Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

bateria wodorkowa typu mini 1050 mAh, mierząc prąd i napięcie przy formatowaniu (rozładowywanie baterii żarówką samochodową 12V/21W do poziomu 7V) wyszło mi ok 1100 mAh. W praktyce obsłużyła jedną strzelankę i jeszcze musiałem ją rozładować. N/t ROF-u może po kolejnej strzelance coś powiem.

 

Pozdr. Pepper

 

RoF na dołączonej do repliki baterii 1050mAh (świeżo naładowanej) wyniósł 13,66.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wybaczcie - nie moge edytować wcześniejszego posta...

mój AUG ma na chrono 340 - 350fps... na wstępie trzeba wymienić gumke HU - standardowa się nie nadaje do niczego...

pierwszy magazynek - kulki latały gdzie im sie tylko podobało po 20m, pod koniec magazynka przeczyściłem wyciorem i chusteczką lufe i HU - w środku był naprawde, niezidentyfikowanego czarnego syfu przez który kulki leciały gdzie chciały. :) Po tym małym zabiegu celność znacznie się poprawiła, ale jest daleka od CA, myśle że to wina gumki bo jade na stockowej

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że przy prędkości początkowej rzędu 340-350fps najlepsze powinny być kulki o masie 0,23g

350fps nakulkach om=0,20g (ok325fps na kulkach o m=0,23g Zs=44m Ek=1,12J)

na kulkach o m=0,25g spadnie jeszcze bardziej Vp do ok 310fps i zasięg oczywiście również.Kulki o m=0,23g powinny być optymalne

Link to post
Share on other sites

Z tego co przeczytałem to trzeba wymienić:

-tłok 50zl

-gumka hu 30zl

-prowadnica sprężyny 30zl

 

Pytanie tylko czy to wystarczy żeby postrzelać sobie z niego przez dłuższy czas ?

Edited by Anub
Link to post
Share on other sites

W końcu kupiłem. Na razie mogę tylko powiedzieć, że prezentuje się bardzo dobrze (o wiele lepiej niż na zdjęciach), wygląda bardzo podobnie do AUGa z CA, rusza się rączka do trzymania i rączka przeładowania, nie przeszkadza to zbytnio. Dźwięk przeładowania bardzo ładny, szczególnie gdy zrobimy to szybko. ROF na sucho i na nieładowanej baterii (prosto z pudełka) całkiem niezły. Kupiłem też gumkę sylikonową guardera, jak przetestuję AUGa to coś naskrobię. Jak mi w krakmanie mierzyli mój egzemplarz to miał coś 340-350 fps na 0.2

Link to post
Share on other sites

Witam! To mój I-y post na WMASG, więc serdeczne SIEMA dla wszytskich!

 

Ja również mam guna od wczoraj ale dopiero dziś go wstępnie przetestowałem. Mam całego guna w stocku, jutro wstawiam nowa gumkę HU, choć na chwilę obecną jestem BARDZO zadowolony. Generalnie jest to kopia CA ale definitywnie czuć różnicę w jakości, szczególnie jeśli chodzi o detale takie jak np.: blokada spustu (która wydaje się nie mieć żadnej wewnętrznej blokady i przy gwałtowniejszym nacisku może po prostu wyskoczyć z guna) czy rączkę do przeładowywania. Pozatym gun ma swoją wagę - całkiem słuszną - nic się nie majta, wszystko dzała eleganko. Magazynki CA wchodzą jak samo jak ten czarny dołączony do zestawu. Wszystko jest zresztą zupełnie czarne i wygląda super. Z tyłu wchodzi tylko mini batka, ale - tak jak mój kumpel zrobił - można z boku podwiesić coś większego :)

 

W polu udawało się wsadzić celną kulkę nawet z 40m a z 15m. nie było problemu trafić w szyjkę dryfującej butelki. ROF całkiem OK - różnice między 8,4 a 9,6 są naprawdę niewielkie. Na razie tyle - po chczcie bojowym zdam relację z wyników.

 

Generalnie - dałem 495 zeta - IMO super impreza dla tych, którzy jak jak ja, muszą się sczypać z wydatkami na tego typu zabawki, mając jeszcze inne - życiowe sprawy do opłacenia. Mimo wszystko - jest to produkt MADE IN CHINA - i troszkę mu brakuje do CA. POZDRO!

Link to post
Share on other sites

Gdzie znajduje się przełącznik trybu ognia? Hmmmmmm zastanówmy się gdzie????

Tam gdzie we wszystkich AUG: w spuście. :P Steyer ma tak zwany inteligentny spust, czyli jak lekko nadusisz to jest semi; jeżeli do końca to auto.

 

Jeśli chodzi o blokadę to jest ona doskonale widoczna na zdjęciach. Jest to przycisk który przesuwamy prostopadle względem osi broni, zaraz nad rączką, za spustem.

Link to post
Share on other sites

(...) Jeśli chodzi o blokadę to jest ona doskonale widoczna na zdjęciach. Jest to przycisk który przesuwamy prostopadle względem osi broni, zaraz nad rączką, za spustem. (...)

 

Dokładnie o to mi chodzi - w modelu CA przycisk ten się blokuje na twardo i koniec. A w Jing Gongu przesuwa się baaardzo swobodnie, praktycznie wystraczy go głębiej wcisnąć i wyjdzie cały. Trzeba uważać.

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich !

 

Z Steyr'a AUG'a A1[CA] strzelałem i bardzo mi odpowiadał ten gun, bo i super wygląda i bardzo dobrze strzela, ale wadą jest zbyt wysoka jak dla mnie cena.Tak się powoli przymierzam do zakupu AEG'a, bo póki co gram z gaziakiem i bardzo zainteresowały mnie dwa guny ze stajni JG, Colt M733 i właśnie omawiany w tym temacie Steyr AUG A2...jestem w kropce który z nich wziąć, czy oba są równie dobre ? poza tym jak z celnością czy obydwa modele różnią się celnością czy też nie ? no i właśnie jak to jest z wytrzymałością tych gunów z JG ?

 

Trzeba przyznać, iż wizulanie modele z JG prezentują się wyśmienicie 8-)

Edited by de3on
Link to post
Share on other sites
Dokładnie o to mi chodzi - w modelu CA przycisk ten się blokuje na twardo i koniec. A w Jing Gongu przesuwa się baaardzo swobodnie, praktycznie wystraczy go głębiej wcisnąć i wyjdzie cały. Trzeba uważać.

 

U mnie nie ma tego problemu. Podczas trzymania broni normalnie nie ma szans na wypchnięcie tego kciukiem, dopiero jak z całej siły nacisnąłem palcem wskazującym to blokada się trochę za dużo wysunęła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...