Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Dziś testowałem M14 w boju. I musze stwierdzić, że daje rade :).

 

Problem podwójnych kulek nie występuje w ogóle. Nie pobieranie z hicapa też nie.

 

Zasięgiem przewyższa AK cymy jak i również celnością. Ale do L85 GG daleko jeszcze (jakieś 10m).

 

Selektor ognia jedynie lubi sobie zwariować. Zdażyło się, że podczas strzelania singlem zaczą strzelać auto (3-4 kulki). Przekręciłem go na auto strzeliłem pare razy i wróciłem do singla i hula. 2 razy się tak stało.

 

Magazynek jednak nie siedzi tak pewnie w gnieździe jak mi się wydawało. Rusza się trochę na boki.

 

Ogólnie to tyle.

Mogę stwierdzić, że M14 w stocku spisuje się wybornie.

 

Jedyna rzecz, która mnie drażni to to, że nie mam jeszcze pasa nośnego :)

 

Myślę, że precka i teflon fix poprawi trochę zasięg (gumka hop oczywiście też :) )

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Mam M14 Olive.

Mi teflonfixa krakmani zrobili bo ich oto poprosiłem. Mi na 9,6/1800mah nie chciał podawać hi-cap kulek.

Z emki jestem bardzo zadowolony. Dźwięka zamka jest powalający poprostu. Co chwila ktoś do ciebie podchodzi chcąc się nim pobawić.

Denerwuje mnie odpadająca osłona spustu ale jutro coś z nią pokombinuję.

Ogólnie:

Wykonanie-Niezłe nie piorąc pod uwagę plastików posiadających dość wyraźne ślady wypraskach, oraz zacieków od farby na częściach czarnych.

Dźwięk strzału- jak w CA prawie (nic nie piszczy)

Zasięg-Dobry-ok.40-45m skutecznego ale to tak na oko.

Ogólnie-Daje 4/5 (niedoróbki plastiku troche rażą :( )

Edited by Garoo
Link to post
Share on other sites

Nie baw się a dużo zamkiem, bo popsujesz ;) To tylko znal połączony śrubkami, prędziej czy później coś walnie...

 

Co do kabłąka spustu-jest otwierany, bo to konieczne przy rozkładaniu broni. Weź go lekko ściśnij, żeby trudniej się zatrzaskiwał i opwinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Mnie osłona spustu wyskoczyła jak się bawiłem :D, tzn za mocno szarpnąłem :). Ale faktycznie wystarczy dobrze dopchnać siedzi na swoim miejscu. Podejrzewam, że przy przeglądzie po prostu obsuną się o 1mm przy zakładaniu go na miejsce.

A co do wykonania i tak nie będzie go u mnie widać.Już ubranko przygotowywuje na nią :> Ale muszę powiedzieć, że ślady na plastikowych częściach są znikome. Może tylko u mnie? Albo jestem ślepy :D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

mam parę pytań odnośnie tego karabinu bo wpadł mi w oko :)

 

1. jaka jest długość lufy wewnętrznej?

2. jak z ROFem?

3. czy batka w zestawie jest dobra, długo trzyma?

4. czy komuś też wariował selektor ognia jak Bisonowi?

5. czy opłaca się go kupić, bo miałem zamiar AK74 Cymy, ale podali takiego ładnego M14 wrrrrr :-)

 

(jeśli ktoś będzie miał wątpliwości że dałem te pytania tu a nie w "Dla zielonych", to nie chciałem śmiecić tam, a jak tu ktoś odpowie to będzie więcej wiedzy w temacie :) )

Link to post
Share on other sites

Orcen.

 

1) Z tego co mi się kołacze po głowie to długość lufy to 509mm, ale mogę się mylić.

2) Rof przyzwoity, ale dokładnej ilości strzałów na minutę Ci nie podam (sieje chyba szybciej niż cymowski AK, mogę sprawdzić w poniedziałek).

3) Batka wytrzymała 6 godzinny wypad, ale strzelałem w większości singlem, a teraz jak podpinałem to dalej hula.

4) ta przypadłość selektora nie była jakaś poważna (w poniedziałek jadę jeszcze raz więc posprawdzam to)

5) Zależy do czego chcesz go używać, AK jest poręczniejsze i jak myślisz o CQB to M14 zawiedzie Cię w wąski przejściach.

Link to post
Share on other sites

1. Długość lufy to 500mm-jak w każdej m14

2.Mi sieje bardzo szybko. Napewno lepiej niż np.ak47cymy, czy R6 wella.

4.Selektor poprostu troche lekko chodzi.

5.M14 do CQB Odpada zupełnie. Zato w lesie pokazuje swoje "pazurki" Jeżeli masz wybór AK czy M14 Ja bym wybrał M14 choćby za wykonanie, które jest super.

Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej mi się podoba :) Lubię bardziej karabiny wyglądające jak prawdziwe karabiny-strzelby (jak M14 :) )

 

Słyszałem że nie ma pasa nośnego, ale zaczepy na niego są pod łożem z przodu i pod kolbą z tyłu, tak ?

 

Bison, ROFu nie muszę wiedzieć dokładnie, chodziło mi o takie orientacyjne :)

 

thx za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to co napisał Garoo, zresztą wspominałem o tym już. Bałbym się na tym pasie nawet jakąś krótką broń trzymać :)

 

Rozbierał ktoś już AGM? Jeśli tak to mógłbym ktoś zamieścić zdjęcia krok po kroku jak to zrobić?? Nigdy nie rozbierałem karabinu, więc nie wiem co jak i gdzie :).

 

Tzn. teoretycznie wiem, ale narazie boję się grzebać tak na sucho ;)

Link to post
Share on other sites

Na początku tematu o M14 kart jest link:

http://acmgames.proboards66.com/index.cgi?...read=1161440290

O rozbiórce M14 Kart i M14 TM, AGM powinien rozkładac sie podobnie (jeśli nie identycznie).

 

Pas nośny można zrobić z taśmy parcianej dostępnej w pasmanterii - 28mm, w kolorze olive 1,50 za metr. Przewlec na oczku przy kolbie, do tego oczko metalowe i zaszyć przy lufie na oczku lub dać jakiś karabińczyk. I pas nośny jak talala. Zawieszenie trzypunktowe jak dla mnie słabo się sprawdziło przy m14.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mam M14 Olive.

Mi teflonfixa krakmani zrobili bo ich oto poprosiłem.

 

Że tak zapytam - za ile? :) I o ile zwiększa to ilość fpsów?

 

Wykonanie-Niezłe nie piorąc pod uwagę plastików posiadających dość wyraźne ślady wypraskach, oraz zacieków od farby na częściach czarnych.

 

No właśnie - co w replice prócz łoża jest plastikowe? I jeśli to nie problem - można prosić o zdjęcia tych najgorzej wykonanych miejsc?

 

Porównywał już ktoś replikę z produktem TMa badź G&G? Chodzi mi o wykonanie.

 

Jak ma się sprawa z oznaczeniami? Jest nabity jakiś napis czy jest "czysto"? Mozna się doszukać "made in china" na replice?

 

Jak trzymię montaż? Rusza się? Montował już ktoś na nim optykę? ( tu kolejne pytanie - jaki montaż będzie lepszy? Z "wyglądu" wydaje mi się że niski )

 

Komora hop-up jest standardowa?

 

Wie ktoś może coś na temat GB i wytrzymałości jego elementów ( czytaj co trzeba wymienić by uzyskać około 400fpsów? )

 

Co trzeba zrobić by "zablokować" replikę na singlu ( tak by nie było opsji auto )

 

pozdr :)

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Nie za dużo tych pytań? ;)

Aby zablokować replikę na SEMI? Popsuj ramię selektora, albo je wykręć;) Jest jeszcze inna opcja-nie używaj AUTO ;)

 

Co do plastiku-z tego co wyczytałem-łoże i pokrywa lufy. Ponoćrura gazowa jest z metalu.

 

Teflon-mi KARTA uszczelnili za free.

Link to post
Share on other sites

Niestety niemiałem tej repliki w apach ale mam kilka rad na niektóre przypadłości.

1. Jeśli coś świeci/błyszczy, wez papier ścierny z małymi ziarnami by niebyło rys i matowisz sobie jak ci się podoba.

2. Jeśli widać niedoróbki tzw szwy po wypraskach na elemętach plastikowych patrz pkt.1

3. M14 moim skromnym zdaniem nadaje się w las i na CQB jeśli oczywiście niejest to CQB w stylu jednostek AT tylko strzelanie się w terenie gdzie występują budynki + spore przestrzenie pomiędzy nimi, wkońcu kiedyś niebyło broni o wymiarach Kałasza czy M4 a jakoś wojacy sobie rade dawali ( chociażby WWII )

Kolejną rzeczą ROF jeśli ktoś lubi real to niech niemaży o kosmicznym ROFie bo M14 nigdy dużej szybkostrzelności niemiała (szkoda że niema narazie wersji z burstem)

Ostatnią rzeczą którą tu porusze to kolor kolby/body a mianowicie dlaczego niema u nas dostępnego odcienia imitującego drewno ? skoro w linkach przez was podanych AGM MP008 właśnie w takim odcieniu występuje

Edited by rooster
Link to post
Share on other sites
No właśnie - co w replice prócz łoża jest plastikowe? I jeśli to nie problem - można prosić o zdjęcia tych najgorzej wykonanych miejsc?

 

Porównywał już ktoś replikę z produktem TMa badź G&G? Chodzi mi o wykonanie.

 

Jak ma się sprawa z oznaczeniami? Jest nabity jakiś napis czy jest "czysto"? Mozna się doszukać "made in china" na replice?

 

Jak trzymię montaż? Rusza się? Montował już ktoś na nim optykę? ( tu kolejne pytanie - jaki montaż będzie lepszy? Z "wyglądu" wydaje mi się że niski )

 

Komora hop-up jest standardowa?

 

Wie ktoś może coś na temat GB i wytrzymałości jego elementów ( czytaj co trzeba wymienić by uzyskać około 400fpsów? )

Plastikowa jest osłona lufy i łoże.

Jutro mam strzelankę to porównam z TM.

Replika niema jakichkolwiek oznaczeń, zero made in china itd.

Szyna trzyma się baardzo stabilnie. Jest ulokowana dość wysoko nad mechanizmem zamka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...