Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Witajcie Szanowni,

 

 

od kilku dni przeglądam Wasze posty, ponieważ ostatnio wpadłem na pomysł, aby nabyć AUG'a Military firmy JG. Na co dzień używam M4 SO G&P, które jest bardzo praktycznym karabinem, jednak przeszkadza mi kiepskie skupienie przy krótkiej lufie w lesie... AUG ma być miłą odskocznią od klasycznych karabinów, a jego gł. target'em las!

 

Pytania będą szybkie:

 

Czy warto, ponieważ słyszałem, że ta replika jest niewypałem JG? Czy stosunek ceny do jakości jest odpowiedni? Czy należy zwrócić uwagę na jakieś szczególne elementy? Jak wygląda sprawa kultury pracy gb? Czy zaobserwowaliście jakieś wady konstrukcyjne? Oraz ostatnie, czy Waszym zdaniem będzie fun z AUGiem JG, czy powinienem raczej wyłożyć 1100-1200 zł na CA?

 

Liczę na pomoc! Zaznaczam, że nie chcę z niego robić turbo-pr0-lans maszynki, jedynie zmienić gumkę, wsadzić ew. preckę i mieć dobrą replikę, żeby czerpać z niej przyjemność...

 

 

Pozdrawiam,

Chwiał

 

 

 

P.S: Mało tych replik na rynku wtórnym, więc mogę wnioskować, że warto. Potrzebuję jednak potwierdzenia...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replika za swoją cenę jak najbardziej warta "grzechu". W stocku jest niezły, przejściu przez dobry serwis zaczyna całkiem fajnie banglać. Gumka HU i precka to oczywistość.

 

Z wad (konstrukcyjnych):

-przedna rączka lubi się telepać; trochę izolki i problem zminimalizowany

-możliwe małe luzy upper receivera w body; jw

-przypadki wypadania lufy zewn. z repliki;

-brak części zamiennych;

-mało popularne i drogawe magazynki KA (są lowcapy BE, ale wyglądają średnio, hicapów jest troche na rynku - TM, CA, JG, KA);

 

Po porównaniu z AUGustem Classica muszę stwierdzić, że jedyna poważniejsza różnica zewnętrzna to oryginalne oznaczenia.

 

 

Moja replika przeszła przez ręce customsów, stabilne 380fps +-2, płynna praca. Plus gumka (precka wkrótce) i do lasu w sam raz.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Części zamienne są tylko trzeba umieć szukać. Czy magi drogawe... 5 magów KA wyszło mnie ok. 35 za sztukę, z tym że 3 miesiące czekania było. W AUGu CA oznaczenia są wymyślone, prawdziwy AUG nie ma takich oznaczeń, jedynie TM ma prawdziwe oznaczenia.

Link to post
Share on other sites

Tu masz AUGa A3:

http://world.guns.ru/assault/aug_a3-1.jpg

A tutaj ten dziwny twór z JG:

http://www.strykeairsoft.com/images/jgaug01.jpg

Różnica jest zasadnicza. W ogóle z tego A3 od JG wyszła jakaś dziwna hybryda - ani to A2 z dołożonymi szynami ani to A3.

 

 

zobacz ty dałes naprawde dziwnego a3 bo ja jak narazie widzialem tylko tego gunnerairsoftowego ktory wyglada podobnie do prawdziwej a3

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/popup...ge.php?pID=1074

Link to post
Share on other sites

Ja swojego Steyr-a kupiłem jakieś 1,5 miecha temu i jestem zadowolony. Jak i z konstrukcji tak i zasięgu. Za tą cene to brac i kupować. Kupiłem za 319 a jest teraz za 369 na krakmanie :mrgreen: Ale tez bym kupił 2 raz.

W tej chwili decyduję się na wymiane HU oraz precki, możliwe że jeszcze dojdzie sprężyna M 100 lub 110 to się jeszcze zobaczy. Ale mam kilka pytan :lol:

 

1. Czy jeśli założe nową sprężyne powiedzmy M110 to wytrzyma mi to ?? Bo się pogubiłem co opinia to inna :) . Jedni mówią ze tak inni ze w zadnym wypadku i tak można wymieniac :wink:. A jeśli wiecie to jaką spręzyne polecacie by stock to wszystko pociągnął??

I jaka spręzyna jest oryginalnie zamontowana??

2. Pytanie zadał już ktos na początku tego posta, ale nikt nie odpowiedział :wink:

Mianowicie jaki dwójnóg polecacie by to wszystko pasowało??

Rozumiem, że będzie mi potrzebne jeszcze to:??

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1877

3. Szyna jest 18-22 mm?? Bo nie chce kupic czegos co by miało nie pasowac.

4.Kulki po jakis 30 metrach gwałtownie mi zaczęły skręcać raz w lewo raz w prawo. Zna ktoś przyczynę??

5. Jeśli włoże batke 9.6 1400 mAh to wytrzymają mi bebechy?? Bo tutaj też widziałem różne opinie.

To było ostatnie pytanko.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Dołączę się tu na koniec jeszcze do dyskusji jaka niechcacy się pojawiła, mianowicie kolimator czy luneta? :).

Odpowiadam więc :). Co komu się lepiej podoba :mrgreen:.

Wiadomo że z tej repliki bez bardzo mocnego tuningu sie snajpery nie zrobi, ale Ja osobiście wybieram lunete i basta :) i na nic tu głosy innych :).

Mam swoją wizję tunigu wizualnego i to jest dla mnie najważniejsze.

Na razie obejmuje ona tłumik, dwójnóg i oczywiście luneta nie mówiąc o malowaniu. Widziałem taki model i jak dla mnie wygląda kozacko. Są gdzieś nawet zdjęcia na forum, ale w innym poście chyba.

Co do lunety jeszcze. Obok siebie mam naprawdę niezły teren (wydmy, górki po 20 metrów nawet, do tego dochodzi las). I tutaj luneta jest dla mnie jak znalazł ponieważ nie bardzo mi się widzi taszczyć ze sobą lornetkę a luneta za takową może robić :). W ciasnych pomieszczeniach też dam sobie radę. Wiec jeszcze raz powiem dla mnie kolimator nie odda takiego klimatu nigdy jak luneta, ale każdy ma inne upodobania :)

Edited by witold1981
Link to post
Share on other sites

Mogę odpowiedzieć tylko w oparciu o własne doświadczenie:

1. Czy jeśli założe nową sprężyne powiedzmy M110 to wytrzyma mi to ?? Bo się pogubiłem co opinia to inna :) . Jedni mówią ze tak inni ze w zadnym wypadku i tak można wymieniac :wink:. A jeśli wiecie to jaką spręzyne polecacie by stock to wszystko pociągnął??

Wytrzyma SP110 Guardera. M110 pewnie też...

I jaka spręzyna jest oryginalnie zamontowana??

Na to pytanie jescze chyba nikt nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi...

2. Pytanie zadał już ktos na początku tego posta, ale nikt nie odpowiedział :wink:

Mianowicie jaki dwójnóg polecacie by to wszystko pasowało??

Rozumiem, że będzie mi potrzebne jeszcze to:??

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1877

Dwójnóg - to kwestia gustu i własnego widzimisię... to wystarczy.

3. Szyna jest 18-22 mm?? Bo nie chce kupic czegos co by miało nie pasowac.

A linijke to masz w domu? Wystarczy zmierzyć... Szyny są robione w standardach 11m i 22mm.

4.Kulki po jakis 30 metrach gwałtownie mi zaczęły skręcać raz w lewo raz w prawo. Zna ktoś przyczynę??

Smar w lufie, syf w lufie, stockowa gumka HU, stockowa lufa, kulki 0,20... wszystko to, albo każde z osobna.

5. Jeśli włoże batke 9.6 1400 mAh to wytrzymają mi bebechy?? Bo tutaj też widziałem różne opinie.

To było ostatnie pytanko.

Wzrośnie Ci ROF (Rate Of Fire) i co się z tym wiąże - zużycie elementów bebechów zostanie przyspieszone... pozatym nic Ci się nie stanie z samą repliką. Bedzie szybciej strzelać - to wszystko.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

No problem 8-)

tylko... PISZ POPRAWNIE!!!

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedź :)

PS. Co do błędów to wskaż mi je, bo Ja takowych nie widzę.

A jesli jakiś się zdarzył to sorki wielkie.

Jesli Ci chodzi o polskie znaki, przecinki i inne szmery bajery to też sorki, ale sam ich nie robisz.

Pozdro

Normalnie mi na ambicję wlazłeś ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja będe brac taki sam -wizualnie jest ok

a co do wersji "ghost" ludzie to robia sami i cenowo wychodzi mniej niż 50 zł (rurka z castoramy +spray + kilka pierdolek i chodzi w nim tylko ukrycie dłuższej lufy wew-bo sam tłumik aeg'a nigdy nie wytłumi :P

ja Ghosta nie zrobie bo dla mnie ta konwersja jest szpetniejsza niż cokolwiek co w życiu widziałem

 

Pozdrawiam - Rain

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Nie miałem, więc nie wiem, ale poważny sklep deklaruje, że jest pod tym względem testowany, gdyby więc okazało się, że ma znacząco mniej, to można by uznać towar za niezgodny z umową, a więc zapewne jednak tyle ma.

Poza tym JG idzie za rynkową tendencją - sprzedają coraz silniejsze repliki, by nie zostać w tyle za konkurencją...

Link to post
Share on other sites

Lambert,Michall mi chodzilo o to ze nie jedna osoba mysli że sam tłumik aega wytłumi-a skoro sam GB pracuje jak taktor-to o czym mamy rozmawiać- o tłumiku czy o wytłumnieu reliki ? (bo to 2 różne bajki)

Pozdrawiam- Rain

 

Mój gb nie pracuje jak traktor 8)

 

Załóż tłumik, stań 10 metrów od repliki na linii strzału i porównaj dźwięk z tym bez tłumika. To pogadamy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...