Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzięki, już wiem że zostane jendak przy wersji RIS, i prawdopodobnie z aimpointem na szynie/rączce. Natomiast nie uzyskałem wciąż informacji na temnat w/w model BI - 5181 RIS. Co do wyważenia, no też mnie to dręczy , po z przodu to jest praktycznie sam metal wtedy, środek nieco balansu nada, ale przy plastikowej kolbie to i tak będzie ściągać w dół. Chyba reczewiście przydałaby się kolba SF, lub stała - miejsce na zapasową batkę do dociążenia, lub snikers'a, Marsa, Twix'a itp :D)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam wersje z taiwangun'a i na razie nie narzekam(mały przebieg bo 3000 kulek) kolba trochę lata (bardziej niż w m4 jg) i rzeczywiście nie jest za dobrze wyważony cały ciężar trzymasz na przedniej rączce nieraz mi się zdarzyło ze "śruba" z rączki mi wyskoczyła z gwintu. Co mnie zdziwiło jest cięższy od Mk12 mod1 boyia. Rof na stockowej batce nie jest aż taki zły około 13 r/s apropo batki słyszałem że to:

http://gunfire.pl/product-yid-1152190839-A...-typ-Crane.html

wejdzie do front gripu ale nie dam sobie ręki uciąć.

Link to post
Share on other sites

Być może, jednak jak sobie pomyśle jak to wyglądało na moim starym Wellu R-6 który miał 250 fps, to jakoś wierzyć mi się niechce że batka 8.4v wogle jest w stanie coś z siebie wydusić na 400fps, tym bardzije jeżeli są to Ni-Mh...Jeżeli już to Ni-Cd dwumodułowy mini, albo niestandardowy żeby się tylko w front gripie zmieścił i miałe te 1000mah 9.6v to bedę zadowolony. Myślę że batka typu V powinna się dać upchać, ewentualnie ten drugi co podałem dwumodułowy.

Link to post
Share on other sites

Chwilowo wycofali z oferty wszystkie repliki których aktualnie na stanie nie mają (czyli wszystkie repliki DBOY'a między innymi, SPR'ki też nie mają na magazynie), chwilowo, bo wrócą na stronę jak tylko dostaną dostawę tych replik, czyli tak pod koniec maja jak mi napisali

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,nie wiem czemu wszyscy narzekają że ris-a nie wezmą bo puszkę ma.

Przecież równie dobrze można zakupić wersję cqb-r która w komplecie ma przedłużkę lufy,czyniąc z niego m4 ris z kolbą cran'e...

w piątek spodziewam sie mojej paczki to z chęcią wrzuca kilka dokładnych zdjęć gdyby komuś fotki schiza nie wystarczył

Link to post
Share on other sites

Ok replika doszła:

Wymienione gumka na ICS-owa, dystanser H, precka systemy 363.

Na kulkach 0,23 skupienie wręcz idealnie,komora o dziwo nie sprawia kłopotów.

Jedyne zastrzeżenia mam do stockowej rączki RIS która jest o jakieś 2 mm za mała oraz do RIS-ów.Czy u was też RIS-y od nowości przesuwały się wzgl własnej osi o ok 1 mm.Czy mam może te widełki połamane i mam odsyłać?(Nic nie dokręcałem).

Body ma troszkę nadlewek ale jest bardzo zwarte jedynie bolt-catch latał bezwładnie ale już to naprawiłem.Co do batki to ma naprawdę dobry ROF,a semi chodzi płynnie (nie to co w HK 416).

Ogólnie jestem zakochany w tej replice.

Aha,po pierwszych strzelaniach (replika zawalona smarem) bylem w stanie trafić sylwetkę człowieka z ok 45 m.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszła do mnie M4 CQB z Gunfire (BI-3981M) przestrzelam ją dopiero jutro, Wszystkie problemy powinny też występować w innych eMkach DBOYSów, więc parę uwag na wstępie:

 

- "crane stock" trochę się kolebie, będę musiał wkleić pasek polistyrenu żeby dokładniej przylegał do "buffer tube"

 

- "bolt catch" grzechocze - to już załatwiłem za pomocą Maskolu Humbrola - to taki gumo-podobny specyfik wykorzystywany w modelarstwie do maskowania elementów, których nie chce się pomalować, Nakłada się jako ciecz, potem powstaje taka guma, którą bardzo łatwo sie zdejmuje. W tym zastosowaniu unieruchamia element, a jeżeli on się odczepi - będzie wygłuszać jego obijanie sie o body.

 

- "trigger guard" też grzechocze - Maskol, pomógł ;)

 

- "handguard cap" RISa trzyma pewnie, ale klekocze lekko po lufie - znowu Maskol sie przydał ;)

 

- farba schodzi bardzo łatwo - w sumie żaden problem dla mnie, bo replika i tak będzie z czasem pomalowana

 

- One point sling... nie wiem kto to składał, ale miał poczucie humoru :-P trzeba rozebrać i samemu poskładać żeby to miało jakiś sens.

 

- "vertical grip" - tutaj Chińczycy postanowili pobawić się we Włochów i zaoszczędzić na kleju, co oznacza, że po jednym zamontowaniu i zdemontowaniu puściły dwa plastikowe kawałki, na których jest gwint wewnątrz chwytu, wkleiłem z powrotem na Poxipol - prędzej cały się wyłamie, niż to puści 8)

 

- Na body nie ma napisów prócz oznaczeń Colta na "upper receiver", w sumie dobrze, wolę nic nie mieć niż "Made in China" ;)

 

Ogólnie dla mnie są to bardzo drobne problemy i jestem póki co bardzo zadowolony.

Edited by Sundowner
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem emke orisowaną u krakmana. Pierwsze wrażenie pozytywne. Oprócz kolby nic się nie hybocze, nic nie trzeszczy. Jest wyjatkowo dobrze spasowana. Faktycznie wyważona jest troche niefortunnie, i po jakimś czasie ręka troche boli, ale da się przyzwyczaić. W boju sprawdze ją niedługo...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...