Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skąd Wam wyszło te 6,5h???

W Krakmanie i w instrukcji ;)

 

 

Na ile magazynków wystarczy takie ładowanie baterii(w przybliżeniu) jest to mój pierwszy elektryk. I nie wiem czego się spodziewać po pierwszej strzelance ?? czy nie będę musiał w połowie iść do domu:( będzie to pierwsze ładowanie baterii.

wrażenia z używania AUGa opisze puźnej.

Mi za pierwszym ładowaniem starczyło na 2 strzelanki, ale ładowałem dość dużo przez okno, bawienie się w ustawienia itp. (tak z 2 hicapy poszły). Na 2 strzelania powinno wystarczyć w zupełności, oczywiście jeśli się nie strzela seriami po 70 kulków co chwilę ;)

Edited by Patryck
Link to post
Share on other sites
A jest jakaś istotna różnica w wykonaniu i materiału body między CA/TM i JG ?

 

Nie, oba wyglądają niemal identycznie.

 

Jeżeli jest to czy CA/TM mają body z materiału podobnego do orginalnego Steyra?

 

Nie widziałem ostrej wersji, ale przypuszczam, że o tym nawet nie masz co marzyć.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Nie ma się co rozwodzić o fps-y, wszystkie stockowe AEGi mają porównywalne zasięgi.

 

Btw. po 2000 kulek gumka się już w miarę dotarła i skupienie jest dobre. Koleś, który przyszedł ostatnio do nas jako gość, użytkownik eMki G&P, precka i te sprawy, postrzelał z mojego AUGa i powiedział: "Niezłe skupienie. Co tam wsadziłeś?" Moja odpowiedź: "Nic.". Ale i tak już zamówiłem gumkę Systemy. Myślę, że na stockowej lufie celność i tak będzie b.dobra.

Link to post
Share on other sites

Hawk!

Jako, że kumpel zakupił sobie auga, a z forum nie korzysta to trochę maznę.

Dzisiaj odbył się taki pierwszy test "bojowy". Jako, że była to mini strzelanka, to nie było okazji porównać z wieloma aegami, więc porównanie tylko do m733 tej samej firmy.

Obie repliki używane w polu były po raz pierwszy. Hi-cap w porównaniu do mojej m733 płynnie podawał kulki, na auto i na semi. Osiągi w obu replikach są podobne, zdziwiło mnie zatem, że pomimo prawie 2x dłuższej lufy w augu mamy praktycznie identyczny zasięg skuteczny. Danych w metrach podawać nie będę bo nie mierzyłem miarką, a podawanie na oko mija się z celem.

Jeśli natomiast chodzi o wykonanie zewnętrzne to nie zachwyciło mnie specjalnie, lecz nie wywarło złego wrażenia, metalowa lufa zewnętrzna, gumowa stopka kolby, odpowiednia waga.

Ogólnie uważam, że jak na tę cenę to całkiem przyzwoita replika, brak mi w nim tylko lunety, a dla mnie dopiero wtedy augi nabierają tego specyficznego "augowskiego" klimatu, ale za tę cenę raczej nie mam prawa wymagać takich cudów.

Link to post
Share on other sites

Hmm... tak mi się wydaje że znajduje się tam specjalny

cały stukająco-pukający silnik ;) Nie wiem czy chodzi o to

stukanie czy coś jest jednak odczepione itp., trudno sie domyślić

po takim opisie. Jeśli to jednak nie silnik - możesz zamieścić konkretniejszą

informację bądź nagranie tudzież filmik. Wówczas pewnie się dowiemy cóż to może być ;)

Link to post
Share on other sites

Polecam naładować dobrze baterię - wtedy ksztuszenie się GB będzie mniej zauważalne. A im mniej prundu w batce tym bardziej GB będzie stukać. Po naładowaniu od razu sprawdź magazynek - czy po nakręceniu na maxa podaje non-stop kulki. Okazało się że mój magazynek od początku miał wadę i przez to AU-1G wywalał 10-12 kulek a potem trzeba było kręcić na nowo. Wczoraj musiałem jechać kupować mag CA.

Link to post
Share on other sites
wiecie moze co sie w nim najczesciej psuje/łamie? bo wlasnie go zamowilem, i nie wiem na co mam zwracac uwage... icon_razz.gif i jakie częsci ZEWnetrzne są metalowe? xD

 

 

Replika jest dostępna niespełna 3 miesiące, ale co tam, już wszystko wiadomo nt. jej żywotności! Mianowicie w zależności od materiału stopka ściera się o 0,015 mm na 2 godziny używania (Flecktarn BW) i odpowiednio 0,013 mm na 2 godziny (BDU Woodland US). Jeżeli masz kamizelkę LBV to ściera się body (2mm^2), dokładnie 45,762 mm od miejsca, w którym odległość od końca stopki (od góry) jest równa 29,54214 mm. Co do ścieralności rączki to podaj mi swój współczynnik tarcia skóry. Najczęściej łamie mi się w nim lufa, dokładniej to średnio 2-3 razy na godzinę. Na co masz zwracać uwagę? Ja bym zwrócił uwagę na nie rzucanie karabinkiem z 2m na beton, podobnie sprawa tyczy się jeżeli chodzi o rzucanie z 4m jak i z 1m i 99cm. Zwróć też uwagę, żeby przed strzelaniem wpiąć baterię. Nie radzę wsadzać karabinka między drzwi lub do piekarnika. Na przyszłość zwróciłbym też uwagę a by do pani lekkich obyczajów nędzy przeczytać łaskawie ten jakże długi temat, bo aż 7 stronicowy, wszak nawet czytanki w podręczniku do języka polskiego dla klas IV tyle nie mają.

 

 

Edit: Proszę nie kasować, niech to odstraszy potencjalnych kandydatów od zadawania tego typu pytań ;)

Po namyśle przychylam się do prośby i proszę o to samo innych modów-może komuś ajedzie to na ambicję ;). Kiwi

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Czy mógł by ktoś zmierzyć lufę w AUGu JG i napisać jej dokładną średnice wew, bo np lufa w Ak JG ma podobno 6.08mm i zastanawia mnie jak to bedzie w przypadku ww repliki. Narazie dostalem odpowiedz "myślę, że powyżej 6,12 mm"

 

Pewnie ktoś spyta czemu sam sobie nie zmierzę, odpowiedz brzmi ->nie mam odpowiedniego sprzętu.

Edited by seal_1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Kilka dni dni temu zamówiłem u Krakmanów omawianą tutaj replikę (JG)

Jako, że jestem początkujący w temacie ASG, to na pierwszą broń nie chciałem inwestować w sprzęt TM czy CA , szukalem czegoś w miarę przyzwoitego i w rozsądnej cenie. Poczytałem trochę to forum, między innymi ten temat, radziłem się znajomego, rozmawiałem z Krakmanami i wybór padł właśnie na AU-1G od JG

Po zakupie stwierdziłem, że replika prezentuje się bardzo przyzwoicie i jest wystarczająco celna. Nie byłem z tą repliką na żadnej strzelance, na poczatku ograniczyłem się jedynie do zabawy w ogrodzie. Poleciało z niej kilkanaście krótkich serii i sporo strzałów na semi. W sumie polecialo max 800 kulek.

Wczoraj niestety bardzo się rozczarowałem, a mianowicie nagle podczas strzałów (semi) wystąpił bardzo niepokojący objaw- bylo slychać tylko pracę samego silnika, coś jak efekt wiertarki. Natychmiast przerwałem zabawę, wziąłem do ręki instrukcje i przeczytałem, ze taki objaw może oznaczać poluzowanie śruby regulacyjnej silnika, więc zgodnie z instrukcją postanowiłem ja dokręcić imbusem. Okazało się, że regulacja nic nie daje, bo objaw nie chce ustać. Zatelefonowałem więc do Krakmana i dowiedziałem, się, że prawdopodobnie zmieliło zębatki. Replika jest na gwarancji więc nie będę sam grzebał. Podobno z ta repliką od Jg nie bylo jeszcze takich problemów, w sumie to stwierdzili, ze w ogóle nie ma reklamacji z tym modelem. Więc teraz nie wiem, czy trafiłem na felerny model, czy może trwałość mechanizmów pozostawia wiele do życzenia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...