Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie, czy ktoś zamontował w AUG,u granatnik? i Czy są na rynku polskim granatniki do tego tupu broni? ;/ LINK

Jest to normalny granatnik m203 "short" ze specjalnym montażem. M203 kupisz w każdym polskim sklepie airsoftowym, natomiast montaż chyba tylko poprzez zamówienie zbiorowe w jednym z zagranicznych sklepów. Np WGC:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...GPI-01_srch_aug

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-SK-02_srch_aug

 

Ewentualnie możesz zamontować tłumik dźwięku typu Phantom ( http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2021 )i wtedy w miejscu rączki masz szynę RIS na którą też możesz zapodać granatnik M 203 z montażem na tego typu szynę, choć moim skromnym zdaniem nie wygląda to zbyt estetycznie.

 

Ogólnie rzecz biorąc ciężar Steyera jest dość daleko przesunięty do tyłu i dołożenie granatnika z przodu poprawiłoby balans (no i zwiększyłoby to wagę, a to +5 punktów do lansu :)), ale ja sam sie na to nie zdecydowałem ponieważ nie byłem pewien, czy moim stareńkim AUGu TM lufa zewnętrzna wytrzyma taki dodatkowy ciężar...

Link to post
Share on other sites

Aha...no fakt z tym tłumikiem to za pięknie on nie wygląda...chyba będę zamawiać ta szynę ^^...

 

Teraz tylko został mi jeden problem xD

Mianowicie, co lepiej kupić AUG'a od [JG] a1 czy od "Tokjo Maluj" a2... i mam dylemat czy chińczyka i bym go tuningował czy japońca (+ precka i gumka hop-upa)...

Link to post
Share on other sites

Wtedy w zasadzie przyda Ci się tylko precka. Ja kupiłem TMa (a właściwie dwa, jeden po drugim), bo jako "mechaniczny laik" chciałem mieć coś, do czego nie trzeba będzie zaglądać i będzie wszystko działać jak w zegarku. Pomimo braku tuningu mocowego, zasięg miałem bardzo zbliżony do wielu podkręconych chińczyków, m.in. ze względu na "legendarny" hop-up Tokyo Marui. Tylko widać było, że kuleczki z chińczyków lecą szybciej i bardziej bolą z bliska :)

 

Jeśli chcesz mieć spokój na lata i nic nie kombinować - weź TM (na specshopie a2 jest chyba za 850zł). Jeśli zależy Ci na mocniejszym tuningu i lubisz i umiesz sobie sam grzebać w GB - weź JG.

Link to post
Share on other sites

A propos posta Matiego o wadliwości Aug JG to słyszałem niepotwierdzone plotki że gdzieś na siłę wyprzedają wadliwą końcówkę serii , ktoś coś wie o co może chodzić ?

Nie chcę żeby brzmiało to jak reklama, ale nie dotyczy to na pewno replik sprzedawanych na Allegro przez Gunfire. Kupiłem tam AU-2G za śmieszne w sumie pieniądze. Po dość intensywnych testach mogę stwierdzić, że z giwerą wszystko OK: kulki latają jak należy na stocku, a sama broń ładna i mi pasuje.

Link to post
Share on other sites

Vasili - 99% ludzi wypowiadających się na tym forum odpowie Ci to samo co ja: NIE KUPUJ NICZEGO W AIRSOFTGUNS.PL !!!

 

Są inne sklepy, które nie będę Ci robić problemów z gwarancją, wysyłką czy nawet odpowiedziami na Twoje maile... Polecam w szczególności ASGSHOP oraz KRAKMAN. Na Krakmanie mają Augi JG, w niższej cenie od wymienionego przez Ciebie sklepu i od razu mogą Ci zamontować zakupioną gumkę HU. O firmie DEEP FIRE nie mogę powiedzieć niczego złego - ich gumeczka na pewno będzie się lepiej sprawować od stockowej. Zastanów się czy przy okazji nie warto zakupić lufy precyzyjnej lub pół-precyzyjnej (do Aug'a potrzebujesz lufy o długości 509 mm) i też od razu nie poprosić sklep o montaż... 8) POZDRO!

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites

Witam. Problem, waliłem już głową w ścianę, odprawiałem mantrę, składałem ofiary i paliłem kadzidła(fajki), ale nie mam pojęcia jak prawidłowo umieściĆ z powrotem atrapę zamka w body, tak żeby ta ob..ana sprężynka, nie uciekała mi zaraz po próbie włożenia GB do środka.

Link to post
Share on other sites

Witam. Problem, waliłem już głową w ścianę, odprawiałem mantrę, składałem ofiary i paliłem kadzidła(fajki), ale nie mam pojęcia jak prawidłowo umieściĆ z powrotem atrapę zamka w body, tak żeby ta ob..ana sprężynka, nie uciekała mi zaraz po próbie włożenia GB do środka.

 

Jaka sprężynka?

Link to post
Share on other sites

Odpowiadająca za powrót "zamka" do pozycji zamkniętej, ta na górze GB osadzona na plastikowo/miedzianej prowadnicy.

 

Rozumiem, że upper reciever odłączyłeś od plastikowego body?

U mnie sprawa wygląda tak: "zamek" tzn metalowa osłonka, która pod odciągnięciu rączki skywa pod sobą regulację HU - jest założona NA prowadnicę i sprężynkę znajdujące się z góry GB. "Zamek" można swobodnie przesuwać w tył "zgniatając" sprężynkę. Całego GB - wraz z "zamkiem" - wkładam delikatnie i precyzyjnie do korpusu repliki. Nic mi nie strzela, nic nie odskakuje...

 

Może wrzucisz jakieś foto obrazujące problem? Trudno pomóc jak się tego nie widzi...

Link to post
Share on other sites

tak Uper reciver jest odłączony, robię dokładnie tak jak ty, ale kiedy tylko puszczę tą sprężynkę, ona fikuśnie odkrztałca się, i w srodku body jest już kicha.

 

5min później:

 

Heh... coś mnie tknęło po przeczytaniu twojego posta, już wiem co źle robiłem, zakładałem plastikową prowadnicę, na to od razu mosiężną(myślałem że to tylko wzmocnienie prowadzenia), i dopiero później sprężynę. Teraz zamknąłem sprężyne w środku i wszystko działa git. Dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Minęło już parę dni odkąd mam Steyra. Jest to naprawdę bardzo dobra broń, dzięki odpowiedniej wadze sprawia jeszcze większy realizm. Celność dobra choć wydaje mi się, że lekko znosi kulki mi na prawą stronę (mam wymieniony hop-up). Wady są dwie, pierwsza to zacinanie się magazynka, nie podaje kulek nawet jak strzelam tylko semi. A druga to, że po wyciągnięciu magazynka wypadają około 3-4 kulki. Ogólnie to nic nie robi ale raz sie mi zdarzyło, że 1 kulka wpadła do środa i latała pod korpusem i zablokowała mi blokadę spustu na odbezpieczonym. Dopiero po kilkunastu lekkich wstrząsach, kulka wypadłą i wszystko ok. Ogólnie polecam, a szczególnie z zamocowanym kolimatorem, świetnie się sprawuje i strzelanie jest dużo bardziej komfortowe niż z zamontowaną szczerbinką i muszką.

Link to post
Share on other sites

Vasil-co do latajacych kulek w body to raczej kazdy uzytkownik auga ma ten problem :P

jeśli nieszczęśliwie kulki wpadną Ci do osłony spustu (miałem tak z 3 razy) to spust zablokuje się na auto i bedzie strzelać dopuki nie wytrzęsiesz kulek/odepniesz batki/łupniesz repliką

Ja w tamtym tygodniu stałem sie posiadaczem chronometru guardera i jestem jedną rzeczą bardzo zaskoczony

mój roczny chinczyk niesie celnie i dość daleko a na chronometrze uzyskuję wyniki w zakresie 235-245 fps (kulki 0,25) w replice jedynie gumke i lufę zmieniłem-systema 6,04 i gumka tej samej firmy (gdy zdejmę tłumik chrono pokazuje ok 10 fps wiecej)

najdziwniejsze jest to że kumpla emka z g&p na kulkach 0,25 strzela tak samo celnie i daleko ale pokazuje średnio 360 fps -replike przestrzelałem bez teflon fixa(tzn został tylko ten miedzy GB i dyszą) bo na ostatniej strzelance miałem zonka i było awaryjne kombinowanie z komorą której do dziś mi się uszczelniać nie chce

 

co do skręcania kulek w prawo-nie jesteś sam bo wiekszośc ludzi których znam ma ten sam problem (mi to wogule nie przeszkadza-lunetę odpowiednio ustawiłem i jest git)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy trochę izolki by zalkeić te dziury w gnieździe magazynka.

 

BTW

Wie ktoś jak uniemożliwić wypadanie kulek z tego kanału magazynek-HopUp po wyjęciu maga? Bo mimo wszystko zmiana magazynka w broni będącej do góry podwoziem jest trochę niewygodna by nie tracić kulków, a te 4 kulki to trochę jest przy magazynku 40-sto kulkowym.

Link to post
Share on other sites

mam 2 reale BE i w nich problem rozwiazałem przedłurzając ten plastik który jest osadzony na spręzynie w magu -nie podają tylko jednej kulki teraz.Rozebrałem 1 z midów TM (80 bb) którego posiadam i po stwierdzeniu że ten plastik w nich jest dłuższy

Panocek jak rozbiorę maga to posle zdjęcia jak to zrobiłem i napiszę o ile dokładnie to dziadostwo przedłurzyłem (na tą chwile dokładnie nie pamiętam)

ps:midy z TM podają wszystkie :F -z Tymi Be nie potrafiłem sobie aż tak poradzic

ps2:Loner -jak poda wszystkie to wiadomo że zadna "zguba" nie będzie w body grzechotać

 

Pozdrawiam - Rain

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...