwie użyteczne.

Edited by Grosio
Link to post
Share on other sites

To może poczekaj z zakupem kamizelki, aż Ci będzie rzeczywiście do czegoś potrzebna? Doświadczenie wskazuje, że zakupy "żeby była" kończą się zwykle tym, że jak się pojawiają rzeczywiste potrzeby sprzęt trzeba zmieniać...

Link to post
Share on other sites

Troche może mnie nie zrozumieliście... Ja chciałem skonfigurować cały ubiór wczesniej (ulozyć sobie cały plan w głowie) a kupić dopiero potem :) Narazie zmieniam umundurowanie na marpat i chcialem pomyśleć co by można było kupić w przyszłości pod niego.

Link to post
Share on other sites

Heh...Już zamówiłem helikona, bo wole mieć nowiutkiego helikona niż kontrakta bez jakiejś kieszeni :/ A kontrakty w dobrym stanie po 300 zł chodzą :/

BTW. Opłaca się brac kamizelkę w coyocie ? + to wygląd - to kamuflowanie. Taka kamizelka pewnie też by się szybko brudziła.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...