Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

GLS- wielki plus, super czas realizacji (zamawiam już praktycznie tylko tym jeśli mam wybór)- rekordowo dostarczają (przynajmniej u mnie).

 

Masterlink- też plusik, nie zawiodłem się zawsze w 2 dni mam paczkę i myśli kurier by sobie życia nie komplikować.

 

DHL- boże co za tani, szajski i bezmyślny kurier- nigdy ale to jeszcze nigdy się nie wyrobił w 4 dniach. Zawsze czakam tydzień nawet na głupie radio musiałem tyle czekać. Irytujący dostawca. WIELKI MINUS! Szczerze więcej nie piszę bo normalnie zniszczyłem sobie dzień wspominając o nim...

 

Aha dla ciekawostki dodam, że raz zamawiałem z rana w Krakowie i GLS dostarczył mi paczkę jeszcze przed obiadem tego samego dnia... normalnie nawet się tego nie spodziewałem- co tu powiedzieć... szacun!

Edited by Yuber
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

+Moi kurierzy (wszyscy) zawsze mili pomocni dzwonią jak trzeba, paczki ZAWSZE na 2 dzień. 1 miałem tak że jak rano zamówiłem to pod wieczór mogłem się cieszyć już duperelkami.

- Poczta polska... mój kumpel zamówił beretkę i kominiare na tanichmilitariach (wiem że głupio zrobił ale coż...) Naszczęśncie za pobraniem bo paczka nadana leży gdzieś pewnie na poczcie przez prawie pół roku :wink:

Link to post
Share on other sites

Tym razem wielki minus dla UPS w K-linie. Nie tyle co dla doręczyciela ale do obsługi w siedzibie. Wczoraj ( w piątek ) wysłano do mnie paczkę. Na trackingu wszystko gites, widzę jak wyjeżdża z miejsca nadania, przechodzi przez sortownie i dzisiaj rano ( o 7 z minutami ) jest skan przybycia do miejsca nadania, potem skan w miejscu doręczenia ( czyli już jest w Koszalinie u UPSu w magazynie). Tak więc skoro paczka jest a w soboty nie doręczają to osobiście pojechałem o 11.30 do ich biura żeby odebrać paczkę która już jest na miejscu. Wchodzę i mówię że chcę odebrać paczkę, która według trackingu dotarła do miejsca doręczenia i została dwukrotnie zarejestrowana.

 

I co się dowiaduję?? Że "paczka jest ale tak naprawdę jej nie ma". Mało nie padłem jak to usłyszałem. Próbowałem od pani dowiedzieć się co to znaczy ale jedyne co mi mówiła to, że w soboty wydają exspresy i w poniedziałek dopiero dostanę więc dalsze kłótnie były by bezowocne - usłyszał bym ciągle to samo.

 

Pytanie, to po co na trackingu piszą że "Paczka jest w Koszalinie" jak jej tam nie ma? To jakaś cholerna zagadka... "jest ale naprawdę nie ma". Czasami żałuję że nie mam przy sobie dyktafonu bo z czymś takim to normalnie do radia <sciana>

Link to post
Share on other sites

capria DHL 2na 2gi dzień po obiadku.

 

GunFire zamówienie złożone 11.XI.2008 - płacone przelewem w dniu 12.XI.2008 - o godzinie 14:47 potwierdzenie płatności i zapewnienie o wysyłce towaru.

14.XI.2008 -14:41 - informacja wysyłce towaru - podanie namiaru na paczkę.

Dzisiaj mam już 17.XI.2008 - paczka ma nadal status : Otrzymano informacje rozliczeniowe .

 

GF pisze :

"Produkt trafia do Klienta na następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia oraz po potwierdzeniu telefonicznym w przypadku przesyłek pobraniowych. W przypadku paczek wcześniej opłaconych przesyłka trafia do Klienta następnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym. "

pier*** pier*** ja posłucham. Raz ze gf dał na początku ciała to potem daje kurier.

Ale dla zasady np taki skromny DHL zawsze daje w 36h dostarczyć paczkę.

Link to post
Share on other sites

Zamówienie z Asgshopu, 2x Specshop, Allegro i jakiegoś sklepu ze sprzętem RTV kurier UPS. Za każdym razem było jak trzeba. 7:30-8 telefon o której może przyjść tak, żeby mi pasowało. Przyjechał punktualnie. Czas od wysłania do doręczenia <24h.

 

Kurier GLS, paczka doszła jak powinna, ale 0 kontaktu ze mną, jakby nikogo w domu nie było musiałbym się fatygować do ich fili.

Link to post
Share on other sites

7 normalnie pozal sie boze....paczka miala byc w poniedzialek

nie bylo ponoc mnie w domu...tel do biura i slysze ze teraz to pan musi do nas przyjechac kurierzy pracuje do 15 buhahah...................po chasle za co ku8wa wam sie placi chce gadac z managerem slysze ze jestem bezczelny...kurier zle opisal awizo nie bylo nr przesylki....przyjechal dopiero w piatek !!!!!! zaplacilem za towar ktory byl w paczce bez kasy za przesylke i zaproponowalem zeby mnie zawiozl do swojego szefa .... a on pewny siebie to zrobil............szef tlumaczyl sie jak tylko mogl a babka ktora siedziala przy biorku przez jakies 20 minut (tyle tam bylem)odbierala telefony i sciamniala ludziom ...a jak wychodzilem uslyszalem z ust szefa (myslal ze mnie juz tam nie ma)na h*j tego palanta tu przywiozles zajal sie tym rzecznik praw konsumenta w skrucie radom 7 do bani

Link to post
Share on other sites

Widzę pełno minusów dla UPS.

Moje doświadczenia z UPS to same + ;)

Kilkakrotnie już paczka dochodziła do mnie bez problemów, raz paczka została po prostu wysłana później, więc na następny dzień nie doszła, później kurier mnie nie zastał, ale telefon z informacją, że już mogę odebrać paczkę i po 15.min kurier u mnie.

Z GLS gorzej, ale minusika nie daję, kurier po prostu był mało rozgarnięty, ale to nie firmy wina.:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Było to w wakacje(nie pamiętam dokładnie)Kurier GLS.Sklep Taiwangun.com,Złożyłem zamówienie w Niedzielę,wtorek albo środę ok. godziny 15 otrzymałem paczkę,jak dla mnie plus,może nie na drugi dzień doszła,ale lepiej to niż tydzień(albo więcej) pocztą polską :wink:

Edited by Malutki_9
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nigdy nie miałem żadnego problemu z kurierami. Zawsze działali tak jak w relkamach TV. Nie było mnie w domu to zostawiali kartkę i nr telefonu, dzwoniłem umawiałem się na daną godzinę i ok. Do momentu gdy nie trafiłem na DHL. Zamówienie Specshop, spora wartość, zamawiałem w piątek więc logiczne że towar będzie po niedzieli. Pracuję do 15, po powrocie z pracy w poniedziałek i wtorek nic. Śladu kuriera. Wlazłem sobie na śledzenie przesyłki. Zdziwienie... "Poniedziałek godzina 16:14, odbiorcy nie zastano w miejscu odbioru". No cóż może nie słyszałem jak dzwonił.... Środa - na stronie śledzenia przesyłki info jw tylko godzina 15:56. Trzecie nieodebranie i przesyłka wraca do nadawcy. Dodzwoniłem się do przedstawicielstwa DHL, dostałem numer do danego kuriera. Skontaktowałem się z nim w celu ustalenia terminu odbioru. Stwierdził że on jeździ do 14 a potem mu nie pasuje do DG jechać. Jak chcę mogę sobie odebrać z Katowic, ale tak czy inaczej on nie podjedzie a przesyłkę już oddał do zwrotów bo był u mnie 3 razy (???), nawet do sąsiada pukał ale nikt mu nie otwierał. Ponownie skontaktowałem sięz przedstawicielstwem DHL. Pani kulturalnie mnie poinformowała że kurier ma obowiązek pozostawić namiar na siebie jak nie zastanie nikogo w miejscu odbioru i że powinni rozwozić przesyłki do 21:00. Przeprosiła i zapewniła że przesyłka dotrze do mnie następnego dnia o wskazanej przeze mnie godzinie. I tak się stało. Paczkę dostarczył inny kurier. Okazało się że na terenie Dąbrowy od kilku dni dziwnym trafem poprzedni kurier "nikogo nie mógł zastać w miejscu odebrania przesyłek" i gro ludzi nie doczekało się zamówień. Tak że wiele zależy od człowieka który rozwozi przesyłki nie od samej firmy. Czasem warto zadzwonić do przedstawiciela i zapytać o przyczynę poślizgu lub braku przesyłki.

Duży plus dla DHL za pozytywne i miłe załatwienie sprawy, duży minus dla pana "kuriera". Może teraz lepi pierożki ?:)

Link to post
Share on other sites

Niemiłe zaskoczenie i zepsucie opinii o UPS. Wchodząc na stronę trackingu po 3 dniach roboczych od wysłania paczki dowiaduję się że była próba dostarczenia paczki lecz brak odbiorcy u domu. Wszystko było by ok gdyby nie to że o podanej na stronie trackingu godzinie jak i 5 godzin wcześniej i 2 godziny później byłem w domu. Później byli tylko rodzice. Podczas rozmowy z bazą UPSa w Krakowie dowiedziałem się że nic takiego nie miało miejsca, i że paczka będzie dopiero po 4 dniach roboczych od wysłania.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamówienie kurier GLS z Taiwangun pobranie zamówienie złożone w niedziele poniedziałek paczka nadana wtorek paczka jest u mnie, raz zamówiłem paka nie przyjechała przez tydzień dzwonie do krakmana mówią że wysłana sprawdzam na stronie GLS status widnieje "w dostawie" odziwo paczka dotarła do mnie w sobotę a kurierka powiedziała że był wyjątkowa sytuacja dlatego w sobotę przyjechali.

Kurier zawsze dzwoni kiedy będzie żeby ktoś mógł odebarać paczkę i zwykle się nie spóźnia. polecam GLS

Link to post
Share on other sites

sklep : gunfire

kurier : niepamietam :D

zamówione : oj dawno ale gdzieś koło 4.05.2008

dostarczono : 20.05.2008

paczka nienaruszona

 

Tragedia i żal :/ ale za to przy następnym zamówieniu dostałem 10 % zniżki :D

 

To jest temat o KURIERACH nie o sklepach więc należy się wypowiadać o usługach kuriera nie sklepu!!! Szmer.

Link to post
Share on other sites

A mi dziś GLS mocno zadziałał na nerwy. Postaram się nie używać brzydkich słów.

 

Przemiły pan kurier zadzwonił do mnie o 8:00, mówiąc, że ma dla mnie paczkę za xxzł i pytając się, kiedy może ją dostarczyć. Grzecznie odpowiedziałem panu, że w domu będę przez cały dzień, za wyjątkiem 2 godzin pomiędzy 13:00 a 15:00. Pan grzecznie odpowiedział, że jeżeli nie będzie go przed 13, to pojawi się ciut po 15. Siedzę, czekam, w końcu zadzwoniłem grzecznie się pytając, kiedy mogę się go spodziewać. Dostałem odpowiedz, że już był koło 13:45 i nikogo nie zastał.

No i gadaj z debilem...

Link to post
Share on other sites

(-/+) GLS- zamówienie u Krakmanów. Pierwsza paczka była po 24h, kolejna bo 5 dniach. Nie było to święto ani nic...Zwykły tydzień.

 

(+) UPS- paczka tego samego dnia była u mnie w domciu. Zamawiałem okularki ze Specshopu, mieszkam w Sonowcu.

 

(+) Siódemka- paczka była po ok.27h, sklep był w Świnioujścu.

 

(- - - -) Poczta Polska- totalny brak organizacji, zero, paczka do mnie doszła po miesiącu z pieczątkami z Niemczech i Czech.... Sklep był w Częstochowie, ja mieszkam w Sosnowu, max 3 godziny drogi.

Link to post
Share on other sites

UPS:

1. Paczka wysłana w poniedziałek, o 8 rano następnego dnia telefon z informacją o możliwości dostarczenia paczki. Bez problemów.

2.Paczka (13kg) wysłana we wtorek, w środe o 8 rano znowu telefon od kuriera. Dostarczona bez problemów.

3.Paczka wysłana wczoraj, dzisiaj o 6 rano była już u mnie w mieście. Do tej pory zero odzewu ze strony kuriera.

Link to post
Share on other sites

UPS, 2 zamówienia. Do przebycia miały naprawdę niezły kawał drogi.

 

1. Mała paczuszka 1kg - Doręczona dzień po wysłaniu, godzina umówiona wcześniej telefonicznie. Przybycie 2 min przed czasem ;)

2. Wielka paka 45kg - Również doręczona dzień po wysłaniu, umówienie się na pasującą mi i kurierowi godzinę, przybycie wręcz idealnie punktualne, fachowa pomoc we wtachaniu klamota na 4 piętro.

 

Czyli doświadczenia jak najbardziej pozytywne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sklep Krakman

Kurier GLS (+)

 

Jak zawsze wielki +.

1. Wysłali w czwartek doszło w piątek.

 

2.Zamówiłem w piątek 16.01.2009 15:14:27

wysłali w poniedziałek 19 styczeń 2009 doszło we wtorek ok 9:30 :)

 

 

Sklep GunFire

Kurier UPS (-)

 

Zamówiłem w czwartek rano bo potrzebowałem kulki na sobotnią strzelankę.

Kurier przyszedł w poniedziałek mnie nie było w domu zostawił aviso na którym był tak napisany numer że ja przeczytałem z tego 5 numerów a moja mama przeczytała 6

zadzwoniliśmy na każdy i tylko pod jednym odebrała jakaś kobieta która o niczym nie wiedziała.. Następnego dnia na stronie UPS napisano że adresat nie przyjął paczki..

 

Po czym paczka przyszła 2 raz po tygodniu..

Ale w tedy już mi nie była potrzebna bo tego samego dnia co napisali że nie przyjąłem

paczki kupiłem na allegro zestaw dość duży i listonosz przyszedł szybciej niż oni..

 

Na prawdę wielki minus dla UPS!

Link to post
Share on other sites

DHL - Specshop 2 dni (wtorek zaksięgowane około 13 środa 16 z groszem u mnie )

 

DHL - wysyłanie, tu mam łatwo (starsza ma punkt DHL (Dworcowa 37, pawilony, Biuro Podróży Venturi )) Zawsze rano paczki kurier zabiera od niej paczki do centrali i idą w świat a znajomi na drugim końcu Polski dostają mniej więcej w południe paczki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...