Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No z tymi sprężynami to bym polemizował. Nie widziałem jeszcze V3 z wymiennymi springami, a zmiana GB w AUG'u to 3 minuty dla wprawionego użytkownika/serwisanta, ale 3 minuty podczas akcji? Siedzieć i zmieniać GB bo chce się wejść do budynku, chyba boczna jest lepsza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po długiej przerwie od ASG postanowiłem wrócić do naprawy semi w moim AUG. Po wielu próbach, podklejaniach zrozumiałem w końcu, że cały czas przyklejałem kawałek plastiku za daleko, przez co nawet jeśli nacisnąłem spust, to stycznik nie dotykał blaszek w kostce stykowej. Gdy już udało mi się rozwiązać pojawiły się kolejne schodki. Otóż jak złoże replikę i oddam strzał na semi spust nie powraca do wcześniejszego położenia. O ile przy gołym GB czasem wraca do swojego położenia to już w body po jednym naciśnięciu semi zdycha. Po prostu przerywacz ognia podbija stycznik i nie chce on już wrócić na swoją pozycję. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Za mocno podkleiłem?

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites

Pytanie:

nie wraca Ci spust czy kostka stykowa nie odbija?

Jeżeli spust tzn, że coś jest źle ze sprężynką na spuście + ewentualnie źle włożyłeś popychacz kostki stykowej w szkielet i się coś blokuje

Jeżeli kostka nie odbija to albo musisz ją przeszlifować, albo zmienić materiał którym podklejałeś kostkę.

Standardowo posprawdzaj wszystkie możliwe sprężynki itp.

 

A jeżeli spust Ci się zablokuje, Ty oddasz parę strzałów na auto to wróci wszystko do stanu poprzedniego?

Link to post
Share on other sites

Jeśli GB mam nie włożony w body po spust zazwyczaj wraca choć zdarzyło mi się parę razy ze nie wrócił. Natomiast po włożeniu w body nacisnę raz semi, wystrzeli i to już koniec z semi. Auto natomiast działa, po auto semi nie działa.

 

I jak się już zablokuje spust na semi to wygląda na to, że po podniesieniu stycznika przez przerywacz popychacz wciska się pod stycznik i już nie chce wrócić. O ile przy lekkim naciskaniu spustu przy gołym GB wraca on, to przy mocnej sprężynie spustowej od body jeden strzał powoduje zablokowanie spustu na semi.

 

Podnoszenie się przerywacza dotychczas nie wystarczało, żeby podnieść stycznik to podkleiłem kawałek plastiku na styczniku w miejscu stykania się z przerywaczem i podpiłowałem trochę z boku od tej strony co przerywacz bo myślałem, że to jest przyczyną. Jednak zacinki spustu dalej występują choć w mniejszym stopniu. Chyba, że podpiłuję stycznik też z drugiej strony?

 

Dodam jeszcze, że po naciśnięciu spustu przy gołym GB na semi nie wraca on natychmiast do pierwotnej pozycji. Najpierw wraca prawie cały, a potem słychać ciche pyknięcie i wraca do końca przesuwając się o jakiś 1 mm.

 

Spust natomiast i wszystkie sprężynki złożyłem OK.

Link to post
Share on other sites

Gdybyś podkleił za mocno to miałbyś auto (przerywacz nie podbije kostki stykowej), więc nie tu jest problem.

Może być tak, że kostka stykowa cofa się za mocno (chociaż to przypadłość V2 ale wszystko może się tu zdażyć)

Nie wiem jak ale może kostka stykowa jest za mocno dociskana od góry (jakiś syf, coś wpadło, źle włożona) i popychacz nie może wrócić na swoje miejsce bo ma za duże tarcie.

Jeżeli masz pieniądze możesz kupić cały zestaw styków i podmienić. Powinno pomóc.

Sprawdź jeszcze czy "na sucho" wszystko płynnie chodzi, śrubokrętem popychaj wszystkie możliwe rzeczy może znajdziesz przyczynę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady. Nareszcie udało mi się rozwiązać problem. Tak, jak mówiłeś kostka była za bardzo dociskana od góry, po prostu miała na górze za dużo plastiku i po naciśnięciu spustu podbity przez przerywacz był blokowany przez sprężynkę od kostki więc musiałem go spiłować. Wprawdzie jeszcze czasem się zdarza (ale rzadko), że spust nie reaguje na semi, ale po wciśnięciu na auto i potem znowu na semi sytuacja wraca do normy.

 

Podsumowując, aby przywrócić semi musiałem:

-podkleić kawałek plastiku w miejscu gdzie o kostkę zahacza popychacz,

-spiłować kostkę od góry w miejscu, gdzie nad nią jest sprężynka,

-podkleić plastik w tym miejscu kostki, którą dotyka przerywacz (chociaż po spiłowaniu kostki od góry ten zabieg już nie jest potrzebny,

-spiłować kostkę po bokach dla pewności.

 

Głupia usterka, a tyle krwi mi napsuła :) Teraz mogę się zabrać za zwiększenie zasięgu AUG-a. Ma ktoś patent na odkręcającą się śrubkę od głowicy tłoka? Bo trochę się luzuje i powoduje nieszczelności.

 

Opłaca się wymienić standardowe wtyki na t-deansy? Bo zauważyłem, że w miejscu połączenia obu wtyczek grzeją się one trochę.

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ogólnie reakcję kulki na gumkę hopa. Jak miałem gumkę sytemy i oryginalny dystanser, to w ogóle AUG nie podkręcał kulek. Po zmianie dystansera kulki zaczęły być normalnie podkręcane. Nie jest powiedziane że na oryginalnym będzie ci źle podkręcać, ale dla świętego spokoju lepiej weź jeszcze to dystansery.

Link to post
Share on other sites

Panowie, w moim Sztajerze muszę dociskać magazynek aby podawało prawidłowo kulki (izolacją obkręcam, i jest wypas, ale w przyszłości może być troche wstyd na strzelankach :f)

i jeszcze takie pytanie : czy dobrze ułożyłem zestaw części, które chce zakupić do AUG, czy jednak coś źle doczytałem?

 

Gumka HU sylikonowa Guardera,

sprężyna M110 czy SP110?

precka też nie wiem jakiej średnicy

dystansery

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze musisz sprawdzić czy niepodawanie magów wynika z winy

kiepskich kulek

kiepskich magów (zacinanie się kulek w magach)

kiepskich magów v.2 (siedzą za nisko w gnieździe przez co podajnik nie zwalnia blokady kulek)

problemów z cofaniem się dyszy (za duży rof itp.)

kiepskiego podajnika kulek

 

Żeby wyeliminować kiepskie magi v2 możesz albo podklejać (magi, zaczep magów, zaczep w replice), albo wyciągnąć podajnik kulek (wyciągasz gb, potem podajnik). Wtedy rozkręcasz go, i obklejasz taśmą teflonową taki wałek by siedział niżej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...