Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Bo to przestarzała konstrukcja i bywały z nią duże problemy.

Jesli szukasz czegos pod V2 to pole am Valkena V12 lub Jacka od P*.

Kupiłem tanio używke. Jak bym brał nowy to pewnie jack bym wybrał.

Postrzelam takim setem jak mam na razie i zobaczę czy na moje potrzeby będzie wystarczajaco. Gorzej z dobrymi kulkami 0.3 lub 0.32 valaken tylko zostaje

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chciałbym założyć do AKS-74U (RK-01W) preckę i zastanawiam się nad mosiężną od Guardera http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-6-02mm-o-dlugosci-300mm-guarder?from=listing&campaign-id=19 oraz nad stalową od PPS http://gunfire.pl/product-pol-1152204573-Stalowa-lufa-precyzyjna-6-03-300-mm.html

Jesteście w stanie polecić która będzie lepsza? Póki co latałem tylko na stockowej lufie i nie miałem do czynienia z preclufą.

Nie mam budżetu na lepszą lufę - ok 120 zł.

Miałem PPS w swojej suczce i była taka sobie szczerze mówiąc. Dopiero po wsadzeniu promyka poprawiło się skupienie i zasięg.

 

Sent from Nexus 6p

 

 

Link to post
Share on other sites

Poki co nie narzekam ;) skupienie sie poprawilo i z ok 20m bez problemu trafiam w butelke 1,5l. Wiec mysle, ze nie jest zle. Zobaczymy co przyniesie przyszly rok gdy skonczy sie gwarancja, wtedy pomysli sie o podrasowaniu calosci wlacznie z zakupem chwalonych promykow. Ale jesli ktos szuka niedrogiego rozwiazania i adekwatnej do tego jakosci to moge polecic PPS.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości, Wy w ogóle bierzecie pod uwagę gwarancję na gb? Przecież to działa tylko przy zakupie, gdy replika prosto z pudła nie strzela. Później, choćby po 1 dniu, sklep zawsze powie że nie wiadomo ile kulek wystrzelono i części uległy naturalnemu zużyciu...

 

PPS sporo odstaje od promyka, ale obydwie są lepsze od guarderów.

Link to post
Share on other sites

Miałem porównanie dwóch luf pps do guardera na praktycznie tej samej specyfikacji. Tor lotu kulki był identyczny. Jeśli PPS kosztuje połowę ceny guardera to wybór jest oczywisty. Później to już pewnie promyk jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Plus guardera jest taki, że w razie gdyby gdzieś nie pasował, albo był za długi, można go bez problemu przyciąć lub obskrobać nożem do tapet. Poważnie, tak miękkie są, nawet stockowe lufy bywają twardsze. A stalowych pps, steel bull, promyków czy pdi to pilnikiem dobrym ciężko zarysować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

(...)skupienie się poprawiło i z ok 20m bez problemu trafiam w butelkę 1,5 l(...)

Szanowny Kolego - dziś dokonałem drugiego strojenia przyrządów po sprawdzeniu gumki w HU (mam LCT L4 CQB SE). Pominę opowiadanie o kołach zębatych i ich jakości. Tak czy siak, po poprawieniu gumy i na zerowym ustawieniu HU (zębatka główna pooooszła w @#$%) mam skupienie na kartkę A4 z 35 metrów na stockowych gratach. Przy strzelaniu serią (3 do 5) w kartkę walą odpowiednio 3 i 4 kulki. Pozycja leżąca, muszka i szczerbinka. Jeżeli więc uważasz za sukces dobre skupienie z 20m na dużo lepszej od stock'owych, lufie, to pomyśl jeszcze o treningu w strzelaniu lub o synchro na przyrządach. Na 20m strzelanie z ASG to już walka o wynik w tarczy a nie o skupienie 110mm x 300mm.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Panowie, czy możecie mi polecić lufę o odpowiedniej długości do tej repliki? Chodzi mi o to, abym nie wybrał zbyt długiej. Według opisów replika ma cylinder 0, więc chyba nie powinno być problemu z lufą powyżej 500 mm?

 

http://www.asg.warszawa.pl/asg/repliki/karabiny-szturmowe-aeg/p,cm-040k,9637.html

 

I przy okazji może się znajdzie ktoś kto wie coś o lufach wewnętrznych w tym sprzęcie, ponieważ w kilku sklepach jest napisane, że lufa wewnętrzna ma 370 mm, a gdzie indziej, że 455mm. Kiedy ich o to pytam to każdy potwierdza to co ma napisane na stronie i już nie wiem komu wierzyć, bo w końcu to ta sama replika, a nagle taka różnica...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanko mam. Posiadam Suczkę od FC i tak dumam nad wstawieniem jej lepszej lufy precyzyjnej, bo aktualnie wsadzona jest od Tornado. (XD) Wiem, wiem - śmieszne. Ale, że w wakacje była po promocji i kupiłem za dwadzieścia kilka złociszy, to wziąłem. Lepsze to, niż stock. No więc do rzeczy. Znalazłem kilka luf, bo najdłuższą zmieszczę 300mm, więc tak:

http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-6-02mm-o-dlugosci-300mm-guarder?from=listing&campaign-id=19 - Lufa od Guardera. Czytałem opinie i w sumie ludzie ją polecają, ale minus, że z mosiądzu.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=12504&name=MadBull_-_Stalowa_Lufa_Precyzyjna_6.03mm_STEEL_BULL_-_300_mm - Madbull. Myślę, że powinna pasować, bo nic nie jest napisane do jakich replik pasuje.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=6056&name=JBU_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.01_-_300mm_-_M1A1_-_JA-66 - JBU. Chyba sam fakt, że napisane, iż pasuje do M1A1, to raczej do mojej pasować nie będzie. :/

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=5336&name=MadBull_-_Lufa_Precyzyjna_6.03_Crawler_-_300mm - No i kolejny Madbull, tym razem Crawler. Jak to jest z tą lufą? Wiem, że zmniejsza ona FPSy, ale pytanie jest - o ile by je zmniejszyła? Bo ten przedział od 30 do 100, to "bardzo" precyzyjny jest. Sam w swojej aktualnie mam około 390 FPS. Nie powiem dokładnie, bo nie chronowałem, a wsadzona jest teraz SP120 Guardera.

Jeśli chodzi o kwotę, jaką bym przeznaczył, to nie więcej niż najdroższa, z których podałem.

Link to post
Share on other sites

Taka mała dygresja: kulki rockets proffesional 0,25g tną się w magach i w preckach - rzecz znana i dosyć oczywista. Dziś przez pomyłkę wziąłem te kulki do przestrzelania kilu replik i taka ciekawostka wyszła:

- nie tną się w lufie stockowej cyma

- tną się w promyku 6,03

- tną się w pps 6,03

- tną się w steelbull 6,03

- nie tną się za to w guarderze 6,02

przypadek? Nie sądzę.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ostatnio paczkę Rocketsów 0.23 i latają aż miło w:

 

- Madbullu Black Python

- JBU 6.01

- Stockowej lufie G36 od JG

- Cymoglocku

 

Zero zacinek

Wybacz, ale na tej liście nie ma ani jednej lufy precyzyjnej.

 

A platinumy butelowane 0,28g też się ładnie tną na promyku, co ciekawe, odpowiedniki z worka jakoś śmigają jeszcze.

Link to post
Share on other sites

 

A platinumy butelowane 0,28g też się ładnie tną na promyku, co ciekawe, odpowiedniki z worka jakoś śmigają jeszcze.

 

Wychodzi na to, że do kulek trzeba mieć jednak szczęście :D

U mnie rocketsy platinium 0,25/0.28( z butelek) latają bardzo dobrze przez promyka, 0,20 platinium (z worka) tak samo. Jedynie miałem problemy ze zwykłymi rocketsami 0.20 -zacinały się w midach a hop up wogóle nie działał.

Link to post
Share on other sites

Ja mam partie platinumek z zeszłego roku, większe zamówienie w grudniu robiliśmy, bo na wiosnę jak zwykle posucha była na sklepach, również z kulkami. Ale, nie ma tego złego, guardery tną się identycznie więc zarówno guardery jak i platinumy 0,28g przygarnie operator świniaka, tam jest stock lufa i wypluje wszystko, a reszta ekipy bierze tylko kulki g&g.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...