Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Guest Graszczur

Dzisiaj dostałem swojego AUG-a A1. I wszystko cacy, tylko dwie rzeczy mnie nurtują. Po pierwsze, czy u was też suwadło od hopsiupa ma takie luzy? Da się to jakoś skorygować? Zauważyłem też, że dociśnięciu spustu do auto towarzyszy nieprzyjemny, głośny odgłos sprężyny

Aha, przy okazji byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi podał czas ładowania stockowej batki

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Suwadło hopupa? Chodzi ci o rączkę przeładowania i jej luźność? To jest w miarę normalne.

Na atrakcje dźwiękowe od spustu pomaga kawałek izolki, naklejony na spust tak, by dotykał sprężyny. U mnie to pomaga.

 

 

O czym tak oczywistym jak unieruchomienie zwalniacza lufy, blaszki bezpiecznika i "rozbieracza" repliki nie muszę wspominać?

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Ano rozebrałem replikę i poradziłem sobie z hałaśliwym spustem. Ale z tego co widzę, na rączkę przeładowania chyba nie ma rady, dość nieudolna konstrukcja. Jeszcze popracuję nad unieruchomieniem tego, co trzeba i będzie git. Blaszka spustu jeszcze mi klekocze przy naciskaniu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Napiszę to co osobiście myślę-cały czas uważam że w a1 celowanie przypomina patrzenie przez długopis i jestem wielkim wrogiem tego czegoś co w chinolach potrafi mieć skrzywiony krzyż celowniczy (miałem 2 takie repliki w rekach...wtf ?)

mimo tego że auga już nie mam (wypadek z nim miałem i jeszcze nie upolowałem tego co chcę)i to osobiscie wole wersję z szyną bo to daje szeroki wybór ..koalimatorów jak i lunet których na rynku jest "milio piecetdwadziewiecet"

 

moj config był akurat taki http://img8.imageshack.us/my.php?image=82982689.jpg :P

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Sorry za offtopa, ale mam pytanie co do wersji A1(ta z lunetą). Opłaca się wziąść wersje z luneta czy lepiej A2(ta bez lunety) i do tego kupic kolimator?

Pomóżcie plz.

Posiadam wersję A1, a lunetka bardzo mile mnie zaskoczyła. Sprawia wrażenie solidnej i porządnej. U mnie krzyż celowniczy jest prosty. A nawet to małe powiększenie 1.5x daje zauważalną przewagę nad gołym okiem. Ale to kwestia indywidualnych upodobań

Link to post
Share on other sites

Lunetka w A1 jest bardzo przyzwoita, 1.5x powiększenie jest "optymalne" do karabinka szturmowego.

 

 

Zejdę z tematu optyk. Wie ktoś jak naprawić zaczepy do paska nośnego w AUG? U mnie się starły "blokady" zapobiegające przemieszczaniu się zaczepu w pinie i zaczep lata wesoło, odsłaniając przerwę w zaczepie. A kolejnego przyziemienia repliki nie chcę. I jaki pas nośny polecacie do Stg 77?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Graszczur

Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić, co mam zrobić, żeby dostać się do spustu wewnętrznego i naprawić full auto? Byłbym bardzo wdzięczny. Tak, mnie też się prawdopodobnie kulka zaklinowała i tylko semi działa.

Tak, czytałem poprzednie strony

Link to post
Share on other sites

tak się wyciąga GB :-).Jeśli zaklinowała się kulka to zdejmij cały przód repliki(nie lufę a cały reciver z szyną/lunetką)

nad spustem są 4 śrubki,gdy je wykręcisz będziesz mógł podnieśc cały układ spustu ( nie za mocno bo coś połamiesz) Jeśli kulka gdzieś pod spustem się zablokowała to napewno ją zobaczysz :-)

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

W takie podnoszenie to ja już się bawiłem - z mizernym skutkiem. Myślałem, że jest jakiś 'bezbolesny' sposób na wyjęcie całego spustu. No nic, chyba jestem zmuszony rozbebeszyć auga

EDIT: Wyjąłem GB, a spust (w samym korpusie) przy naciskaniu dalej blokuje się w połowie ;/

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

No i okazało się, że niepotrzebnie się bawiłem w rozbieranie repliki, bo miałem to samo, co Panocek :D

Znalazłem przyczynę braku full auto - bynajmniej nie styki w GB. Okazało się, że w spuście wewn. (to co widać po zdjęciu upper receivera nad spustem właściwym) jedna z "kosteczek" (dokładniej połówka ośmiokąta foremnego z sprężyną) dających "klik" po zwolnieniu FA się starła/zkopulowała/zdeformowała i blokowała spust. Po wywaleniu tej kosteczki FA wróciło i całość lżej chodzi. I dalej klika.

Z tą różnicą, że ja tej kosteczki (jeszcze) nie wywaliłem. Jakoś się wyrobiło. Dziwi mnie tylko, że problem wystąpił tak nagle, a nie stopniowo

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Graszczur

Znacie jakiś sposób na unieruchomienie całego zespołu lufy? Luzy są ledwo zauważalne, ale nie chcę, żeby razem z lufą telepała mi się komora, wypaczając działanie hopka

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Fixed. Wystarczyło uciąć kawałek wkładu od długopisu i wetknąć w miejsce, które blokuje lufę przed wysunięciem się do przodu. Prościutkie, tanie i - jak dotąd - niezawodne. Muszę jeszcze nad tą nieszczęsną rączką popracować. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Ja to zrobilem jak naprosciej - kupilem zwykla raczke montowana na risa ktora miala otwory z boku. ODcielem kawalek ktory przeszkadzal i zamontowalem na srube (dodatkowo z jednej strony mocowania wygwintowalem ta dziure w znalu auga dzieki czemu trzeyma sie solidnie.) Wygiete lekko do przodu - tak latwiej sie trzyma.

raczka.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

1) Mam Auga JG (sprężyna 120) i chcę do standardowej batki (8,4V) dołożyc 1-2 ogniwa z innego pakietu żeby zwiększyc ROF. Stąd pytanie ile jest w stanie wytrzymać standardowy silnik JG lub kiedy HI-CAP już nie jest w stanie podawać kulek ??

Wiem, że batkę 9,6V łyknie bez problemu i wszystko działa, a jak to wygląda z batkami 10,8V lub 12V.

 

 

 

2) Czy komuś udało się naprawić tryb semi w augu JG ? Bo w Poznaniu nawet serwisy bezradnie rozkładają ręce... sam rozbierałem gearboxa 2 razy zeby podoginać te blaszki, ale strzeliłem 10 razy na semi i znow przestalo działać.

Z AUGami od CA lub Marui podobno nie ma z tym problemu.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...