Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ekhm.... Powróćmy do m4a1....

 

Jeśli BOYI wypuściło coś lepszego niż eMki JG lub P&J za podobną cenę, o których zresztą było głośno, to ten temat zasługuje na większe zainteresowanie.

 

A więc czekam na dalsze opinie o m4a1 BOYI. (Osobiście bardziej na te o wersji full metal :P )

Edited by Taki tam Zielony
Link to post
Share on other sites
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zakupiłem wczoraj M4 RIS full metal .

Pierwszy kontakt z repliką jest bardzo pozytywny ;

- przystepna cena

- odpowiednia waga

- metalowe części wyglądają solidnie

( troche słabo spasowane body ale ujdzie )

 

Poruwnując do M-ki JG ta wygląda solidniej

 

Niestety jeszcze nie strzelałem wiec nic nie moge powiedziec jak to sie sprawuje w "boju" Jak sprawdze dam znac .

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj natomiast porównywałem SIRa BOYI (bez metalbody) do SIRa TM.

I wiecie co powiem? Wciąż jestem zdania że żaden chinol nie dorówna TM.

A wiec co mi się w BOYI nie podobało:

-kolba się machała i to zdrowo

-SIR wyglądał jakoś dziwnie w porównaniu do TMowskiego

-Body BOYI a TM to po prostu niebo a ziemia

-muszka jakoś dziwnie się machała a co najlepsze nie dało sie jej przesunąc tak żeby była prosto

-Selektor ognia chodził jakby był zapiaszczony...

-Odgłos strzału jakiś taki... Chiński.

-Dziura pod "tubą" kolby mnie po prostu rozwaliła...

 

Strzelało za to całkiem przyzwoicie.

 

Co do BOYI z metalbody to macałem, ale dosłownie chwilkę i body mi jednak jakoś się nie spodobało...

 

Podsumowując cieszę się że zamówiłem sobie CA, a nie wpakowałem się w kolejnego chinola.

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites

Do wszystkich posiadaczy wersji full metal z Boyi. Czy tak jak widać na fotach na airsoftguns bądź też gunfire u was jest taka duża szpara między połówkami body ?? Czy ktoś ma taką, że jest niewielka bądź jej wogóle nie ma. I na ile kulek wam starcza ta bateria 8,4 1100 Mah ??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dlaczego śmiesznie? Jak dla mnie bardzo fajny... "Kolczasty", jak ktoś terminatoruje to podbiegasz i ciskasz ostrym tłumikiem w delikwenta :lol:

A tak na poważnie, macałem M4 CQBR. Generalnie wszystko takie samo jak w wersji R.A.S. oprócz kolby, no i krótka lufa.

Kolba Crane całkiem konkretna, troszke sie telepie, tak jak 6-punktówka w R.A.S. Da sie wyeliminować.

Poniżej fotki:

 

- światło flesza:

dsc06955bgh2.jpg

 

- światło dzienne:

dsc06948bqz6.jpg

 

dsc06949btj3.jpg

 

dsc06951brm6.jpg

 

- fotka porównawcza z wersją R.A.S. (flesz):

dsc06954bja8.jpg

 

Aha i jeszcze jedno. Gdyby ktoś był zainteresowany - sprowadzam te serie M4'ek.

PM me or email: psychedelic@tlen.pl

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiec - ja jako posiadacz obfotografowanej przez kolege Shiza m4cqbr (dokladnie tej co na fotografiach) wypowiem sie - A mianowicie:

1. po wyjeciu z pudelka i obejzeniu karabinu stwierdzilem - q*&^%*^$%# to nie moze byc chińczyk :evil: wykonanie jak na ten kraj - bomba.

Ale po pierwszych zachwytach zauwazylem nastepujace niedostatki.

1. body - upreciver dos swobodnie sobie poczynal - latal - ale to zalatwil klucz imbusowy dokrecony przedni pin i juz zniklela ta przypadlosc. szpary brak.

2. ris - no i tu najbardziej sie zawiodlem - ris latal jak chcial wiec przykrecilem go mocno ale ........... up za mocno i pekły prowadnice trzymajace RIS w koronie zespolu mocujacego (to cos przy body) na szcescie i na to znalalem sposob.

Konkluzja - wszystko trzeba poprzykrecac po malych raczkach (za malo ryzu za malo sily)

3 hop up - i tu sie zaczely schody - kola zembate na komoze lataja jak wiadomo kto po czym - wiec ja zamienilem chopup na CA ale -

UWAGA wzana sprawa - kola zebate nie sa wymienne z kolami CA - powod w kolach DB sa wiekrze otwory na czpienie mocujace i kola CA maja za duzy luz nie uzyskamy preczyjnej nastawy.

RADA wymienic caly hop up aby utrzymac powtazalnosc taka jak w CA lub podobnym hop up DB nie da sie dobrze wyregulowac po 3 - 4 magazynkach zaczyna sie rozregulowywac.

Strzelanie - karabin byl powownywany z m15 CA m100

Karabin DB spelnia swoje zadanie jak na karabin przeznaczony do CQB jest to dosc rozsadne i tanie rozwiazanie - moc porownywalna z m15 CA m100 zasieg po zmianie hop up i gumki hop up przyzwoity. skupienie zaskoczylo mnie porownywalne do starych dobrych TM.

 

Konkluzja - przyznam sie szczeze podchodzilem do tego zakupu dosc sceptycznie - wydawalo mi sie iz ta zabawka nie spelni moich oczekiwan - milo zostalem zaskoczony. Karabin zostal zakupiony z przeznaczeniem CQB - prawda jest taka jezeli nikt nie bedzie prubowal z tym karabinem robic cudow - tuninkg ponad mozliwosci i wytrzymalosci materialowe - karabin bedzie sluzyl dlugo. sczeze polecam po przeprowadzeniu tych kosmetycznych poprawek wszystko bedzie Ok i przyniesie nam wiele radosci z uzytkowania.

 

Z OSTATNIEJ CHWILI:

 

Karabin bedzie mial zmienione okablowanie na kable o przekroju 1.5mm - prawda jest taka. KABLE UZYTE W TYM MODELU WYMAGAJA ZMIANY

Link to post
Share on other sites

czy opisywany tutaj model D Boys to to samo co to Boyi z GunFire ?

http://gunfire.pl/product-yid-1152189678-M...AL-BI5181M.html

 

Chodzi mi o fakt iż opisujecie tu modele marki oznaczonej jako D Boys a na gunfire w takim samym pudle z takim samym schematem oznaczeń na nim występuje M4 pod nazwą Boyi, chciałbym się więc dowiedzieć czy na 100% jest to to samo a różne nazwy to jakaś fanaberia bo na wgc istnieją one także pod marką D Boys

Edited by rooster
Link to post
Share on other sites

Damianku ! Przeczytaj dokładnie wszystko co zawiera ten temat, a będziesz dużo wiedział na temat replik boyi. A tak w skrócie to każdy ten nowy boyi jest taki sam w środku (GB), różni sie tylko puszką i i to nie wiele, niczym więcej.

 

"Czyli ogólnie karabin godny polecenia?"

 

.:: T A K ::.

 

Pzdr fOr all

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie do posiadaczy jakiejkolwiek emki BOYI. Czy elementy plastikowe (chwyt przedni i pistoletowy, kolba) mają taką fakturę jak CA, tzn, takie chropowate i mniej tandetne jak w Marui? :P I czy "strzykawka" naciagu otwiera klapkę wyrzutnika łusek jak w TM, JG itp czy działa to jak CA ?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dotarł do mnie M4 RIS z metalowym body, muszę powiedzieć że miło mnie zaskoczyło wykonanie tej repliki (body + szyny) Plastiki nie są najmocniejszą stroną tej repliki (zła faktura w porównaniu do orginału + niedokładność spasowania w przypadku kolby)

Zaraz po sprawdzeniu czy strzela wymieniłem mu chwyt pistoletowy na jeden który został mi po dawnych czasach zabaw z M16A2TM.

Jeśli chodzi o body to moim zdaniem jest wykonane porównywalnie do CA i G&G a może nieco lepiej (trudno porównywać po czasie bo pamięć już nie ta co kiedyś :D )

Bardzo fajną sprawa jest otwieranie klapki wyrzutnika łusek za pomocą dzwigni odciągającej zamek, czego niema większość M4/M16 wielu marek.

W moim body nic poza kolbą się nie rusza i nie trzeszczy obie części lower i upper receiver są dobrze spasowane bez szpar.

Kolbie wystarczyło kilka warstw taśmy izolacyjnej na prowadnicy ale w przyszłości i tam myślę nad zmianą( kolba w CA nieco mniej się ruszała ale też było to wnerwiające)

Jedynym zmartwieniem jest fakt że język spustu działa z nieco większym oporem niż w rodzinie M4/M16 innych marek (np na singlu po oddanym strzale wyraznie czuję że język spustu dopiero wtedy dochodzi do końca zakresu ruchu)

Nie wiem czy to typowe w Boyi czy też mój ma coś zrypane.

Jutro dopiero gdy go przestrzelam, będę mógł powiedzieć coś o osiągach i porównać go z innymi posiadanymi kiedyś replikami

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...