Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Będę zmieniał lufę w m14 Cymy w ramach modyfikowania repliki w stronę wzrostu zasięgu. Wiadomo - komora specyficzna, Systema nie podchodzi o tak sobie tylko trzeba ją modyfikować. Z kolei lufy DF mają fabrycznie nacięcia pod taką komorę.

Typem jest między innymi DF 550 mm 6.02, a że dochodzą do mnie głosy narzekań na lufy DF to pytam czy to zgodna opinia, czy też odosobnione przypadki kiepskiego ich funkcjonowania?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem 705mm DFa na asgshop.pl niestety była krzywa jak cholera, czyli zależy na co trafisz, na szczęście mili panowie szybko wymienili na 650mm. Odnoszę ciche wrażenie, że Systemka byłaby lepsza, ale tak długa lufa jest niezastąpiona bo dodaje trochę zasięgu. Odległość 40m 6/10 strzałów w kartce A4 kulki Excel 0.25g karabin SR25. Jest ewidentnie gorsza od Prometheusa 6.03 510mm, ale przy słabszej konfiguracji miałem większy zasięg w połączeniu z gumką SYSTEMA.

 

Nie wiem jak to się ma do tej "specjalnej" lufy, ale będziesz miał jakieś porównanie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Cóż, DF jednak też trochę kosztują, a nie stać mnie na wpadkę z nietrafioną lufą ;)

Będę polował na Prometheusa bądź KM Heada z drugiej ręki, a że nie chcę skazywać repliki na tak modne teraz "snajperstwo" to wybór nie jest jednoznaczny :) Tym bardziej, że moc będzie oscylowała w okolicy 450 fps.

Poczytałem opinie na ten temat i doszedłem do następujących wniosków:

 

- Prometheus jest polecany w ciemno do replik parasnajperskich

- KM Head jest uważany za najlepszą lufę do replik szturmowych, ale przy mocnych upgradach typu wsparcie/karabiny wyborowe również zbiera świetne opinie

- panuje przeświadczenie, że Prometheusy są bardziej wybredne co do kulek ze względu na mniejszą średnicę

- na podstawie opinii użytkowników, można stwierdzić że obie lufy są równie dobre... niestety trudno znaleźć bezpośrednio, nawet subiektywne porównanie.

 

Wniosek taki: czy Promyk, czy KM Head, 550 lub 590, sądzę że po wymianie ze stockowej w m14 cymy na nową efekt będzie podobny - niezły.

 

Jeżeli coś pokręciłem proszę o poprawienie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pytanie dla doświadczonych "tuningowców":

Jak wsadzę lufę 650 mm KM Head 1950 6.04 mm do SR25 Classic Army i zostanie całkowicie przykryta tłumikiem, to jak zmienią się fpsy?

 

zmniejszą się...

pozostaną bez zmian...

mogą się też zwiększyć..

 

 

pokusiłeś się chociaż o przejrzenie tematów dotyczących tuningu ?

Link to post
Share on other sites

MP5SD6 od TM, stockowo ok.300 fps, może w przyszłości jakiś tuning do 360fps.

 

Czy przy tej prędkości (długość lufy 300 mm, wchodzącej w tłumik) jest sens inwestować w Prometheusy i KMki...z jednej strony stać mnie na te lufy ale czy wydanie 200 zł na topowe lufy da praktyczne widoczne zmiany w locie kulki w porównaniu do tańszych precyzyjnych luf przy tak niskiej prędkości wylotowej kulki?

Link to post
Share on other sites

Ja tam do mp5 od ICS-a wstawiłem dzisiaj preckę od DF 300mm 6,02mm. Też się chowa w tłumik. Oddałem kilka strzałów kontrolnych po kominach i antenach sąsiadów :twisted: i powiem tak: strzały stały się przewidywalne, kuleczka leci daleeeeko i celnie mimo swoich 30 cm. W emce mam precke promyka i na dzień dzisiejszy szkoda by mi było wydawać dużo więcej za te same osiągi. Dodam, że precka od DF w sposobie wykonania i wagowo bardzo podchodzi własnie pod promyka. Koniec lufy też ładnie wytoczony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...