Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Moim zdaniem m14 bez tuningu nie przejdzie jako karabin parasnajperski na ostatniej strzelance brakowało mi tych 10 metrów zasięgu, a tuning jest kwestia 100-paru złotych.

 

Z singlem nie miałem problemu, w ogóle nie miałem problemów ;-)

 

Zgrubasza m21 to m14 z lunetą (troche ulepszone ale bez zmian zewnętrznych).

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problemy z selektorem wystąpią wcześniej czy później, to gdy już padnie ci single to zablokuj sobie selektor na singlu i zdemontuj wajche selektora (tak jak w M21) Do celów snajperskich musisz dać to pare złotych za tuning i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie jak "odkręcić" łoże? odkręciłem śrubkę przy zwalniaczu zamka, koło gniazda magazynka i dwie które trzymają przednie ucho do paska. Łoże trochę lata ale nie da się go nadal ściągnąć :/

Napiszcie co mam jeszcze zrobić :lol:

Link to post
Share on other sites

No to pierwsza negatywna opinia na temat m14 AGM z moich ust niestety.

 

Kupiłem replikę na allegro nówkę nie śmiganą (nigdzie indziej nie było wersji czarnej która właśnie chciałem).

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Niestety podczas pierwszej strzelanki, jakoś tak przy połowie drugiego hicapa zaczął przeskakiwać spust na single. Wyglądało to tak jakby spust ześlizgiwał się po jakiejś zębatce (charakterystyczne "cyk" przy ześlizgiwaniu się czegoś po ząbku). Po przełączeniu na auto i powrocie na single znów można było oddać 1 lub 2 strzały i znów przeskakiwanie.

Na auto z kolei zaczęło być po każdym strzale słychać z bebechów bardzo nieprzyjemny dźwięk - brzmiało to jakby coś się po strzale cofało. Nie wiem co nie znam się, może antireversal, w każdym bądź razie brzmiało to jak by silnik się cofał.

Po chwili zaczęły się podwójne strzały.

Co zastanawiające - w pozycji pionowej (tzn. gdy trzymałem broń pionowo lufą do góry) nie dało się usłyszeć tego dźwięku "cofania".

 

W domu kilka razy nacisnąłem jeszcze spust po czym replika zablokowała się na dobre. Kompletnie nie wiem co nie bangla - dzisiaj lub jutro wysyłam na gwarancję. Jak tylko dowiem się co było przyczyną tego wszystkiego dam znać.

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś wie jak "odkręcić" łoże? odkręciłem śrubkę przy zwalniaczu zamka, koło gniazda magazynka i dwie które trzymają przednie ucho do paska. Łoże trochę lata ale nie da się go nadal ściągnąć :/

Napiszcie co mam jeszcze zrobić

 

Łoża się nie odkręca, wystarczy odkręcić imbus przy lufie, tam gdzie ta blacha łączy łoże z pokrywą lufy i ściągnąć osłone spustu .... I tyle :) A i przesuń selektor ognia na single (o ile dobrze pamiętam)

 

Lisu mi pomogło wyczyszczenie styków w mechaniźmie selektora ognia ze smaru ...

Link to post
Share on other sites

a zapomniałem dopisać :) sorry, w ześlizgiwaniu się spustu. Dzieje się tak przez taką metalową belkę w mechaniźmie selektora ognia, ona się blokuje przez co jak naciskasz spust czuć właśnie takie haczenie, musisz zdjąć pokrywe selektora i wtedy wszystko ładnie zobaczysz.

A gwarancji nie stracisz bo gwarancja jest na gearbox, dopiero jak rozkręcisz gearbox tracisz gwarancje.

Możesz spokojnie rozkrecić mechanizm selektora, ja do wszystkiego sam dochodze bo nie chce mi się czekać na serwis :)

Link to post
Share on other sites

No spoko, więc wyjaśnia to haczenie spustu i nie strzelanie na single :)

Ale nie wyjaśnia to dziwnych dźwięków pracy gearboxa i braku strzelania teraz w ogóle ;)

Leci na gwarancję, nie będę się tym babrał skoro i tak nie wiem o co biega. Druga sprawa, jak dowiem się co było nie tak to napiszę tutaj - może komuś się podobnie przytrafi ;) Czego nie życzę.

Link to post
Share on other sites

1/ U mnie to raczej nie styki bo słychać, że silnik próbuje przerzucić natomiast jakby go coś blokowało i nie idzie.

2/ Ile średnio ładujecie wasze stockowe baterie ? Zastanawiałem się czy ok 6h na prądzie ładowania 300mAh wystarczy (z wzoru wynika że tak ale może jakieś to cuda są).

3/ Ktoś wstawiał preclufkę 6.04 samą + gumka silikon ?? Jeśli tak to jak to pracowało z tymi zmianami ? Bo z tego co sobie te 1,5 magazynka wystrzeliłem to kulki lecą bardzo ładnie, "miękko" i w sumie z tymi zmianami przewiduję wzrost zasięgu i celności przede wszystkim wystarczający do większości strzelanek na średnim dystansie w terenie leśnym (tak, czasy szalonego tuningu i pogoni za mocą już za mną ;) )

 

 

[EDIT] Gun wysłany na gwarancję - jak dowiem się co mu było to napisze.

Link to post
Share on other sites

Zasięg skuteczny zależy w sumie troszkę od egzemplarza, tak jak i celność. U mnie kulki ściągało na prawo, zasięg ok 40m skutecznego i jakieś 50m (na 0,25g Blaster) całkowity więc nie tak źle. Precka konieczna i gumka HU do wymiany.

Luneta przy tej celności nadaje się raczej do prowadzenia obserwacji i rozpoznania, choć nie ukrywam - kilka razy mi się bardzo przydała i pozwoliła zlokalizować oraz zlikwidować wroga.

 

Na tej aukcji allegro z Wrocławia kupiłem ja właśnie. Nie chcę robić niedobrej reklamy, bo właśnie wysłałem na gwarancję, natomiast podkreślę - NIE JEST TO WINA SPRZEDAWCY - sprzęt jest od Krakmana, tam robiony przegląd zerowy. Sprzedawca ten z allegro jest jak najbardziej ok, bardzo solidny.

 

Co do wyboru repliki - nikt za Ciebie nie wybierze więc nie zmieniaj tematu. Chcesz snajperkę gazową kup m700 (wg mnie ścierwo), chcesz parasnajperkę kup M21.

Link to post
Share on other sites

sorry że jeden pod drugim, nie moge edytować.

Mam problem, hopup jest nieregulowalny. Działa tylko w jedną stronę, jak go dokręcam, ale odkręcić się już nie da. Sprężyna na lufie zabardzo dociska cały mechanizm do obudowy i go trzyma niepozwalając się odbić. Żeby odbić hopka musze rozebrać calego guna żeby to ręcznie odbić. Nie wiem jak kitajce to wymyślili, że będzie to chodzić. Ma ktoś jakiś pomysł na zniwelowanie tego?

Edited by Quattro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...