Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Co do semi w augu to dzieją się czasem dziwne cuda... Ostatnio mi zaczęło szwankować (duże opóźnienia, klekoty w gearboxie ogólnie masakra) wystarczyło, że wyciągnąłem dżirboxa, dosłownie dotknąłem blaszek, wsadziłem z powrotem i działa normalnie :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Graszczur

też tak miałem. grzebałem kiedyś w GB, niby nie zdołałem kostki stykowej naprawić, ale po złożeniu o dziwo semi zaczął działać normalnie. niestety problem powrócił :D

Link to post
Share on other sites

Z midami KA jest spokój po tym jak zablokujesz czymś ten wypychający bolec tak by nie obracał się względem sprężyny, ja obkleiłem go taśmą klejącą. Magazynek podaje wtedy nawet kulki pokroju Gunfire lub PJ. Jeżeli dobrze masz przekręconą zaślepkę sprężyny to nic nie ma Ci się prawa stać.

 

Edit:

Teraz doczytałem, trzymak jest jak najbardziej w porządku, ani razu nie miałem fontanny.

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Hmm spróbuję te blaszki tak podkleić, żeby na semi było auto, bo ten spust, który czasem nie sposób mocniej wcisnąć mnie denerwuje :P.

 

A na jaki zasięg wam kulki lecą? Bo mi przy kulkach PJ 0.25g na maksymalnie ustawionym HU lecą 30m prosto, a potem skręcają w różne kierunki i spadają. Może by tak uszczelnić replikę?

Link to post
Share on other sites

Aug to najlepsza replika do "przbierania" jaką w życiu widziałem :-)

jeśli będziesz chciał wyciągnąć gb to najlepiej poluzować dolną śrubę w body (tak żeby Ci nie wylatał zatrzask magazynka :P) Z lekko rozgiętym body na dole GB wychodzi praktycznie sam

ps:na początek to zmień kulk(blaster,excel,G&G) a pejotów nawet kijem nie dotykaj :-)

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Przeczyściłem lufę, trochę syfu się nazbierąło. Zajrzałem wewnątrz lufy i zauważyłem, że ten ,,brzuszek" od gumku HU leży krzywo. Jutro to poprawię, może będzie strzelać lepiej.

 

Można czymś zastąpić smar silikonowy? Bo jedyny smar jaki mam to ten brązowy i gęsty jak masło orzechowe(towot?).

Link to post
Share on other sites

Z przodu gearboxa sa styki odpowiedzialne za auto.

Semi jest wewnatrz (kostka stykowa odpowiada w augu tylko za semi).

Jezeli auto ci sie nie wlacza - musisz kostki na zewnatrz gearboxa odgiac do przodu (obie na w miare rowno).

Jezeli nie dziala ci semi - a tylko dziala auto - to musisz je cofnac.

Link to post
Share on other sites

 

Jezeli auto ci sie nie wlacza - musisz kostki na zewnatrz gearboxa odgiac do przodu (obie na w miare rowno).

Jezeli nie dziala ci semi - a tylko dziala auto - to musisz je cofnac.

 

Z tej wypowiedzi wywnioskowałem, że na zewnątrz. Nie pomyliłeś czasem ze słowem ,,wewnątrz"? ;]

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites

Ach, już wiem o co biega, rozwiążę problem, gdy będę kiedyś rozbierał GB. Moje niepotrzebne posty ze zbędnymi pytaniami można wykasować, bo temat braku semi już był wałkowany(chyba mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :P).

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Kocur już przedstawił wszystkie możliwe opcje jeśli chodzi o problemy z trybami ognia i kolejne informacje są już pomału zbędne.

 

Czy widział gdzieś ktoś może AUG'a z Blow Back'iem? Na youtube już od dłuższego czasu można znaleźć filmik prezentujący takowego ale nie ma żadnych szerszych informacji.

- filmik
Link to post
Share on other sites

Mozna samemu sobie zrobic. Mam szkielet VFC ktory ma wyciecie z tylu na wlasnie prowadnice blow backu.

Spokojnie mozna dorobic jakis stalowy popychacz ktory umocujesz w tloku (jak - to juz nie jest wiekszy problem nawiercic dziurke).

Potem ten popychacz musisz zamocowac do oslony wyrzutni lusek u gory (tez nie powinno byc problemu) a nastepnie wstawic przy oslonie slabsza sprezyne zeby nie obciazala tak bardzo zebatek (bo stockowo jest dosc mocna).

Wszystko jest w jednej lini wiec zrobienie tego to bardzo prosta sprawa.

Ale ja nie lubie blow backu wiec nie bede sie w to bawic ;)

Przy niskim rofie jest sens ... ale ja mam za duzo rpsow i balbym sie o tlok. Kazde obciazenie zmniejsza rofa i zwieksza obciazenia zebatek/tloka.

Moze przy 300 fps i 15 rps mialoby to sens.

Link to post
Share on other sites

skoro wiesz, to się podziel rozwiązaniem, może ułatwisz komuś życie :)

Kocur już je kiedyś zapodał, semi działa wewnątrz GB i trzeba je otworzyć, by semi naprawić i zobaczyc, czy takie plastikowe coś nie jest wyrobione.

 

Pytanie: Czy przez brak semi i przez to, ze spring może leżec naciągnięty miesiącami, to moze się on zbić?

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...