Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rafcio, czasami problem jest z "dociśniećiem" magazynka. Zdarzyło mi się tak parę razy. Albo sprawdź czy dobrze wkłądasz ten magazynek albo obwiń go taśmą izolacyjną.

 

Może też być problem, że sprężyna blokuje się w magu i nia nadąrza podawać kulek.

 

Dominik - selektor u mnie 2 razy zwariował, ale przykręciłem mocniej go i już problem nie występuje, tzn. pokrętło od selektora :)

 

Michalll - broń dobra do szturmu (co prawda nie szybki rajd przez krzaki na tyły wroga, ale zwykły szturm), do zasadzek, patrolu, jako wsparcie ogniowe, a po tuningu jako parasnajperka :). Także m14 jest dość uniwersalne.

No chyba że nie lubiś długich luf to bierz S.O.C'a, ale moim zdaniem to profanacja ;)

Edited by BisonPL
Link to post
Share on other sites

Rafcio, czasami problem jest z "dociśniećiem" magazynka. Zdarzyło mi się tak parę razy. Albo sprawdź czy dobrze wkłądasz ten magazynek albo obwiń go taśmą izolacyjną.

 

Może też być problem, że sprężyna blokuje się w magu i nia nadąrza podawać kulek.

 

Magazynek wkładam dobrze...raz czy dwa na początku źle włożyłem, ale wtedy wypada : :-F

Najprawdopodobniej to ostatnie mi dolega :wink:

 

I tak jutro w albo w przyszłym tygodniu jadę do speca i kupie mid-capa 8-)

Link to post
Share on other sites

Rafcio. Jeszcze w Kartach występowały problemy z dyszą (nie nadążała się cofać) i z dystanserem (był przesunięty), więc może tutaj jest to samo.

Jak chcesz to pogrzeb w magu, może pomoże. Ja zmieniłem magi bo nie lubię grzechotek :)

Link to post
Share on other sites

Jak to już ktoś ładnie kiedyś ujął w tym topicu "Zdjęć nigdy za wiele", a więc prezentuję swoją broń :D

 

dsc04110nv3.th.jpg

 

 

dsc04112ea5.th.jpg

 

 

dsc04119qv6.th.jpg

 

 

dsc04120ap6.th.jpg

 

 

dsc04126wx2.th.jpg

 

 

dsc04137vn7.th.jpg

 

 

dsc04139ay2.th.jpg

 

 

dsc04149gs0.th.jpg

 

 

dsc04181be1.th.jpg

 

 

 

W środku : sprężyna M100 MO, łożyska stalowe Systemy, prowadnica łożyskowana Hurricane, prec lufa 550 mm Deep Fire, gumka HU silikonowa Guardera. Zasilane baterią 9.6 1400 mAh Intelect.

Na zewnątrz : metalowa pokrywa lufy Deep Fire, dwójnóg [P&J], luneta 3-9x40

Waży teraz ponad 5kg.

Replika z niecierpliwością czeka na chrzest w boju :twisted:

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites

świetnie wygląda z takim zestawem AirBorne,

ja narazie mam kłopot z magazynkiem, na poczatku podawał znakomicie a teraz max 4 kulki poda i koniec znow 2 obroty (i juz słychac ze ma dość) wystrzeli 2 kulki i znow nic...

Link to post
Share on other sites
wie może ktoś czy pasuje do niej?

Śrubka jest troche za krótka (w G&G, może w Chończyku będzie w sam raz), wystarczy sprawić sobie nową dłuższą, koszt niewielki. Ale da się 8-)

Wg. mojego spaczonego gustu jest to najlepszy dwójnóg do ASG, regulowana długość, sam się wysuwa i wsuwa, gumowe końcówki i możliwość dorobienia u tokarza dłuższych nóżek.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do majsterkowiczów.

 

Planuje wymienić lufę na preckę i gumkę HU. Czy ktoś kto rozkładał tą m14tkę mógłby mi na PW (albo tutaj) napisać krótką instrukcję rozłożenia tego guna i wymiany ww. części ?? Generalnie chodzi mi o jakieś kruczki czy ewentualne problemy, które mogę napotkać.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Airborn zmontowałem giwere na początku identycznie jak Ty. Jedyna różnica to montaż - wstawiłem niski ;-) Ale po jakimś czasie wywaliłem dwójnóg bo nie przydawał się a giwera była trochę ciężka (całość ok 5,8kg). Jak Ci idzie używanie tego dwójnogu? Przydaje Ci się w walce czy też utrudnia ją?

Link to post
Share on other sites

Ano dwójnóg trochę waży, wszystko waży u mnie jakieś 5,4kg. Ale mi się to jak najbardziej podoba, bo lubię ciężar repliki ;)

Bipod mi się bardzo przydaję. Dużo gramy w lesie, dużo leżę. Wtedy dwójnóg jest baaaardzo pomocny, mogę się swobodnie położyć a karabin postawić i strzelać z pozycji leżącej (moja ulubiona pozycja hehehe :D ) Nie mam zamiaru go zdemontowywać ;)

Link to post
Share on other sites

Też lubię ciężar. Powiem Ci, że mimo iż fajnie to wygląda to strasznie ogranicza manewrowość... W ogóle cała mechanika i obsługa jest na początku męcząca; długość giwery, umiejscowienie i sposób przełączania selektora ognia oraz blokady spustu... Do tego dochodzi jeszcze (też na początku bo potem człowiek się przyzwyczaja) ból w nadgarstku ręki strzelającej gdy biega się te kilka godzin.

 

Teraz jest luzik :lol: Zwłaszcza gdy kuleczki teraz latają celnie na 65-70m. Jako karabin para snajperski daje radę ale wysiłek włożony w opanowanie tego cacka był (przynajmniej dla mnie) ogromny. Powiem Wam, że najgorsze czego musiałem się uczyć w posługiwaniu tą eMką to walka w pomieszczeniach; wchodzisz przez drzwi, okna czy inne 'prześwity' musisz pamiętać aby nie walnąć lufą albo kolbą w futrynę (w ręku oczywiście pistolet a eMka na plecach). Cały problem polega na tym, iż długość pasa nośnego dostosowuję do przedramienia aby pewniej opierać giwerę specjalnie mocno jej nie trzymając.

 

Może Wy też macie jakieś doświadczenia z tą eMką?

Pisać! :-P Powymieniamy się jakimiś doświadczeniami :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Hmm...że bez pistoletu z tą Emką nie idzie wejść do budynku, zdejmie cie pierwszy lepszy koleś ze sprężyniakiem przyczajonym przy ścianie (na własnej skórze się dowiedziałem).

 

A ogólnie w taktyce zielonej wymiata, gumka mi się jeszcze zdaje się nie przetarła i mam problemy z podkręcaniem kulek (po 25 - 30 metrach spada :( ) Jeśli problem nie zniknie po 1000 kulek do gwarancji wyśle. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Rafcio zanim wejdę do budynku od razu wyciągam pistolet :killer: Chodziło mi o to, że karabin przeszkadza mi na plecach gdy jestem w środku ;-)

 

Airborne niedużo: M110, silikon HU i precka CA do APS-2. To wystarczyło a cena za całość śmieszna: 203zł :mrgreen: I nie myśl, że zmyślam co do dystansu. Pożyczyłem od geodetów miarkę 30 metrową i zaznaczyłem sprejem punkty na drodze. Ciężko się pomylić jak zrobisz sobie 'linijkę'. Test na Xtreme 0,28. Strzał nie jest specjalnie silny ale kulka leci i leci i leci...

 

Udało Ci się nauczyć manewrowania M14 w jedną strzelankę? Hmm...

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

Nie baw się a dużo zamkiem, bo popsujesz ;) To tylko znal połączony śrubkami, prędziej czy później coś walnie...

 

Co do kabłąka spustu-jest otwierany, bo to konieczne przy rozkładaniu broni. Weź go lekko ściśnij, żeby trudniej się zatrzaskiwał i opwinno być ok.

No właśnie kiwi - u mnie coś się potentegowało - blacha skosuje lekko w lewo i blokuje się.

Link to post
Share on other sites

Może tym razem taka rada odemnie ;).

Uważajcie na śruby od szyny ponieważ nie jest ona tania, a często lubią wypadać z niej śrubki. Ja na szczęście szybko sie zorientowałem i zgubiłem tylko dwie.

Najlpeiej zastąpić je jakimiś lepszymi, wtedy trzyma się idealnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...