Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

85 zł za lufę jakości prometheus ....

Nie wydaje mi się, żeby lufa Vanaras była równie dobra jak Promyk. Przez chwile naszła mnie nawet myśl, żeby kupić precke od Vanaras i porównać z Promykiem i KM-Headem (pierwsza w replice, druga leży nieużywana), ale po licznych i nieudanych przygodach z preckami innych producentów (m. in. Guarder, G&G, DF) nie bardzo mam chęć się w to dłużej bawić (no chyba że ktoś z okolicy zasponsoruje jedną sztuke do testów? :P), bo życie mnie nauczyło, że lepiej używać tego co dobre i sprawdzone.

 

Jestem więc sceptycznie nastawiony do plotek, że za 85pln otrzymamy lufę jakości Promyka. Cudów nie ma. Niestety ;)

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Nabyłem preckę Vanaras 363mm, z braku długich promyków w sklepach...

Promyka nie miałem więc porównać osiągów nie mogę.

Lufa ciężka i chrom ładnie nałożony, czy trwale okaże się z czasem.

Jedno wcięcie na zatrzask.

Po przetarciu wyciorem w środku lustro, kulka 0,25 xtreme precision opada jakieś 10s.

Stałe ale małe "światło" w koło opadającej kulki więc dobrze wróży wew. geometri.

Gładka krawędz od strony gdzie zakładamy gumkę, wylotowa też ładnie zfazowana i obrobiona.

Jedyne co mogli by poprawić to wygłądzenie rowka prowadzącego gumkę i wygładzenie wcięcia gdzie wpada poduszka gumki... muszę to czymś lekko dopieścić...

Ogólnie zapowiada się dobrze ale to się okaże w praktyce... myślę że będą trwalsze od teflonowych MadBull czy JB-Unicorn.

Może ktoś jeszcze coś od siebie dożuci, cholernie interesuje mnie jak Vanaras wypada na tle powyższych dwóch precek czy też nawet w porównaniu z promykiem jeśli chodzi o osiągi.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Hmmm mam mieszane odczucia, może dlatego że to moja pierwsza replika i pierwsze modyfikacje i nie wiem czego się spodziewać...

Ściagam promyka 407, kulki devil i gume guardera żeby porównać...

 

Testowałem w majowy weekend na działce ale w ciągu dnia za mocno dmuchało więc wieczorem przy prawie bezwietrznej pogodzie strzelałem.

 

Replika stockowa King Arms FN-FAL Tactical Carbine 320-330fps.

Czrna guma Systemy i kulki xtreme precision 0.25 ok. 1k wyplute, zero zacinek.

HU ustawiane na 5-6, przy 7 BB's lecą w niebo, swoją drogą nie sądziłem że HU może wyciągnać zasięg z 16m do ok. 60m.

Pozycja siedząca wsparta, czy jakoś tak, na lewym kolanie stabilizowałem replikę ;]

Mimo przekręcenia lufy wew. maksymalnie ccw kulki mają tendencję do skręcania w lewo, poduszka wew lufy wygląda ładnie i symetrycznie więc nie wiem o co chodzi...

Bez HU zasięg wzrósł o jakieś 1,5m i powtarzalność idealna i w osi lufy więc powyższy problem to pewnie sprawa gumki lub magicznej komory KA ;]

Przy zimnej gumie i strzelaniu na semi bardzo ładna powtarzalność ale auto i szybsze strzelanie z semi powoduje że kulki sieją w proporcji 3:2 lewo prawo i ciężko było zgrać muszkę ze szczerbinką.

Na dystansie 20m jest jakieś 20cm rozbieżności przy szybkim semi czy full auto, na typowym semi idzie niemal punkt w punkt ale caly czas lekkim lobem w lewo ;/

Na dystansie 40m już prawie 60 cm rozrzutu przy full auto i szybkim semi, ale jak damy wystygnąć gumie to powoli ściągając spust idzie trafiać raz za razem w słupek o średnicy 8 cm, przynajmniej tak mi uszy podpowiadały ;]

Niestety na 40m to skręcanie w lewo powoduje że kulki mają prawie 1,5m odchyłu od osi lufy ;/

Dalsze strzelanie za ogrodzenie na oko 55m także cechowało się przyjemną powtarzalnościa przy powolnym strzelaniu, niestety tu już spory lob i mocno w lewo znosiło.

Ktoś ma może na to jeszcze jakiś patent?

Jak wyjmę lufę i gumę z komory HU to na bank uszkodzę gume bo wchodziła masakrycznie ciasno...

 

Myślę że to może być całkiem niezła precka tylko jeszcze pokombinuję z gumką guardera, może wtedy nie będzie tak nosić na lewo...

 

Aha tak jak pisałem, wypada lekko dociągnąć papierem rowek prowadzący gumkę i wcięcie na poduszkę i okręcić w kilku miejscach teflonem lufę żeby ustabilizować ją w wew.

W środku nadal lustro i zero śladów po przeciągnięciu wyciorem.

 

Jeśli coś mi umknęło i nie wymieniłem tutaj to śmiało pytać, może coś jeszcze pamiętam z tego ciężkiego weekendu ;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie mam za dużo czasu ostatnio żeby rozgrzebać replikę i przestrzelać ale mogę powiedzieć że doszedł promyk do mnie 363mm i kulka swobodnie opada dużo dłużej niż w Vanarisie, także to 6.03 to zupełnie inne niż w promyku.

Raczej bym proponował żeby ktoś kto ma JBU i MB precki żeby porównać z Vanariską...

Link to post
Share on other sites

A jak chcesz ją wygiąć? O Unicornie to samo ktoś pisał, mam 550 w FALU i nic nie wskazuje po ponad roku żeby się wyginała, wręcz przeciwnie pytano się już co za lufa bo mam bardzo dobre skupienie na długim dystansie.

Sam znam parę osób co mają MB już ponad rok co niektórzy i jakoś nikomu się nic nie wygina.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zakupiłem lufę Vanaras 493 mm i wsadziłem do mojego HK 416 Z JG

po dokręceniu przedłużki z m4 i skróceniu lufy jest teraz ok 430mm.

Skupienie napewno się poprawiło i zasięg, tylko jeszcze muszę to potestować,

a i jeszcze gumka hopsiup guarder przeźroczysta z dystanserem wymieniona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ze swojej strony mogę powiedzieć że na promyku zasięg jest ciut większy niż na vanarasie.

Kulka w promyku opada prawie trzykrotnie dłużej niz w vanarasie.

Na 30m vanaras ma jakieś 5-10cm większy rozsiew od promyka.

Obie lufki 363m replika 320fps kulki 0,25g Blaster, Blaster Devil, ICS latają podobnie eXtreme Precision wariują...

 

Jak ktoś z wawy miał by ochotę przytulić vanarkę 363mm to na PM

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...