Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jak te szelki podepniesz do pasa innego niż Cromu?

 

Stefan, ale po co mam je podpinać do innego pasa jak one są dedykowane do tego pasa?! Jak chcesz mieć szelki do jakiegoś innego pasa, z innym układem taśm czy czego tam - powiedzmy upelszoną, 6 punktową wersję szelek do Speara, w opcji beltkit to się robi odpowiedni custom i tyle. Bo tak wychodzi na to że dziwisz się że szelek od LBT 1195G nie idzie za bardzo przypiąć do litewskiego PLCE...

 

To o czym mówiłem robione na konkretne zamówienie konkretnych ludzi, którzy chcą integralny komplet modułowy beltkit + kieszenie MOLLE/ALICE.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Bo lubię kompatybilność systemów i nie lubię stałych punktów mocowania do pasa.

Inna rzecz to jakie jest uzasadnienie taśmy 50 mm, inna niż ogólna wytrzymałość pleców przez ciągłość taśmy, itp? Stabilniejsze?

Link to post
Share on other sites

Ale jakich systemów? Wszystkich nośnych? To jest wtedy bardzo kompromisowe rozwiązanie - vide szelki Combatkitu mocowane do PALS. Rozumiem że uniwersalność jest pożądana przy szelkach niskoprofilowych(w nowym modelu zresztą zrobiłem takie założenie (różne końcówki mocujące do duty beltu, pasa modułowego, albo np gaci), bo ten rodzaj uzupełniającego akcesorium ma właśnie być uniwersalny. Ale wkompletnym modułowym beltkicie?

 

A co do 2" to uzasadnieniem jest to że to jest jedna taśma która tworzy zarówno szelki jak i drag handle... Stabilność też jest lepsza - chociaż w przypadku dużego (jak sam postulujesz) panelu plecowego to nie jest najważeniejsze.

Link to post
Share on other sites

z tyłu to 5 może być ..ale z przodu to jest raczej słabe rozwiązanie ..zamieniłbym to na dwie trzy taśmy 2,5

 

właśnie wróciłem z lasu gdzie na takich szelach nosiłem ponad 12 kg na pasie -sa the best ;-)

Link to post
Share on other sites

No to przecież są kurna 2x 50 z tyłu i po 2x25 na bokach! Na razie kombinuję nad quasi szybkim wypięciem "yoke" bo samo profilowanie pasa jest chyba optymalne.

 

A niedługo w "konfiguracjach" zacznę rozmowę o pasach do broni i niuansach ich użycia, chyba że wolicie oddzielny topic? Pierwszych 5 głosów się liczy ;-)

 

A w nawiązaniu do pierwotnego zdjęcia otwierająceo ten wątek - kolejny "michałek"

 

2002836530360032142_rs.jpg

 

Przy całym szacunku dla pochodzącego z Midland teksańczyka, starszego sierżanta Pablo Berrientosa z Kompanii D, 2. batalionu, 325. pułku piechoty powietrzno-desantowej, 2. brygadowego zespołu bojowego, 82. dywizji powietrzno-desantowej, chciałbym zobaczyć jak szybko wydostanie on swoją przydziałową Berettę...

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

No przecież napisałem...

 

Te Beltkity to starsze modele, w tej chwili jest nowsza wersja 6 punktowa z profilowanymi szelkami (tył 2" z chwytu ewakuacyjnego, przód 2x1" na stronę). Są pierwsze prototypy, pewnie wkrótce będą wersje docelowe. Panel plecowy jest bardziej zbliżony do SPEAR'a, w wersji rozwojowej będzie może połączeniem beltkitu i PC.

 

 

Jak będziemy zadowoleni z efektu to się pokaże. Mam nadzieję że ostateczna wersja przedprodukcyjna będzie gotowa do końca marca. Na razie są testy prototypów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy całym szacunku dla pochodzącego z Midland teksańczyka, starszego sierżanta Pablo Berrientosa z Kompanii D, 2. batalionu, 325. pułku piechoty powietrzno-desantowej, 2. brygadowego zespołu bojowego, 82. dywizji powietrzno-desantowej, chciałbym zobaczyć jak szybko wydostanie on swoją przydziałową Berettę...

 

wiem, że to gdybanie, ale nie wiemy, czy beretta siedzi akurat w tej kaburze SERPA, może ma drugą gdzie indziej na kamizelce, a tej po prostu nie chciało mu sie z paska sciagać?

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie - może ma tę kaburę na kamizelce po prawej stronie, odwróconą. Prędzej uwierzę, że po zdjęciu kamizelki w bazie przekłada broń z kabury na oporządzeniu, do kabury na pasku od spodni (bo np nie lubi udowych) , niż w to, że tak bez sensu sobie to skonfigurował :?.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

No, Ronin, różnie bywa, oj różnie ... Przykład - takie mocowanie ładownic na IBA by sanitariuszowi było ją jak najtrudniej ściągnąć....

 

Ja kabure na IBA noszę totalnie z dupy zamontowaną, po prawej stronie.

Ale na nic innego nie mogę sobie pozwolić, bo reszta gratów musi być umiejscoowiona tam gdzie jest.

 

cholera kolesia wie, ale wydawanie takich wyroków, to bym sobie odpuscił, z gratulacjami dla faceta za pzremyślność itp itd.

Link to post
Share on other sites

To i ja się pochwalę moim configiem:

aavcs1.th.jpg

 

- AAV FSBE Guardera

- 5x RAV M16 Magazine Pouch Guardera

- Admin panel Guardera

- Double 40mm Grenade Pouch Guardera

- 2xCargo małe produkcji Bombla

- Kieszeń na małe radio Miwo Military

- Camelbak

- Nieśmiertelny opatrunek z WP

Link to post
Share on other sites

Niech Ci np kolega Bombel zrobi pady na ramiona (takie jak w CIRASie czy pochodnych) do tego FSBE, bardzo to pomaga, zwłaszcza jeśli nosi się wnim normalną balistykę.

 

Poza tym lepiej przemyśl ułożenie panela administracyjnego, przestrzeń piersiowa jest kiepsko wykorzystana. Po kiego grzyba nosisz ten opatrunek na wierzchu? Żeby go w końcu uszkodzić? Od tego są apteczki.

Link to post
Share on other sites

Nie uszkodzi - sam napisał, że opatrunek jest nieśmiertelny. :P

 

Muszę dziś sprawdzić, czy taki opatrunek przyklejony do prawego ramienia w cirasie, mógłby służyć jako pomoc w składaniu się do strzału. Ze standardowych ramion cirasa kolba mi zjeżdża niestety :(

Link to post
Share on other sites

Niech Ci np kolega Bombel zrobi pady na ramiona (takie jak w CIRASie czy pochodnych) do tego FSBE, bardzo to pomaga, zwłaszcza jeśli nosi się wnim normalną balistykę.

 

Poza tym lepiej przemyśl ułożenie panela administracyjnego, przestrzeń piersiowa jest kiepsko wykorzystana. Po kiego grzyba nosisz ten opatrunek na wierzchu? Żeby go w końcu uszkodzić? Od tego są apteczki.

 

a jak go zużyjesz to co wtedy ? jak będziesz składał się do strzału ?

 

opatrunki nosi sie tak jak pisze Catch ..w apteczce +w kurtce lub bluzie ..ale nie na wierzchu bo mogą ulec uszkodzeniu ..chodz Australijczycy i Polacy tak robią ;-)

 

http://www.sordaustralia.com/images/sordin...on/sordghan.jpg

 

http://www.sordaustralia.com/images/sordinaction/asiraq4.jpg

 

http://www.sordaustralia.com/images/sordinaction/rt4.jpg

Link to post
Share on other sites

@kapral - wiem jak składać się do strzału. Ale czasami kolba zjedzie mi z tego ramienia i trzeba poprawiać.

 

@super - chodzi mi o coś o odpowiednim kształcie i miękkości. Akurat opatrunek wpadł mi do głowy. Oczywiście przeterminowany i nie służący do tamowania krwi.

 

W sumie to Majkel podsunął dobre rozwiązanie. Będzie trzeba wypróbować, bo nie mam w tej chwili na stanie przeterminowanych opatrunków

Link to post
Share on other sites

Miękka to może być poduszka w domu ...myślę że musisz poćwiczyć postawy strzeleckie aby dobrać odpowiednią a nie robić sobie sztuczne ułatwienia ...a jak już coś to może podklej sobie gumą stopkę w karabinku

Link to post
Share on other sites

Zacznij od gumy na kolbie, a potem mocuj coś do oporządzenia. Poducha ograniczająca znana z TAC-V i pojawiająca się już jako oddzielny opcjonalny element w MTV jest całkiem niezłym rozwiązaniem, ale np upierdliwym z jakimkolwiek plecakiem, nawet lekkim. Szczerze mówiąc sporo zależy od tego jak jest człowiek nauczony składania. Przy pozycji frontalnej ciała nie ma aż takiego problemu ze zsuwaniem się stopki kolby z ramienia.

Link to post
Share on other sites

Pozycja frontalna to taka?

http://www.widelec.org/stuff/liberia/liberia_11.jpg

 

W wojsku mnie inaczej uczyli (z chicken wingiem włącznie), ale służba jest już daleko za mną.

 

Plecak mam przypięty do palsów, więc taka poducha nic by nie przeszkadzała. W każdym razie - jak już wspomniałem, Majkel podsunął mi dobre rozwiązanie.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...