Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Mam pytanie bo kusi mnie kupno precki, a waham się pomiędzy kilkoma lufami, a nie mam z tym doświadczenia, jedynie to co usłyszałem, która była by odpowiednia?

 

Deep Fire 705mm 6.04 lub 6,02 + przedłużenie tłumika

Deep Fire 650mm 6.04 lub 6.02

Systema 590mm 6.04 lub Guarder 650mm 6.04

 

Czytałem inne tematy, odpowiedzi nie znalazłem.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co powiecie o preckach 6,03 madbulla? Ponoć ma w środku powłokę teflonową i jest dość tania.

Zdradzę Ci sekret tej powłoki teflonowej, odrobina piasku(wystarczy parę ziarenek,a o to w boju nie problem) i masz całą tą powłokę poza lufą. I lufę do wymiany.

Tak jak kolega pisał, Systema w ciemno.

Link to post
Share on other sites

Tak jest niestety, u mnie się Unicornik posypał z powodu piachu i mam lufę w FAL`u do wymiany, ale będzie ładowana KM, lub Promyk, Systemka dobra, ale ona jest (z moich obserwacji) na poziomie JBU, Madbulla, tyle, że nie ma teflonu. Jednak kupię już jedną, drogą, ale raz i z głowy... nie stać mnie na oszczędzanie ;-).

Link to post
Share on other sites

Tak jest niestety, u mnie się Unicornik posypał z powodu piachu i mam lufę w FAL`u do wymiany, ale będzie ładowana KM, lub Promyk, Systemka dobra, ale ona jest (z moich obserwacji) na poziomie JBU, Madbulla, tyle, że nie ma teflonu. Jednak kupię już jedną, drogą, ale raz i z głowy... nie stać mnie na oszczędzanie ;-).

Oj chłopie zrób wnikliwe obserwację skoro stawiasz lufy Madbulla i JBU razem z Systemą.

 

Zdradzę Ci mały sekret testowany...

Lufa 363mm Systema

Lufa 363mm Prometheus

Lufa 363mm JBU

O ile między 1 i 2 nie widać różnicy to już między 3=1,3=2 widać kolosalną.

A madbull odpada w przedbiegach już z powodów podanych w wyższych postach.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem... Powiem tak obserwowałem zmiany w replikach do których te lufy były wsadzane, i naprawdę o ile widać różnicę między stokami ( w przypadku systemki była mała, bo w oryginale kwitła lufa CA 6.04), tak już po założeniu luf precyzyjnych, osiągi (pod tytułem skupienie) są zbliżone.

Ale podkreślam to jest moje odczucie, no i ewentualnie właścicieli replik.

 

Co do Unicorna, do momentu, do którego się nie podparłem przy upadku i nie wbiłem lufy w glebę, byłem z niego bardzo, a nawet bardziej zadowolony, no ale to teflon niestety i nie przeżyła czyszczenia w warunkach polowych na siłę pod ostrzałem ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak się rozglądam za precką do G36K i w oko wpadły mi w sumie dwie możliwości

 

Systema - Lufa Precyzyjna - 6.04 - 363mm

(na styk chyba się schowa jeszcze w tłumiku płomienia)

 

i długością lepiej dopasowana:

 

G&G Silver - 6.04 - 357mm (ta na dodatek z jednej kusi teflonem, acz z drugiej strony w połączeniu z paskiem straszy)

 

Systema wiadomo uznany producent a o Silwerce natomiast zbyt wiele opinii nie znalazłem...

Edited by Zigfir
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam taki dylemat. Mam G3 SG/1 JG 098 i chciałbym mieć preckę dłuższą niż standardowa 500mm około.

 

Czy będzie duża różnica w strzelaniu na Systemie 590mm i KM Head.

 

Replika jest w stocku więc nie wiem czy jest sens kupowanie lufy 2x prawie droższej.

 

Taka: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1757

 

 

Czy będzie dobra taka do cylindra 0? Czy jest już za długa?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, wy tak o skupieniu, a nikt nie podaje na jakich kulkach, a jest to tak samo ważne jak lufa.

 

Wsadziłem do Mki 509mm DF 6,02mm. Replika osiągnęła 440fps.

 

Na 0,23 skupienie lipa, na 0,25 skupienie lepsze, na 0,28 skupienie świetne (na ponad 30m trafianie w pudełko po butach seriami, całe serie wchodziły).

 

I pojawił się nagle problem. Gdy ktoś oberwał z kulek 0,28 to go bolało że hoho..., więc zszedłem do 0,23g no to skupienie szlag trafiło. Chyba powrót będzie do 0,25 (kompromis).

BB 0,28 to Goldy, a reszta to extreme prec kulki. Brak zacięć, a wiele hicapów poszło...

 

Nie wiem co macie do DeepFire, że to niby gorsza klasa? jak bym załadował 0,3g to kuleczki zapewne będą lecieć jak po sznurku. Bez masy żadne kulki nie polecą w skupieniu.

 

Pytanie powinno brzmieć, jaka lufa do jakich kulek, lub jakie kulki, do jakiej lufy ;)

Edited by loopack
Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar kupić precke do mp5 z jg. Zastanwiam się na lufie firmy element, czy ktoś ją używał ?? Nie mogłem nic znaleźć o tej prc lufie. Cena rewelacyjna, ale czy warto? Czy lepiej dać sobie z tą spokój i kupić systeme?

Link: http://www.taiwangun.com/shop,show,412

 

Odrazu jeżeli można to gumke HU guardera czy sytemy ? (sylikon)

Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar kupić precke do mp5 z jg. Zastanwiam się na lufie firmy element, czy ktoś ją używał ?? Nie mogłem nic znaleźć o tej prc lufie. Cena rewelacyjna, ale czy warto? Czy lepiej dać sobie z tą spokój i kupić systeme?

Link: http://www.taiwangun.com/shop,show,412

 

Odrazu jeżeli można to gumke HU guardera czy sytemy ? (sylikon)

 

elementy nie mają dobrej opinii (generalnie) - ja wziąłbym systemę.

co do gumy - guarder jest polecany i dobrze się sprawuje.

Systemy nie miałem ...

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam Systemę 590mm i działa bardzo dobrze, ale jakieś pół roku temu montowałem dla kolegi z teamu do mp5 jg lufę elementa i muszę stwierdzić, że w porównaniu do fabrycznej skupienie się znacznie poprawiło. Elementa wybrał bo był w promocji za 33 zł w sklepie. Nie wiem może farta miał, ale lufa bardzo dobrze śmiga. Ja bym jednak chyba nie ryzykował i brał coś bardziej pewnego.

Link to post
Share on other sites

Witam

Jaka najdłuższa precka wejdzie do ak74s boyi?

 

jest sens montować do takiej taniej repliki prometheusa (bedzie to coś na kształtu karabinku wyborowego, strzały tylko semi, zamontowana luneta pso 4x)? replika bedzie kupiona u krakmanów, więc nie jest to do końca stock. hop będzie wymieniony na guardera.

 

jeżeli użycie precki ma sens, to czy szukać 6.04, czy 6.03?

 

czy taka amunicja http://www.taiwangun.com/shop,show,1037 od tm jest wystarczająco dobra do precek?

 

pozdrawiam serdecznie.

Edited by samek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Samek-ja mam w 74'ce lufę 509mm,minimalnie wystaje w tłumiku w tej dziurze, ale nie wystaje poza niego, i ładnie działa, polecam...

 

a czy może mi ktoś powiedzieć (Z OSÓB KTÓRE TAKIE PRECKI MAJĄ), czy precki deep-fire 6,02 dają coś konkretnego jeżeli chodzi o celność, czy lepiej zamiast tego zainwestować w systemę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...