Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co pamietam pasuje komora do m249 CA. Ale tylko CA - te PJ itp AK juz raczej nie.

Ale glowy nie dam.

Masz jeszcze komory GP =- mam taka i coz ... droga, ale dziala.

Brakowalo jej stockowo skrzydelek do trzymania tej ostatniej okraglej czesci wiec wciskac to musze w gearbox.

Sam bym kupil ze 2 komory bo stare moje sa pociete - skracalem kiedys je dopasujac do dyszy... a teraz srednio podaja przy 30+ rofie.

Ogolnie jedyne miejsce gidze mozna kupic komore to

http://shop.ehobbyasia.com/upgrade-part/parts-upgrade-aeg/hop-up-enhancements/g-p-hop-up-unit-aug-metal.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ogolnie to jest tak... Mam dwie konwersje a3 - jedna cala i jedna przycieta o polowe.

O ile z przycieta fajnie sie lata, o tyle cala - jest bardzo nieporeczna.

Aug jest swietny jak jest kompaktowy, jak ma srodek ciezkosci na chwycie.

Konwersja psuje to - staje sie ciezki i nieporeczny.

Ale zawsze mozna ja odkrecic ;)

Sam aug w wersji a3 ma juz porzadne (podobno) czesci. Jakie - nie probowalem mam dwa augi a2.

Ale ogolnie aug jest swietna replika jak nie pakujesz sie w tuning ponad 500 fps.

Wtedy tylne mocowanie klapki nie wytrzymuje odrzutu i sie odrywa.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie ... lepszym pomyslem jest kupic a3 i odkrecic konwersje.

W A3 masz pseudoprecke, mosfeta, lozyska kulkowe, od razu spring m120 i silnik pewnie neodymowy (tego akurat nie moge na 100 % potwierdzic).

Jezeli chcesz wyciagnac te 450 fps to i tak masz z a2 do wymiany cylinder, tlok, glowice tloka, lozyska na metalowe, silnik, spring i dysze bo jest nieuszczelniona.

Na komisie da sie wychaczyc a3 za 400 zl (nawet jeszcze chyba wisi ogloszenie). Pewnie jak zwykle u uzywek pakiet jest padniety ale i tak stockowy za dlugo nie pochodzi.

Link to post
Share on other sites

Tylko teraz pytanie czy bardziej opłaca mu się kupić auga a2 i mieć około 200zł na te części gdzie może je sobie dowolnie wybrać, czy brać od razu a3 z częściami w "zestawie".

Tak btw. głowicę tłoka nie trzeba chyba tak szybko wymieniać, mi na M120 ciągnie i nic złego jej się nie dzieje (co prawda mam amortyzator z podkładki do myszki ale to od nie dawna), a dysza zależy od modelu, mi nawet dobrze się uszczelnia stockowa.

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez "dobry" tuning? Bo za 200zł spokojnie kupisz silnik, sprężynę, cylinder 0, tłok i wystarczy niewiele dołożyć do zębatek SHS'a (ale te są zbędne). Silnik CA kupisz za 4 dyszki, sprężynę też mniej więcej, cylinder 0 za 2 dyszki już jakiś dobry możesz znaleźć, tłok shs'a to 50zł a zębatki 70. I już masz jako tako dobre wnętrze, potem tylko BU.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

U znajomego pojawił się dosyć śmieszny problem z którym absolutnie nie wiem jak sobie poradzić

chodzi mianowicie o to że gdy zmieniamy gripa z lunetki na ten z risem to strasznie spada moc i zasięg (z 335 na 260 fps-uśredniłem wyniki z chrono)

Jestem pewien że nieszczelność pojawia się w miejscu dysza/gumka,ale nie wiem jak wykombinować żeby na obu gripach aug banglał tak samo.

jakieś pomysły ?

(Edyta- Ta część z optyką i szyną która odróżnia auga a1 od a2 pewnie nie nazywa się grip -ale chyba wiadomo o którą część chodzi :P)

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam, z góry piszę, że przeszukiwałem całe forum ale nie znalazłem odpowiedzi (jeśli jednak jest, to przepraszam za zaśmiecanie), chodzi o to , że mam aug-a a2 od JG i zamierzam kupić mu dyszę. Problem w tym , że jest ich dużo i nie wiem jaka będzie pasować, bo słyszałem, że są czasami problemy z długością oraz są dysze z tworzywa i metalowe również nie wiem czy jest wielka różnica pomiędzy nimi. Dlatego pytam, jakiej firmy wziąć najlepiej aby pasowała i sprawdzała się dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Jestem posiadaczem AUG A2 od ponad miesiąca, dziś postanowiłem postrzelać do puszek i tu pojawia się moje pytanie czy to normalne z 10-30cm kulka przechodzi na wylot a z 2m puszka pęka ale kulka nie wlatuje do środka jest troche dziwne bo to dosyć duża utrata energii jak na taką odległość. Kukli 0,23 gumka nie zmieniana wszystko stoku (wiem że powinienem ją zmienić systema) podkręcona na ok. 20%.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...