Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze kilka miesięcy i będą zakończone prace nad nową serią, która ma być błyszcząca, dobrze się kręcąca i ma mieć idealną tolerancję. Pożyjemy, zobaczymy ...

 

Uwierzcie mi, że my walczymy o to, żeby nasza amunicja sięgnęła ideału, będąc jednocześnie przystępną cenowo.

Link to post
Share on other sites

Na jesieni miałem okazję dwa razy testować pestki 0,25.

 

Pierwszy raz na M249 CA przy M150, magazynek elektryczny 2400 CA, lufa stock.

Z początku szło dobrze, ale po wystrzeleniu w granicach 500 -1000 ( mniejsza o ilość) mag elektryczny zaciął się i żadne próby oddziaływania na niego nie odnosiły skutku (mechanizm kręcił, ale nie podawał kulek). Dopiero w domu po wyjęciu mechanizmu (tego czarnego szkieletu) magazynka i ponownym włożeniu odblokował się i zaczął działać jak powinien. Jednak przymusowe wcześniejsze zakończenie zabawy, latanie z hicapem od M16 w przypadku bardzo wysokiego ROFa nie miało sensu.

 

Drugi raz dwa tygodnie później M16 G&P przy M130, hicap G&G, lufa stock.

Z początku również było dobrze, jednak pojawiały się wspomniane przez moich poprzedników "dublety", jeden strzał 2 kulki, czego nie widziałem jeszcze nigdy poza chińczykami z tanich militari. Magazynek podawał kulki bez zacięć. W pewnym momencie przy serii karabin strzelał a kulki przestały lecieć, przy czym było słychać jak zestaw cylindra ma problem z każdorazowym "wzięciem oddechu". Kiedy sprawdziłem wylot lufy na krawędzi tłumika przeraziłem się, ponieważ ujście było zatkane jedną białą masą :|, wyglądającą jak fragment białych "kocich łbów". Na miejscu nie dałem rade tego przetkać. Po usunięciu "masy" przy pomocy narzędzi ostrego ( plastikowy wycior niestety nie dał rady) i przeczyszczeniu lufy karabin działał dobrze, a przy okazji wymiany dyszy i sprawdzeniu cylindra na szczęście nic (odpryski, czy pył) nie było w środku.

 

:(

 

Jednak żywię nadzieję, że na wiosnę już przy nowych pestkach i nowym karabinie, będącym póki co w częściach ;), wszystko będzie śmigało jak te pestki, które zakupiłem na początku, kiedy pokazały się na rynku, a miałem okazję opisać swoje pozytywne spostrzeżenia. Cóż, żeby wypracować niemal doskonały produkt trzeba czasu, są błędy, liczą się uwagi użytkowników ale najważniejsze, żeby proces ten zakończony był sukcesem, czego życzę :)

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

Ja z Pestkami mam dobre doświadczenie. Na stockowej lufie w PJ4 II gen i stockowym Hi-Capie zero zacięć, zero dubletów, zero pustych strzałów (Pestki 0.23g). Ostatnio wymianie uległa lufa (obecnie Deep Fire 6,04) i gumka HU (czarny silikon Systemy), gdy wyszedłem przed dom żweby wyregulować HU (pierwsze dni stycznia) wszystko było OK. Jednak na strzelance 6.01.08 kulki latały jak chciały, od 5 do 50-60m. Mam nadzieję, że nie jest to wina Pestek, co postaram się udowodnić ;-)

 

Ogólnie dobre kulki w świetnej cenie!

 

PS. Po wyższym przebiegu, w lepszych warunkach pogodowych, napisze jak naprawdę sprawują sie na preclufie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio jestem bardzo zrażony pestkami. Mam M4 G&P stock i przy strzelaniu z mid capów: strzela mi podwójnie oraz często kulki blokują się w magu i trzeba tłuc nim żeby się odblokował. Jak jakimś cudem co trzeciej pestce uda się dojść do lufy to zasięg jest żenujący w porównaniu 0,25 blastera. Mój kolega z drużyny też ma taki problem czyli to nie jest tylko mój przypadek.

 

Pestek używam od ich pojawienia się na rynku i wcześniej nie miałem takich problemów i byłem z nich bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Witam:) Mam podobny problem, kulki zacinają mi się w mid capach do M14 (magi firmy G&P). Możliwe, że to wina magów, bo podobno firma G&P robi je bardzo "nietolerancyjne", tzn najlepiej używać polerowanych kulek wysokiej jakości. Moi koledzy też używają pestek i są z nich zadowoleni :)

Link to post
Share on other sites

Czyli wniosek jest taki, że ostatnia partia pestek była felerna. Pozostaje mieć nadzieję że następna będzie już dobra. Ja strzelałem pestkami parę miesięcy temu i nie było żadnych problemów. Musiały być z poprzedniej dostawy, zwłaszcza że w tamtym czasie głosów krytycznyh wobec tych kulek było bardzo mało.

Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie to już stwierdziliśmy na samym początku dyskusji - nie polecamy Pestek do mid-capów, a w szególności G&P oraz KA.

 

jak tylko coś się zmieni nie omieszkamy o ty poinformować :)

 

Edit:

de Villars - chyba wnioskujesz błędnie.

Szczerze mówiąc tak gładkie, jak w ostatniej partii Pestki jeszcze nie były ...

Edited by capri
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pestki... może i dobre do m249, bo tanie :), ale to wszystko.

 

Ja kupiłem dla testu 2000szt 0,35. Chciałem sprawdzić co są warte i porównałem ze straight'ami 0,36 (Precka 6,04 DF (580fps)).

 

Kulki dobrze podawało w hi-capie (jak każde inne), zacięć nie było.

Jednak zasięg pestek w porównaniu ze straight'ami jest żałosny. Przy stright'ach tor lotu kulki jest prosty, kulka leci idealnie w cel. Pestki miota w prawo, lewo, górę i dół (latają jak chcą). Zasięg skuteczny zmniejsza się o co najmniej 20m w porównaniu ze stright'ami.

 

Być może trafiłem na jakąś felerną partie, ale takie są moje pierwsze doświadczenia z pestkami. Testowałem tylko 0,35 więc o innych wagach nie mogę nic powiedzieć.

 

Po raz kolejny okazało się, że CENA = JAKOŚĆ :)

Edited by AdiBrody_B-52
Link to post
Share on other sites

Zawsze używałem tylko exceli 0,25g i G&G 0,25g. Zacząłem używać pestek odkąd kupiłem m249. Na początku było ok ale teraz z gumki z HU zostały strzępy. W magu jest pełno pyłu - syfu od tych kulek. A teraz na dodatek kilka razy pod rząd blokował mi się magazynek. Teraz wiem czemu - oto odpowiedź:

 

http://i189.photobucket.com/albums/z170/Majkel86/pestka1.jpg

http://i189.photobucket.com/albums/z170/Majkel86/pestka2.jpg

http://i189.photobucket.com/albums/z170/Majkel86/pestka3.jpg

 

 

Miałem też około 4000 pestek 0,23g których używałem w swoim stockowym m15a2 Carbine CA z precką madbulla 6.03 oraz silikonową gumką HU Guardera. Tutaj natomiast każda kulka lata jak chce i często zdarzają się dublety czego na Excelach, G&G czy nawet Blasterach nie miałem.

 

Ja chyba już podziękuje tym kuleczkom, a innym polecam dokładnie patrzeć co sypiecie do magazynków.

 

EDIT:

Z real cap'ów star'a to wcale nie chcą wychodzić. Zacinają się w nich na potęgę.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Przewidujemy w ciągu najbliższych kilku miesięcy wprowadzić Pestki o innych parametrach. Będzie to całkiem nowa seria.

Nie planujemy jednak wprowadzać kulek ciemnych, a jedynie lekko barwione, co do większej matowości to raczej planujemy ruch w drugą stronę, aby zniknęły problemy z podawaniem w mid-capach.

Link to post
Share on other sites

Tak by było najlepiej, ja jestem zwolennikiem szorstkich kulek, które są wyczulone na HU. Przy śliskich trzeba dawać HU na 1/3 średnicy lufy i traci się nawet 50fps. Strasznie się zraziłem do Pestek ale jak się kiedyś poprawią to może jeszcze kupię.

Link to post
Share on other sites

Też mam pestki 0,25 grama i midy za MAGa... Niestety kulki zacinają się jak tragedia (co 3-4 strzały), są często tak zaklinowane, że pukniecie w magazynek ręką nic nie daje, trzeba magazynek wyciągnąć i walnąć o hełm (dzięki czemu jeden się już ukruszył...). Magazynki są dobrze nasmarowane, czyste.

Zdarzają mi się też dość często podwójne strzały (nawet na GoldFire mi sie nie zdarzało).

Niestety pierwsza partia był jak dotychczas najlepsza.

Edited by Szon
Link to post
Share on other sites

To może te moje to prototyp tych szorstkich? :-F Capri skoro prosisz o to żeby ludzie pokazywali także jakie są wady twoich kulek to czemu udajesz, że nie widzisz tego co pokazałem na zdjęciach, a na dodatek tego co napisałem?

 

Skąd wnioski, a raczej stwierdzenie, że ja coś udaję?

Napisałeś swoje zdanie i nie widziałem tam, jakiegokolwiek konkretnego pytania ...

Edited by capri
Link to post
Share on other sites

Jakim cudem taki gniot dostaje się do paczek???

 

Drogi Majkelu86,

 

Wyobraź sobie, że tego typu braki zdarzają się praktycznie w każdej amunicji.

Zwracałem uwagę na kontrolę jakości w fabryce i my ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby takie sytuacje miejsca nie miały.

 

Osobiście trafiłem kiedyś na kulkę TM w kształcie sześcianu i muszę Ci przyznać rację też mnie to nie rozbawiło.

 

Tak, więc odpowiadając na twoje pytanie to nie był cud - to błąd człowieka lub maszyny.

 

Pozdrawiam i życzę wyłącznie "kulistych" kulek ;)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio spojrzałem w swoje kulki (0,23 z grudnia 2007 roku) i wyglądały w miarę ładnie, wszystkie okrągłe, jedyną wadą, dla nie których zaletą jest faktura, kulki są dość szorstkie. Nie przeszkadza mi to, aczkolwiek jeszcze nie używałem kulek, ale wyglądają na dobre.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...