Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Nie loteria, Specny, ASG, BLS, HPA czy inne (mowa cały czas o białych kulkach) nie ma takich problemów jakie były kilka lat temu. Sam biegam z dmr'ką blisko 600fps i ciężkich kulek szukam od lat. 0,4g to dla mnie totalne minimum, a aktualnie najcięższe białe mają 0,49g (novritsch). BLS też produkuje dość ciężkie kulki, 0,46g chyba najcięższe. Longbow np. ma w ofercie 0,5g jednak szare.]

 

Dziś o ciężkie kulki dobrej jakości nie jest już tak trudno, jedynym problemem są fundusze. Kulka jest kulką, wypolerowaną, twardą i dobrze wyważoną bez pęcherzyków powietrza.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ASG Precision 0,4g kupiłem już dawno temu, 10 słoiczków po 1000 kulek. Do dziś nic się z nimi nie stało, ale używam woreczków silica gel pochłaniających wilgoć.

 

Mam też otwarte opakowanie Specn 0,4g i też nic. BLS'y 0,32g z TG dopiero testuję.

 

Specny Core za to puchną pięknie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Wrócę do luf Promyka: zgodnie z oficjalną informacją z JarMix wszystkie lufy są standardowo "satynowe" od strony okna hop-up. Samo okno nie zmieniało się z wyjątkiem wersji Krytac gdzie jest powiększone. Jakość jest ponoć identyczna i nic w konstrukcji luf nie powinno się zmienić w najbliższym czasie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 18.05.2018 o 13:13, gratek napisał:

Nie obraź się wallop, ale często piszesz co było kiedyś, a jesteś dosyć świeży w airsofcie...

No tak, sugeruj się kontem na wmasg ;)

 

W dniu 10.06.2018 o 20:13, Lesio napisał:

Panowie, najlepszy stosunek cena/jakość w szturmówkach reprezentuje aktualnie Steelbull czy Prometheus?

Ja odradzam pchanie się w niewiadomą. Dopóki nie pojawia się rzetelne i obiektywne testy, wolę kupić coś sprawdzonego co się nie zmienia czyli steelbull<pdi/edgi. Dla mnie jakość to przede wszystkim powtarzalność produktu.

Link to post
Share on other sites

Stellbulla nie posiadałem więc w jego kwestii się nie wypowiem. 

Promyki posiadam dwa. Jeden wieloletni  ze "starej" serii 363 mm. Sprawdza się wyśmienicie. 

Drugi kupiony w grudniu zeszłego roku więc teoretycznie z "nowej". Sprawdza się jeszcze lepiej. Ale to może być kwestia długości (550mm) i nieco większej mocy repliki.

Wizualnie wyglądają niemal tak samo. Jak się popatrzy w stronę światła to "lustro" ale nie takie jak w mosiężnych lufach. Natomiast jak się popatrzy do lufy pod kątem to taka raczej wizualnie chropowata faktura. Mam też PDI 6,01 i jest niewiele jaśniejsze w środku :D.

Ogólnie albo mimo kupowania lufy w felernym momencie dostałem jakimś cudem tą "lepiej" wykonaną, albo doniesienia o słabszej jakości promyków są nieprawdziwe. Z rozmowy z ludźmi, którzy posiadają, a nie słyszeli/widzieli w internecie, różnicy w jakości nie ma. Niektórzy twierdzą, że rzeczywiście są nieco ciemniejsze w środku, ja tego nie stwierdziłem. Znajomi używają w DMR i sobie chwalą (sztuki kupione już w tym roku). 

Być może wszyscy trafiliśmy na te "lepsze" a ktoś trafił na jakąś gorszą partię, ale osobiście twierdzę, że może komuś rzeczywiście się trafiła gorsza sztuka i sprawa się sztucznie nadmuchała. 

Cena/jakość brałbym promyka, jeżeli budżet ograniczony to zaryzykowałbym steellbulla. Pdi wg. mojej oceny nie warte tych pieniędzy, przynajmniej do szturmiaka. Na pewno nieco lepszy i daje spory przyrost fps, ale różnica skupienia ledwo zauważalna.  W replice snajperskiej być może to robi różnicę ale nie posiadam żadnej takiej repliki.

Z ciekawostek: czy to w promyku czy PDI 6.01 nigdy nie uświadczyłem zacinki kulki. Nawet waląc full auto 25 k/s. Kulki g&g, guarder, specna, przez 363 przeszło jeszcze troszkę rocketsów platinium ale to może z 1000 sztuk. Dlatego jak kogoś stać może ze spokojem zamontować PDI do szturmiaka, oczywiście pamiętając o przynajmniej przeciętnej jakości kulkach.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Porównywanie dwóch luf w dwóch różnych replikach nie jest miarodajne.

 

3 godziny temu, Ciapciak napisał:

Pdi wg. mojej oceny nie warte tych pieniędzy, przynajmniej do szturmiaka. Na pewno nieco lepszy i daje spory przyrost fps, ale różnica skupienia ledwo zauważalna.  W replice snajperskiej być może to robi różnicę ale nie posiadam żadnej takiej repliki.

Nie ważne czy replika jest szturmowa czy snajperska. Ja pakuje i PDI i Edgi 5.98 to szturmów i do cqb i nie robi to żadnej różnicy.

Poza tym różnica w skupieniu, zasięgu jest spora. Inaczej nie byłoby sensu kupowania tak drogiej lufy. Poza tym na skupienie nie wpływa tylko lufa czy kulki.

Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta: szum robią ludzie którzy mieli pecha i trafili na felerny egzemplarz, a reszta siedzi cicho i używa. I to jest zasada która działa w kwestii nie tylko luf, replik ale dokładnie wszystkiego. Ja osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo niezadowolonego z Promyka a zaryzykuję stwierdzenie, że to najpopularniejsze prec lufy na przestrzeni ostatnich 12-15 lat w środowiskach z którymi miałem kontakt. 

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wallop napisał:

Porównywanie dwóch luf w dwóch różnych replikach nie jest miarodajne.

Gdzie jest to porównanie?

3 godziny temu, wallop napisał:

Nie ważne czy replika jest szturmowa czy snajperska. Ja pakuje i PDI i Edgi 5.98 to szturmów i do cqb i nie robi to żadnej różnicy.

Przecież napisałem, że jak kogoś stać, to proszę bardzo :D

3 godziny temu, wallop napisał:

Poza tym różnica w skupieniu, zasięgu jest spora.

Różnica nie jest taka spora jak wykazał niejeden test, nawet na tym portalu. Pytanie czy warta tych, nawet kilkuset złotych, w przypadku długich rurek.

3 godziny temu, wallop napisał:

Inaczej nie byłoby sensu kupowania tak drogiej lufy.

Cena o niczym nie świadczy i nie jest żadnym argumentem. Czy jest sens każdy musi sam zadecydować zaglądając do swojego portfela. Pytanie było o stosunek cena/jakość gdzie w mojej opinii PDI przegrywa z promykiem. Budując replikę "na bogato" zakupiłem PDI, ale poza świadomością, że mam pro uber drogą lufę, myślę, że niewiele to zmieni w kwestii realnej skuteczności prowadzenia ognia (zwłaszcza ciągłego) w odległościach "szturmowych", względem promyka czy, akurat w tym konkretnym przypadku, bardzo dobrej stockowej lufy 6.01 jaką posiadałem w tej replice.

3 godziny temu, wallop napisał:

Poza tym na skupienie nie wpływa tylko lufa czy kulki.

Ale tutaj skupiamy się na lufie.

 

Swoim postem chciałem tylko wskazać na brak zastrzeżeń z mojej strony do nowych wypustów Laylaxa, bo kilkukrotnie spotkałem się w środowisku z zarzutami, że nowy promyk beznadziejny, niepopartymi żadnym rzetelnym testem, czy nawet opinią posiadacza. 

Oczywiście moje zdanie jest poparte tylko kilkoma egzemplarzami więc głowy na pniu nie położę, że wszystkie lufy są cacy :D 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, thor_ napisał:

Zasada jest prosta: szum robią ludzie którzy mieli pecha i trafili na felerny egzemplarz, a reszta siedzi cicho i używa. I to jest zasada która działa w kwestii nie tylko luf, replik ale dokładnie wszystkiego. Ja osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo niezadowolonego z Promyka a zaryzykuję stwierdzenie, że to najpopularniejsze prec lufy na przestrzeni ostatnich 12-15 lat w środowiskach z którymi miałem kontakt.

Prawda, tylko teraz pytanie ile ludzi posiadających te lufy ma jakieś pojęcie o replikach aby wydawać opinię?

 

13 godzin temu, Ciapciak napisał:

Gdzie jest to porównanie?

 

20 godzin temu, Ciapciak napisał:

Promyki posiadam dwa. Jeden wieloletni  ze "starej" serii 363 mm. Sprawdza się wyśmienicie. 

Drugi kupiony w grudniu zeszłego roku więc teoretycznie z "nowej". Sprawdza się jeszcze lepiej. Ale to może być kwestia długości (550mm) i nieco większej mocy repliki.

Tutaj

13 godzin temu, Ciapciak napisał:

Różnica nie jest taka spora jak wykazał niejeden test, nawet na tym portalu. Pytanie czy warta tych, nawet kilkuset złotych, w przypadku długich rurek.

Testy są niemiarodajne. Odbywają się na zbyt małej odległości aby mieć pełny obraz tego jak działają repliki. Porównywanie celności np. na 25m jest po prostu śmieszne. Kulki na 25m, 50, 75 czy 100m zachowują się zupełnie inaczej. Z 25m to i na stocku trafię w cel ze skutecznością 100%. Tak samo strzelanie na 70m z repliki snajperskiej - jeśli na PDI/Edgi i ciężkich, dobrych kulkach jest to zasięg maksymalny to wiem, że repliki są po prostu kiepsko poskładane i/lub test przeprowadzany był przy złych warunkach atmosferycznych tudzież mocny wiatr, opady etc. Poza tym w testach nie wiadomo w jakich konkretnie replikach są montowane lufy, jest głównie napisane jaka to replika np. M4 G&P czy SWD A&K (co2) i z jakich kulek strzelano na jakim dystansie. Nie wiadomo jak te repliki są poskładane, a to ma olbrzymie znaczenie.

 

13 godzin temu, Ciapciak napisał:

Pytanie było o stosunek cena/jakość gdzie w mojej opinii PDI przegrywa z promykiem. Budując replikę "na bogato" zakupiłem PDI, ale poza świadomością, że mam pro uber drogą lufę, myślę, że niewiele to zmieni w kwestii realnej skuteczności prowadzenia ognia (zwłaszcza ciągłego) w odległościach "szturmowych", względem promyka czy, akurat w tym konkretnym przypadku, bardzo dobrej stockowej lufy 6.01 jaką posiadałem w tej replice.

W mojej opinii stoją na równi. Promyk jest gorszy i tańszy, a PDI/Edgi lepsze, ale droższe. Cena/jakość imo ten sam poziom.

Co do skutecznego prowadzenia ognia - jeśli strzelamy na dystansie do 50m to faktycznie nie ma znaczenia czy mamy Promyka czy PDI/Edgi. Jednak nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "niewiele to zmieni w kwestii realnej skuteczności prowadzenia ognia (zwłaszcza ciągłego) na odległościach "szturmowych"". Zasięg skuteczny repliki szturmowej 450fps to okolice 60m (przy stock replice), przy dobrych częściach wewnętrznych i magikowaniu kulki lecą skutecznie nawet na 70m. Wiec zasięg szturmowy uznaję jako przedział 60-70m.

Poza tym jest duża różnica w prowadzeniu ognia ciągłego na promyku, a na pdi/edgi. Po pierwsze - większa możliwość zacinki, mimo że mi osobiście na edgi 5.98 (posiadam prywatnie 3 sztuki o różnych długościach) kulki ani razu się nie zacięły, nawet rocketsy platinum, uwzględniam taką możliwość. Promyk po prostu jest "bezpieczniejszy". Jednak skupienie i tzw. laserową dzidę da się uzyskać tylko na lufach pdi/edgi. Wtedy strzelasz fullauto i kulka leci równo za kulką, jakby były prowadzone po sznurku. Tylko jak wyżej wspomniałem, dobra lufa to jedno, a poskładanie repliki to drugie. Można włożyć najlepsze części, a i tak będzie kupa.

13 godzin temu, Ciapciak napisał:

Ale tutaj skupiamy się na lufie.

Tak wiem, ale ocenianie jakości lufy na różnych replikach i w ogóle na źle poskładanej replice jest niemiarodajne. Nie raz widziałem przypadki gdzie stock replika ze stockową lufą strzelała lepiej, dalej i celniej niż hiper uber pro replika high end za 5k...  Poskładanie i dobór części ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o zasięg i skupienie. Tak samo amunicja.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wallop napisał:

Prawda, tylko teraz pytanie ile ludzi posiadających te lufy ma jakieś pojęcie o replikach aby wydawać opinię?

Na szczęście jest ta kasta jaśnie oświeconych, która może rozwinąć rąbka swojej brody mądrości i wskazać im czy kulki z repliki lecą źle czy dobrze :D Na szczęście już wiem kto jest pierwszym kandydatem do tego stowarzyszenia :D.

 

1 godzinę temu, wallop napisał:
22 godziny temu, Ciapciak napisał:

Promyki posiadam dwa. Jeden wieloletni  ze "starej" serii 363 mm. Sprawdza się wyśmienicie. 

Drugi kupiony w grudniu zeszłego roku więc teoretycznie z "nowej". Sprawdza się jeszcze lepiej. Ale to może być kwestia długości (550mm) i nieco większej mocy repliki.

Tutaj

Polecam sprawdzić definicję porównania.

1 godzinę temu, wallop napisał:

Testy są niemiarodajne. Odbywają się na zbyt małej odległości aby mieć pełny obraz tego jak działają repliki. Porównywanie celności np. na 25m jest po prostu śmieszne. Kulki na 25m, 50, 75 czy 100m zachowują się zupełnie inaczej. Z 25m to i na stocku trafię w cel ze skutecznością 100%.

 

1 godzinę temu, wallop napisał:

Poza tym w testach nie wiadomo w jakich konkretnie replikach są montowane lufy, jest głównie napisane jaka to replika np. M4 G&P czy SWD A&K (co2) i z jakich kulek strzelano na jakim dystansie. Nie wiadomo jak te repliki są poskładane, a to ma olbrzymie znaczenie.

Czyli testy złe, opinia forumowa dobra :D 
W testach, które ja czytałem były podane konkretne setupy replik i każda lufa była testowana w tej samej replice na różnych odległościach. Sam nawet jakieś prowizoryczne testy robiłem. 

1 godzinę temu, wallop napisał:

test przeprowadzany był przy złych warunkach atmosferycznych tudzież mocny wiatr, opady etc.

Ale w polu to zawsze jest cicho jak makiem zasiał i ręka się nie trzęsie. Tutaj pije do tej skuteczności szturmiaka z lufą EDGI czy PDI względem normalnej porządnej lufy (powiedzmy niedoceniona systema mi tu przychodzi do głowy), w momencie zmiennych warunków atmosferycznych, strzelania z chińskiej optyki, po przebiegnięciu x km w krzakach itd. itp.

Żebyśmy się źle nie zrozumieli:

- poskładanie repliki ma owszem zasadnicze znaczenie, tak jak używanie właściwej wagi amunicji, 

- lufy PDI, EDGI są lepsze od promyka, ten lepszy od systemy itp. to nie ulega wątpliwości, ale jeżeli budżet na lufę jest ograniczony to w mojej opini nawet promyk jest już trochę przerostem formy,

- taka jest moja opinia, Twoja jest inna i ja to szanuje.

Proszę tylko szanować innych i ich wiedzę i doświadczenie w airsofcie bo często nie jest mała, i jednak spory procent ludzi wie jak brzmi i strzela dobrze poskładana replika.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jedynym prawdziwie obiektywnym gestem lufy będzie wyjecie jej z repliki, podpięcie pod zawór z dokładnym manometrem ze sprężarki i załadowanie "od przodowo" kulki. Jak w ten sposób Wallop przetestujesz na odległości 50 metrów bez wynalazków typu HU kilka luf o tej samej długości to pogadamy ktora jest lepsza...

:D

Link to post
Share on other sites

Majkhel o czym Ty piszesz? O porównywaniu replik? Czy może HU? 

Piszemy o LUFACH i żaden inny test niż wystrzelenie kulki z GOŁEJ lufy bez żadnych dodatków nie jest w stanie stwierdzić który z producentów robi lepsze lufy. 

 

Chyba, ze uważasz, że idealnie osiowa, super gładka, idealnie dopasowana do średnicy kulki lufa po wsadzeniu do repliki okaże się gorsza niż jakiś krzywy, podrapany szajs...

Link to post
Share on other sites

No cóż... nadal to samo :)

 

Wrzucę Edgi do stock specny i będę kląć, że ta lufa jest kiepska :)

Albo nawet inaczej... wrzucę PDI 375mm 6,01 do repliki z cylindrem typ0 i brakiem szczelności i będę narzekać, że nic się nie zmieniło. Do tego będę strzelać rocketsami albo markowymi kulkami o wadze niedopasowanej do mocy repliki oraz dawki powietrza. Wsio.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Wallop nadal czegoś nie rozumiesz... 

Wyobraź sobie, że zaglądają tu ludzie którzy o replikach wiedzą przynajmniej tyle co Ty jak nie więcej. 

Lufa to lufa i nie ma znaczenia gdzie ją wsadzisz zawsze będzie taka sama.  Jeżeli wsadzisz do jednej i tej samej repliki pięć różnych luf bez względu na toczy to będzie plastikowy szajs za 200 PLNów czy wypasiona replika z bebechami za 5 tysi to będziesz w stanie je porównać. Śmiem twierdzić że w kwestii porównywania luf więcej wie ktoś kto sam grzebie we własnej replice niż ktoś kto co chwila wsadza do innej repliki nową lufę. 

Lufa ma takie  a nie inne parametry i nie ma znaczenia gdzie ją wsadzisz. ZAWSZE po wsadzeniu lepszej lufy powinieneś zauważyć różnicę. Bez względu na to jak poskładana jest replika i z czego. Jeżeli przed chwilą miała lufę "fi" 7mm a teraz ma 6mm to różnica będzie. Jeżeli twierdzisz inaczej to dyskusja nie ma sensu. 

 

Różnica między lufami Systemy, PDI, Laylaxa, KM Head, i co tam sobie jeszcze chcesz... jeżeli porównasz lufy o tych samych średnicach, długościach to o ile nie trafisz na jakiś "skopany" egzemplarz prawie nie będziesz miał między nimi różnic. Dlaczego? Bo wszystkie są wykonywane w tych samych technologiach, jedne podobno są powlekane teflonem i polerowane, inne tylko polerowane. Przy tych samych ilościach powietrza, tej samej masie kulki, tych samych wymiarach kulki i materiałach różnica po wypluciu kulki może być tylko obiektem akademickich dyskusji bo w praktyce sprowadzi się do odchyłów na tarczy rzędu 1-2 cm między każdą z nich. A najlepsza z nich i tak nie pozwoli powtarzalnie trafić w cel mniejszy niż kartka A4 na odległościach powyżej 60 metrów. Dlaczego? Bo taka jest przypadłość krągłego, kompozytowego pocisku o masie od 0.2 do 0.5g 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, wallop napisał:

Albo nawet inaczej... wrzucę PDI 375mm 6,01 do repliki z cylindrem typ0 i brakiem szczelności i będę narzekać, że nic się nie zmieniło. Do tego będę strzelać rocketsami albo markowymi kulkami o wadze nie dopasowanej do mocy repliki oraz dawki powietrza. Wsio.

Jeżeli nic się nie zmieni to znaczy, że wsadziłeś krzywą lufę albo nie potrafiłeś jej dobrze zamocować... :D

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, thor_ napisał:

Różnica między lufami Systemy, PDI, Laylaxa, KM Head, i co tam sobie jeszcze chcesz... jeżeli porównasz lufy o tych samych średnicach, długościach to o ile nie trafisz na jakiś "skopany" egzemplarz prawie nie będziesz miał między nimi różnic. Dlaczego? Bo wszystkie są wykonywane w tych samych technologiach, jedne podobno są powlekane teflonem i polerowane, inne tylko polerowane.

Ahaaaaaaaaa to ja już nie będę kupować ani PDI ani Edgi bo po co skoro to, to samo co Systema, Guarder czy Promyk. W ogóle może wszyscy zacznijmy kupować PPS'y/Tornado i budujmy na tym dmr'ki 600fps siejące na 100m :D

 

Godzinę temu, thor_ napisał:

Lufa to lufa i nie ma znaczenia gdzie ją wsadzisz zawsze będzie taka sama. 

A kto mówi, że coś się zmieni z lufą? 

Wsadź PDI 6,01 509mm do Krytaca, a potem tą samą lufę do Specny :)

Godzinę temu, thor_ napisał:

Jeżeli wsadzisz do jednej i tej samej repliki pięć różnych luf bez względu na toczy to będzie plastikowy szajs za 200 PLNów czy wypasiona replika z bebechami za 5 tysi to będziesz w stanie je porównać.

O ile są to takie same lufy i różnią się jedynie marką, a i tak przy źle poskładanej i skalibrowanej replice rozrzut będzie podobny do rozrzutu przy stock lufie :) Nooo, ciutkę mniejszy :)

 

Cały czas chodzi mi jedynie o to, że większość opinii jest nieobiektywna i tyle. Nie wiadomo co siedzi w replice i jak jest ona poskładana. Zamontowanie samej lufy nie zrobi z repliki laserowej dzidy, a sporo ludzi tak właśnie sądzi kupując lufy high endowe.

Tak samo z praktycznie każdą inną częścią. Jak ktoś mówi, że uszkodzeniu uległy zębatki albo tłok... no fajnie. A jak to było poskładane? Przyczyna nie zawsze leży po stronie danej części.

Godzinę temu, thor_ napisał:

Śmiem twierdzić że w kwestii porównywania luf więcej wie ktoś kto sam grzebie we własnej replice niż ktoś kto co chwila wsadza do innej repliki nową lufę. 

Oj ile ja już luf testowałem w swoich replikach <3

Godzinę temu, thor_ napisał:

Przy tych samych ilościach powietrza, tej samej masie kulki, tych samych wymiarach kulki i materiałach różnica po wypluciu kulki może być tylko obiektem akademickich dyskusji bo w praktyce sprowadzi się do odchyłów na tarczy rzędu 1-2 cm między każdą z nich.

Tak, na dystansie 10-20m :) 

Godzinę temu, thor_ napisał:

A najlepsza z nich i tak nie pozwoli powtarzalnie trafić w cel mniejszy niż kartka A4 na odległościach powyżej 60 metrów. Dlaczego? Bo taka jest przypadłość krągłego, kompozytowego pocisku o masie od 0.2 do 0.5g 

Airsoft to nie strzelanie do tarczy o kształcie kartki A4. W airsofcie celem jest człowiek, jego sylwetka, która ma pi razy oko 50x60cm (korpus), taki też mam ustawiony cel u siebie i do takiego oddaję strzały w celu sprawdzenia jak strzela replika.

 

Kupując lufę trzeba jeszcze umieć wykorzystać jej potencjał.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Wallop pitolisz i tyle. 

Nie ma znaczenia czy wsadzisz super lufę do Krytaca czy do Specny. Efekt będzie taki sam - będzie lepiej niż ze stockowymi lufami. No chyba, że się lufa obrazi i zamknie w sobie...

NIE MA ZNACZENIA POSKŁADANIE REPLIKI... Ale po co ja to pisze... To jak jest złożona replika robi różnicę dla repliki i tego jak będzie funkcjonowała jako całość. Tak się składa, że producenci luf nie produkują czegoś takiego jak: LUFA PRECYZYJNA do SPECNY, Albo LUFA PRECYZYJNA do KRYTACA. Dlaczego? Bo produkują lufy do "systemu" AEG - czyli do KAŻDEJ REPLIKI w oklepanym standardzie TM i innych niszowych. 

Ten temat nie jest o tym jak poskładać replikę pod lufę PDI żeby była "the best" ale o tym, jakie lufy precyzyjne są warte uwagi. Jakość wykonania, dokładność i przede wszystkim POWTARZALNOŚĆ wykonania na dziś, szacuję, że jest na poziomie 10% rozbieżności między 3-5 topowymi firmami. I nie jesteś w stanie mi udowodnić bez konkretnego laboratorium pomiarowego, że lufy PDI, EDG sa lepsze od Laylaxa... dlaczego? Bo każda replika po wymianie tylko i wyłącznie lufy na którąkolwiek z tych trzech będzie strzelała dokładnie tak samo... 

 

Uważasz inaczej proszę bardzo - masz możliwości to nakręć film z repliką i tymi trzema lufami o tej samej długości i średnicy wymienianymi na strzelnicy i każdej z nich z jednej i tej samej repliki zamocowanej w uchwycie/imadle strzel do tarczy na 50 metrów po 10 razy... i pokaż mi wyniki... 

 

 

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, wallop napisał:

 

Airsoft to nie strzelanie do tarczy o kształcie kartki A4. W airsofcie celem jest człowiek, jego sylwetka, która ma pi razy oko 50x60cm (korpus), taki też mam ustawiony cel u siebie i do takiego oddaję strzały w celu sprawdzenia jak strzela replika.

 

A to masz szajs repliki i tyle :P

Link to post
Share on other sites

Pierwszy "cel" 50 metrów - tyczka o średnicy 36 mm pomalowana w paski o wysokości 25 cm każdy na przemian biały i czerwony:

1 - Stockowy ICS 330 fpsów z lufą Tanio Koba Twist Barrel 430 mm na 10 strzałów 7 w "pasku" 3 na wysokości paska mijały tyczkę o jakieś 3-5 cm raz po lewej raz po prawej. Wniosek że spokojnie wszystkie wchodzą w cel 25 x 10 cm

2 - Stockowy plastikowy Spartac SRT05 i 26 zero zmian poza konkretnym przystrzelaniem kolimatorów, laserów i ustawieniem STOCKOWEGO HU. Na 10 strzałów 4 i 5 w "pasku" reszta dookoła - prawa i lewa strona po jakieś 5-7 cm. Czyli wszystkie w celu o wymiarach 25 x 15 cm

3 - Stockowy Well MB 01 Warrior zero zmian, strzelane z podparcia o stalową barierę. Przystrzelana luneta na dokładnie 50 metrów. Na 10 strzałów 8 w "pasku" 2 po prawej stronie jakieś 3-4 cm. Wszystkie w celu o wymiarach 25 x 10. 

Drugi cel 70 metrów - płyta kartonu 30 x 60 cm

Strzelałem tylko z ICSa i Warriora. Obie repliki tym razem z lunetą. Najpierw Well przystrzelany do lunety na tym dystansie - 70m po czym pierwszy strzał i kolejne 9 celowane w "ślad" po pierwszym. Rozrzut mniej więcej w kartce A5. Taka sama procedura z ICSem - przystrzelana luneta pierwszy strzał i kolejne 9 w ślad po pierwszym - rozrzut podobny. Nie zdążyłem zrobić zdjęć przestrzelin/śladów bo zanim doszedłem do "tarczy" moi młodzi  wzięli ją "szturmem" ze swoich spartaków na auto ;) 

Ale w najbliższym czasie wybieramy się znów postrzelać trochę więcej niż pod domem więc tym razem obfotografuję wyniki też. 

 

Po co to pisze i pokazuję? Po to, żeby uwidocznić jedną kwestię: więcej niż precyzyjna lufa w replikach dają porządnie wyzerowane/przystrzelane przyrządy z których celujemy. Trafienie z repliki z lunetą która "sięga" tych 70-90 metrów w cel wielkości kartki A4 to żadna loteria. To tylko kwestia dobrze przystrzelanych przyrządów. Poskładanie repliki ma zagwarantować że GB i szczelność zapewni odpowiedni dystans a tylko lufa decyduje o tym jak kulki będą latały. Po wymianie lufy w Warriorze na precyzyjną i dłuższą wszystko jedną jakiej firmy jestem pewien, że podobne wyniki uda się osiągnąć na dystansie o kolejne 20 metrów dalej. Tyle, że mogą się skończyć nastawy w lunecie albo trzeba będzie odkładać poprawkę na odległość na krzyżu. 

Różnice między ICSem a Spartakami na tych 50 metrach to wynik przede wszystkim znacznie dłuższej lufy w ICSie. Żadne zębatki, tłok, cylinder nie maja tu nic do gadania. Czy komora HU ma? Ma w kwestii przedłużenia lotu kulek w Spartakach. Lepsza guma i szczelniejsza komora pewnie wydłużą lot kulki o te 15-20 metrów ale żeby dotrzymać na tej odległości skupieniu ICSowi musiałyby mieć też wymienione lufy. 

x1.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...