Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Leksykon polskiego ekwipunku


Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli mogę się podzielić opinią o OLV to nawet z paroma warstwami taktycznych płyt karimatowych, wypełnieniem wszystkich ładownic i kieszeni magazynkami,okularami,radiem i bateriami(nie liczac batonow i energizera ,haha) to i tak jest stosunkowo dobrą kamizelką do mało wymagających akcji.

Może i jest w niej trudno jechac w samochodzie(robimy żółwia:D),schylic sie,czy podbiec ale ma duzo przydatnych kieszeni,nie mówiąc o dobrej(jak dla mnie) wentylacji.

 

Dla porównania postanowiłem ponosić też trochę ibę,lbv,fsbe i chest rigga i trochę cirasa.

 

Wynik?

 

Noszenie OLV to rodzaj sado-maso. Jako ze nie jest to na siatce w upał człowiek ma jezioro pod kamizelką. Wszystko sie majta. Naramienniki przeszkadzją.Usiaść nie można jak sie ma cos z tyłu:).

Oprócz tego wspiera więzi miedzykolezenskie(ej,wyjmijcie mi X z kieszeni na plecach) i budzi podziw ("jak mozesz w tym biegac").

 

No i swietnie udowania samozaparcie w upały:)

 

BTW: Sprzedaję cholerstwo i kupuje modułowego chesta z MIWO.

Link to post
Share on other sites

Cavtan jak sądzę nie widział po prostu "plate carriera" do DMV-98. Królikowi chodziło o konstrukcję która była postawieniem na głowie konfiguracji plate carrier + kamizelka. Otóż noszak płyt stalowych w tym cudzie wkładany był POD kamizelkę przeciwodłamkową, czyli miękka balistyka była na wierzchu a stalowa płyta pod spodem. Kevlar nie zapewniał ani dodatkowej ochrony, ani nie pomagał zmniejszyć ugięcia dynamicznego.

Link to post
Share on other sites

O [***]!?! nie jestem ekspertem w takich kwestiach ale nawet na chłopski rozum pierwsza powinna być twarda balistyka, a potem dopiero miękka. Catch jeżeli źle myśle to prosze o skorygowanie, ale w odwrotnej kolejności to taki np. pocisk od AK, bez większego problemu przebije miękką balistyke, a jeżeli nawet nie przebije stalowej płyty, to i tak żołnierz odniesie obrażenia wynikajace z samej energii uderzenia, lub odłamków płyty. Tak ?

 

[Czy kultury naprawdę trzeba uczyć banami?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie.

W me ręce dostał się buty pustynne ,jednak za cholere nie mogę znaleźć ich opisu w necie.

Nie znam nazwy.

 

Piaskowy kolor,na podeszwie napis "tex", u góry trochę (chyba) poliestru w pustynnej panterze,a na tym kółeczko z otworami do wentylacji.

Ktoś da mi dane tego?

Link to post
Share on other sites

Jeśli mnie oczy nie mylą to taki sam wzór.Oczka na sznurówki i tak dalej.

Tylko że górna część cholewki pokryta materiałem w pustynną panterę i z wywietrznikami.

W necie szukam,szukam,i nie znajduję.

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites

Własnie widziałem te Armexy i moje inaczej wyglądaja.Może nowsza,lepsza seria?

dsc00462z.th.jpg

dsc00463f.th.jpg

 

Może ktoś też je ma albo użytkował?

Dodam tylko ,że kupiłem nowe za sto zeta i badz co badz jestem zadowolony.Lekkie,wygodnie w nich,noga mniej sie poci.

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie mogę już edytować.

Ostatnie 2 dni (piątek,sobota) były testem dla tych butów. Patrol z nocowaniem w lesie, więc plecaki ciężkie, zrobione około 30 kilometrów.

Już idąc w stronę miejsca obozowania zaczęły obcierać. Następnie zaczęły się odparzenia. Poza tym temperatura w środku... Zero komfortu czy wygody. Droga powrotna to była katorga, na prawą stopę musiałem założyć opatrunek, żeby nie kuleć.

 

Buty jako buty odradzam stanowczo. Jeśli ktoś chce "buty do wymiany kompozytu" (czyli 2-3 godzinnej) mogą być. Tak czy siak, wymieniam je jak najszybciej na coś lepszego. Dla porównania : Koledzy z Magnumami Classic czy Protektorami nie mieli żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Również na poczatku mialem takie problemy,wystarczylo nie sznurowac ostatniej szlufki by problemy znikly.

Byłem na zlocie militarnym w Pasymiu jako obstawa.3 dni spedzilem w tych butach nieprzerwanie zdejmujac tylko na 4 godz snu.

Dużo obtarć pierwszego dnia,potem juz przestalem reagowac na bol ,no i odkrylem zeby nie sznurowac calosci,:)

 

Bądź co bądź buty te nie sa az tak zle.

Link to post
Share on other sites

Te buty sa tak uszyte ze przy kostce jest za duzo wolnego miejsca i gdy wiązemy ciasno gore to tam ten nadmiar sie ociera.Jak sie nie zawiaze gory to bedzie lekko chodzilo do gory i do dolu i nie ocieralo.Taka moja rozkmina.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Odgrzeję tego kotleta w pełnym rozkładzie. Zakupiłem ostatnio peweks nówkę HLV II (tak przynajmniej mi się wydaje). Ale na w pliku z kamizelkami z witu na fotce ma ona "klapy" na ramiona przypinane do kamizelki na rzepy, a ja mam na zatrzaski + do tego dochodzi brak jakich kolwiek metek czy nawet śladu po nich. Jednak wizualnie 9nawet materiał) odpowiada Lubawie. WTF z tą kamizelką ? Ktoś się spotkał kiedyś z kopiami HLV?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...