Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprawa nie jest taka prosta.

Ciasna lufa, ciężkie kulki i duża prędkość to takie "proste" rozwiązanie siłowe, które "wybacza" więcej.

Żeby wykorzystać potencjał szerszej lufy trzeba wziąć pod uwagę kilka zależności i przede wszystkim dysponować idealnymi kulkami, na chwilę obecną pewnie tylko ceramika, szkło i metalowe, o odpowiedniej fakturze która będzie najefektywniejsza z dobranym elementem podkręcającym. Element podkręcający, kształt/długość, miękkość, faktura, musi być dobrany do prędkości i zastosowanych kulek. Prędkość, ilość powietrza, dobrana do kulki i długości lufy... i pewnie coś jeszcze pominąłem ale można po uszy się zakopać i nie osiągnąć zamierzonego efektu bo w tym przypadku chodzi o wypracowanie kompromisu, najczęściej kosztem prędkości a którą tak wszyscy uwielbiają bo liczą na natychmiastowy efekt po ściągnięciu spustu...

Co nie zmienia faktu że odpowiednie rozwiązanie/konstrukcja, np LRB, pozwala osiągnąć ~300 stóp na japońskich "standardach", tylko kulka leci i leci i leci ;]

Link to post
Share on other sites

No tak. Lufy tightbore to dawno już utarte ścieżki i pójście na łatwiznę, ale żeby próbować czegoś nowego, potrzeba niestety masy czasu i przede wszystkim pieniędzy. Ludzie kombinują z g-hopem, r-hopem i innymi nie koniecznie nowymi wynalazkami, ale dopóki nie znajdzie się ktoś(lub grupa osób) z odpowiednią ilością pieniędzy i nie przeprowadzi testów, nie ma co pchać się w to samemu i wyrzucać kasy w błoto. Swego czasu miały być testy ceramiki gdzieś tu na forum, ale też utknęło w martwym punkcie z tego co się orientuję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na testy bezpośrednie mało kto ma kasę ale porównanie "z doświadczenia" nasuwa jeden wniosek: jedynym rozwiązaniem które jest pewne, skuteczne i sprawdzone przez tysiące użytkowników jest dobra, ciasna lufa i klasyczny HU. Zazwyczaj sprowadza się to do promyka lub PDI (normalnego, 6,01 a nie jakieś wynalazki 6,08) dołozyć gumę systemki czy GG.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

 

Też tak uważam dlatego nic poniżej promyka nie montuje :D

 

No niestety coś w tym jest i stare powiedzenie "kto tanio kupuje płaci 3 razy" często się sprawdza przy "losowaniu" tanich rurek... tylko może bym zszedł trochę niżej na pozom starych sprawdzonych mosiężnych system, ale nie niżej, i może dopiero potem celował w KM-H, LL, Prometheus, Edgi, Pdi...

Link to post
Share on other sites

Siemanko !!! Mam Pytanko:) Zamontowałem lufe systema 247 do mojego g36, dodatkowo zmieniłem gumkę HA na Systeme energy. Tutaj moje pytanie .... po zmianie lufy i gumki przy wystrzale słychać taki dziwny dosyć głośny dzwięk tak jak by skumulowane powietrze szło za kulką takie dosyć głośne pyknięcie :) Wcześniej aż tak tego nie było słychać na stokowej lufie. Oczywiscie po założeniu tłumika dzwięku, charakterystyczny strzał pyknięcie znika .. rozchodzi sie, jeszcze jedno stokowy dystanser może zbyt słabo diciskać gumkę bo na max ustawieniu tak średnio kręci ... ??? Pozdr !!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Proszę o poradę odnośnie precki...

Mam replikę JG 608-7 (rodzina G36).

Lufa stockowa ma ~250mm.

 

Szukając informacji na temat luf natrafiłem na taką wypowiedź:

 

"Decyzja o średnicy lufy zależna jest od tego czy zależy nam bardziej na celności (6.05) , czy na stabilności przy dalekim zasięgu (6.08), albo zwiększeniu prędkości wylotowej kulki (6.01)"

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ponieważ się nie znam zbytnio, ale kierując się tą wypowiedziął poszukałem lufy i natrafiłem na taką:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_373&products_id=11687&name=LayLax_-_Prometheus_-_Lufa_Precyzyjna_ASH_6.05_-_407mm_-_M4A1+,_SG551+

 

Chcę zwiększyć przedewszystkim zasięg oraz celność.

Ta lufa wydaje mi się być produktem pośrednim między celność-zasięg (oczywiście kierując się cały czs cytowaną wypowiedział)

 

Proszę o poradę czy dobrze kombinuję, ew. czy jakaś inna była by lepsza/bardziej rozwinie osiągi.

 

Co do ceny nie chcę wydać sporych pieniążków, dlatego szukam czegoś w granicy ~150zł

 

GF ma lufkę Modify 6,03mm 407mm i o niej też myślałem ale Promyk lepszy się wydaje.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Ten LayLax to nie prawdziwy Prometheus a wersja "ekonomiczna".

Ważny jest materiał z jakiego jest wykonana lufa precyzyjna. Ważna nie jest średnica podawana na opakowaniu lecz jak najmniejsza odchyłka średnicy na całej długości lufy :!:

Do 150zł nie ma co kupować "precek" bo są to rurki bardziej zbliżone osiągami do luf stockowych.

Radzę doskładać drugie tyle i kupić prawdziwego Prometheusa lub PDI :!:

Link to post
Share on other sites

Ten LayLax to nie prawdziwy Prometheus a wersja "ekonomiczna".

Ważny jest materiał z jakiego jest wykonana lufa precyzyjna. Ważna nie jest średnica podawana na opakowaniu lecz jak najmniejsza odchyłka średnicy na całej długości lufy :icon_exclaim:

Do 150zł nie ma co kupować "precek" bo są to rurki bardziej zbliżone osiągami do luf stockowych.

Radzę doskładać drugie tyle i kupić prawdziwego Prometheusa lub PDI :icon_exclaim:

 

A jaką średnicę byś doradził?

Ta 6.05 mm to rzeczywiście była by taka "pośrednia" ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Orientuje się ktoś gdzie można dostać Promyka 407mm? Jak najbardziej może być HK bo wyjdzie mnie to taniej. Ewentualnie chcę zamówić KM-Heada 407mm za $63 z WGC, jak KM ma się do Promyka?

 

http://www.wgcshop.c...9&view_choice=c Orientuje się ktoś czy ten ma normalne nacięcia czy jakieś specjalnie do Masady? Patrzę na tego, bo 407 ani 363 nie ma. ;f

 

Nie mogłem edytować posta, przepraszam za dubla, proszę moderatora o połączenie jeżeli jest to możliwe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak to naprawdę jest z tym KM-Headem? Czy są na identycznym poziomie jak promyk? Pytam ponieważ ostatnio przeczytałem że od KM odchodzi ta teflonowa powłoka i potem są ogromne problemy z celnością. Czy to prawda?

Edited by Krwawy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...