Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie KM-Head miał jakieś 100k przebiegu (60 poprzedni właściciel, u mnie 40k) w rkmie i dalej był, według mnie, o niebo lepszy od promyka, a w środku nic nie odeszło :)

Miałem 4 prometheusy różnych długości, w różnych replikach i MOIM ZDANIEM nie są takie cudowne jak wszyscy twierdzą...

Edited by Miszak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Więc, już niedługo będę kupował preckę do swojego AK74. Długość to 500mm, gdyż mam zamocowany na niej tłumik.

W tanie lufy typu systema nie ma sensu się pakować. Stawiam raczej na Promyka, ale jest jedno pytanie. Jak ogromna będzie różnica między stockiem a Promykiem, a Promykiem a PDI ?

Czy Promyk mnie w pełni 'zadowoli' ?:D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Te marne, dodatkowe 3cm lufy nie dadzą Ci kompletnie NIC, ale jak tłumik się zepsuje/znudzi/zgubi itd, to w przypadku dłuższej lufy, replika bez niego będzie dziwnie wyglądać.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Te marne, dodatkowe 3cm lufy nie dadzą Ci kompletnie NIC, ale jak tłumik się zepsuje/znudzi/zgubi itd, to w przypadku dłuższej lufy, replika bez niego będzie dziwnie wyglądać.

... a wystająca lufa będzie bardziej narażona na zanieczyszczenie i uszkodzenia. :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Kolega ma PDI raven w jakiejś chińskiej L96, gymka systema, kulki 0.40 madbull i ok. 550fps. Kulki na odległości ok 50m lecą gdzie chcą, celność jest gorsza na tamtym dystansie od stokowej emki cymy z założoną gumką systemy i guarderem 6.02 na kulkach 0.28 G&G. Ja polecam guardera 6.02.

 

Edyta: Brałem ostatno ok. 20 kwietnia, sięc nie dawno :)

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dorzucę coś od siebie.

Miałem do czynienia już z kilkoma lufami w różnych replikach:

 

1) VSR-10 HFC + Deep Fire 6,04

Było to naprawdę dawno temu, jednak jak pamiętam nie było rewelacji z tą precką. W praktyce miałem problemy z wyzerowaniem optyki. Powtarzalność strzałów i skupienie było gorsze niż na stocku! Za to nieco zwiększył się zasięg. Ogólnie nie polecam. Może jednak nowe partie są lepsze.

 

2) SWD A&K + Guarder mosiężny 6,02

Zanim zacząłem grzebać replika strzelała celniej niż moja chińska wiatrówka. Nowa lufa praktycznie nie przyniosła efektów. Miałem spore problemy z powtarzalnością strzałów (sprężyna i pneumatyka) więc nie mogę miarodajnie ocenić tego produktu. Lufa od nowości zdawała się mieć minimalne "bicie" - nie osiowość.

 

3) AKS-74U Boyi + PDI Raven 6,01

Lufa zaraz po wyjęciu z pudełka wyglądała tragicznie. Wewnętrzna powierzchnia fatalna, matowa i chropowata. Z zewnątrz lufę wyczyściłem watą stalową oraz filcem, potem przetarłem olejem mineralnym. Wewnętrzną powierzchnię dość długo polerowałem filcowymi wacikami z pastą polerską (lufa wkręcona w wiertarkę a wacik na wyciorze). Gdy uzyskałem zadowalający efekt lustra przetarłem wnętrze wacikiem z olejkiem silikonowym. Lufa poprawiła w widoczny sposób skupienie oraz powtarzalność strzałów. Zasięg max wzrósł o kilka metrów. Ogólnie zakup nie najgorszy lecz.... Jak się trochę pomęczymy to do szturmówki się nadaje.

 

4) MP7 Tokyo Marui + KM-Head 6,04

Replikę zakupiłem już z zamontowaną lufą. Ogólnie byłem bardzo zadowolony. Lufa miała wewnątrz idealną powierzchnię. Kuleczki latały bardzo ładnie, jedna za drugą. Towar na duży plus.

 

5) P90 Tokyo Marui + KM-Head 6,04

Jak wyżej. Przy kulkach G&G bardzo fajne skupienie. Kulki może nie lecą jak po sznurku (minimalne luzy komory hop-up) lecz jest dużo lepiej niż na stocku. Przy kulkach 0,3g i bezwietrznej pogodzie, obiekt wielkości sylwetki człowieka na 60m 9/10 strzałów wchodzi.

 

6) "wkrótce - LCT AS Wał" + KM-Head 6,04 365mm

Lufa kupiona kilka dni temu na specshop'ie. Tym razem się zawiodłem, jeszcze nie zdążyłem jej zamontować a muszę reklamować. Lufa w mniej więcej połowie długości posiada wewnątrz kilka (2-3) wyraźnych uszkodzeń powierzchni. Wygląda to jak skupione na małej powierzchni głębokie rysy lub ubytki/braki w teflonowej powierzchni. Nie będę nawet sprawdzał czy lub jak wpływa to na strzelanie gdyż w produkcie tej klasy i cenie jest to niedopuszczalne. Złożyłem już reklamację z prośbą o wymianę. Mam nadzieję iż kolejna sztuka będzie OK.

 

7) AK-105 Cyma + G&G 6,04

Lufa była dziwna. Powierzchnia wewnątrz zdawała się nieco chropowata, jakby usiana malutkimi porami czy nierównościami, Nieco polerowałem ją, ostatecznie po montażu skupienie się poprawiło lecz bez rewelacji. Lepsze efekty były chyba na lufie PDI Raven.

 

W każdej powyżej replice używałem tylko sprawdzonych gumek hop-up, głównie zielone G&G, w MP7 stock TM, w VSR też jakaś lepsza była.

 

Co też zauważyłem w mojej całej przygodzie, samo polerowanie stockowej lufy potrafi dać pozytywny efekt. Robiłem to kilkukrotnie i zawsze efekt wart był zachodu. Jedną z lepszych standardowych luf jaką miałem była 280mm 6,08 od VFC. Po montażu jej z ciekawości w replice SWD uzyskałem w tedy najlepsze efekty.

Przez krótki czas miałem również styczność z repliką AKS-74M Boyi z lufą Systema. Cały zestaw ma już chyba z 6 lat i spory przebieg a nadal świetnie działa. Uważam, że z luf średniej półki jest to najlepszy wybór do repliki typowo szturmowej.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z opisu wynika że to jest produkcji KM Head ale to nie są te klasyczne powlekane teflonem tylko Tytanowe choć na 99% to nie jest czysty tytan tylko spiek tytanu i aluminium... porcelaną ani łożyskami bym z tego nie strzelał bo to raczej miękki choć wytrzymały materiał. Precyzja pewnie pozostała i na początku nie będzie zapewne różnicy w porównaniu z klasycznym KM-H, pytanie jak się będzie z czasem wycierać...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od 10 lat używam luf japońskiej firmy Systema i nigdy mnie nie zawiodły. Zwiększenie celności widoczne gołym okiem. Pamiętam, jak jedna osoba strzelając z mojego AK47(lufa455mm o ile dobrze pamiętam) powiedziała, że to snajperka! Niektórzy twierdzą, że mosiężne lufy się rysują od kulek. Ciekawe, bo moja najstarsza dalej od środka wygląda jak nówka. Także tyle są warte te wypowiedzi. Polecam lufy Systema najlepszy stosunek jakość/cena. Szkod, że obecnie ciężko je dostać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dziś zacząłem szukać w pracy lufy dla siebie, tak na oko myślałem, że mam 363mm i kupię KM-H. Ale w domu po zmierzeniu wyszło 375mm, no i ból, puki widzę dwie opcję, obie mi nie pasują, PDI Raven za niecałe 200zl (dziwne są o tym opinie) albo normalna PDI za dwa razy tyle(cena).

Replika to EA EH01AR, nie chcę tłumika montować na to, czy jak kupię krótsza(363mm) to będzie problem?

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites

Jestem newbie w kwestiach sprzętowych, wole zapytać niż później odsyłać towar, ********* się.

Moja Em-ka będzie trochę jak Rudy 102 z uciętą lufa :icon_biggrin:

 

Opanuj swoją emocjonalność i poczytaj regulamin forum zanim coś takiego nabazgrolisz.

verb007

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...