Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam,mam pytanie, czy orientuje się ktoś czy między precką prometheusa 509mm a 650mm będzie jakaś różnica w celności?(z tym że od razu zaznaczam że precka ma iść do snajperki, a więc jeżeli jest jaka kol wiek różnica,przydało by się wiedzieć)...

z góry dzięki za odpowiedź i pzodrawiam

Link to post
Share on other sites

precka systemy (najlepiej wg mnie do aega dać 50mm,lub niewiele krótszą i ukryć w tłumiku),a zamaist wymieniać cąłego HU wymień tylko gumkę (20zl?)i będziesz miał już całkiem przyzwoite i osiągi i celność (DZIAŁAJĄCY HU (czyli z nową gumką,bo w chinolach ona nie działa) i precka dadzą ci jakieś +20% zasięgu, i o wiele lepszą celność)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posiadam G36c JG i oprócz gumki zamierzam wstawić precke. Broni używam głównie w lesie. Wybrałem systeme tylko nie wiem jakiej długości, 247 lub też 394 którą jednak musiałbym schować w tłumiku (dodatkowa stówa w plecy)... wszyscy piszą że dłuższa lufa jest zawsze lepsza ale jakoś nikt nie powiedział o ile... czy będzie to tak wielka różnica że praktycznie nie opłaca się montować tej 247, tylko 394, czy też będzie lepiej ale nie będzie to kolosalna różnica?

Link to post
Share on other sites

Posiadam G36c JG i oprócz gumki zamierzam wstawić precke. Broni używam głównie w lesie. Wybrałem systeme tylko nie wiem jakiej długości, 247 lub też 394 którą jednak musiałbym schować w tłumiku (dodatkowa stówa w plecy)... wszyscy piszą że dłuższa lufa jest zawsze lepsza ale jakoś nikt nie powiedział o ile... czy będzie to tak wielka różnica że praktycznie nie opłaca się montować tej 247, tylko 394, czy też będzie lepiej ale nie będzie to kolosalna różnica?

zależy od tego jaki będziesz chciał mieć zasięg/fpsy, wg mnei co prawda optymalna lufa w AEGu to 509mm, ale krótka da przewagę w budynkach, bo karabin mniejszy, więc o ile nie przekroczysz 340-350, toi 247 dobra może być, promyk by był po prostu cudny wtedy, 394 fakt,lepsza celność, minimalnie doda zasięg,ale jeżeli masz karabin na bliskie dystanse (do40m) to nie będzie to zbytnio zauważalne...

 

a szczerze mówiąc na twoim miejscu kupił bym używany tłumik za jakieś 50zl, i wtedy dał preckę dłuższą (najlepiej właśnie 509 i zmienił oczywiście cylinder), tylko to zależy od ciebie, bo taki patent wydłuża karabin,co może wnerwiać na bliskei dystanse (obijanie tłumikiem o sciany nie jest fajne)

Link to post
Share on other sites

Jakoś na CQB za bardzo mi nie zależy... zresztą ta broń ma moc na granicy przyjętych norm więc jakakolwiek większa zmiana spowoduje że będę miał zakaz wchodzenia do budynków...

lecz mimo to zdecyduję się na krótszą lufę... powodem jest rozłożenie środka ciężkości w moim G36C który jest znacznie przesunięty do przodu i obciąża mi lewą rękę (np. dowolny karabin bullpup o wiele wygodniej trzyma się w rękach)... dołożenie dłuższej lufy i tłumika tylko pogorszyłoby sprawę (zresztą wizulanie moim zdaniem też)...

Ale jako że brat ma Steyra który ma lufę 509 i również zamierza wymienić na preckę, to po świętach zamieszczę porównanie lufy 509 i 247 tak żeby nikt już się nie zastanawiał jaka to w końcu jest różnica (mam nadzieje że jak różnica będzie powalająca to krakman zgodzi się na wymianę 247 na 509)... niestety ale lufy wezmę systemy bo prometheus moim zdaniem nie da aż takiej różnicy która uzasadniałaby w moim przypadku (nie mam zamiaru być snajperem) podwójnego przebicie ceny.

Edited by rudy_stp
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad lufami Promyka i nie wiem co wybrać do SR-25

509mm czy 650mm (i te 14cm ukryć w tłumiku)? Do SR chcę wstawić maksymalnie M170. Czy różnica będzie kolosalna w zasięgu i celności?

Ktoś kiedyś miał 509, wstawił potem 590, i jeszcze zamienił na 650 (zdaje mi się że w wątku o AUG),

różnicy nie zauważył.

Przy 650 mm potrzebowałbyś dodatkowo wydłużonego cylindra.

Edited by rudy_stp
Link to post
Share on other sites

Mam mały dylemat, pomoc mile widziana a nawet i potrzebna :)

 

Chcę do M16A4 od JG wstawić preckę. Podobno stockowo w tej replice montowane są preclufki 6,04, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć...

 

Mam do wyboru 2 lufy:

- 509 mm 6,04 CA

- 509 mm 6,03 Venaras - nowość, jest w newsach LINK DO ASGSHOPU

 

Warto zaryzykować na tej lufie Venarasa ? Czy precki CA są aż takie złe ?

 

Mam ograniczony budżet, stąd biorę tylko takie pod uwagę...

Link to post
Share on other sites

Fenr1r jak byś kupił tą Vanaras to napisz jakąś recenzję , bo qurde 85 zł za lufę jakości prometheus ....

 

I od razu rzuca się w oczy " Dodatkowo model ten posiada dwa nacięcia na zatrzask " , albo jestem ślepy albo się dali złe zdjęcie .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...