Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

Kazik94: kurier nie miał prawa żądać od Ciebie jakiejś kasy extra. Chyba, że dajesz mu ją sam z własnej woli jako napiwek.

 

zzzzzz czy jak tam leci ;) : Niestety kurierzy maja trochę racji bo to Twoim zasranym obowiązkiem jest bycie w domu/ pracy/ gdzieś tam gdzie ma być dostarczona paczka.

Kurier niema obowiązku jechać pod inny adres niż ten wskazany na liście przewozowym. To jest jego dobra wola. Zamawiaj paczkę do pracy/ szkoły itp. Ewentualnie dawaj kasę sąsiadowi i adresuj paczkę na sąsiada jak wiesz że siedzi całymi dniami przed tv.

 

Nie wiem, do czego pijesz. I w czym mają rację? Ani razu nie powiedziałem kurierowi by gdzieś pojechał (czasem sami proponują, gdzieś po drodzę spotkanie). I to JEGO "zasranym" obowiązkiem jest paczkę dostarczyć MNIE i TYLKO MNIE, a nie sąsiadowi. Ja nie mam obowiązku siedzieć cały czas w domu i go wyczekiwać. Według Twojego mniemania, nie możesz nawet po bułki do sklepu wyjść, tylko czekać od 8 do 20 w domu i wyczekiwać kuriera.

 

Dziwi mnie to, tylko, że kurierzy nie dzwonią. Przecież to oszczędza przede wszystkim ich czas, bo w czasie kiedy pojedzie do mnie i mnie nie ma, może jechać gdzieś indziej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To i ja wypowiem się na temat kurierów w Polsce.

 

Paczki są rozwożone z Magazynów w Legnicy.

 

- DPD - zawsze na wysokim poziomie, wczoraj mi przywieźli paczkę nowych Felg w nienaruszonym stanie. Przyjechali późno ale jeszcze zadzwonili 20min wcześniej czy kogoś zastaną w domu.

 

- UPS - tak samo jak DPD. Tylko szkoda że nie dzwonią przed przyjazdem, ale zaraz oddzwaniają i pytają się kiedy można ponownie przyjechać. Nawet umówiłem się na odbiór na mieście dość blisko domu. Umówiłem się na daną godzinę kurier zjawił się punktualnie, raz raz paczkę mam w rękach. Jedyny problem z nimi był wtedy jak przez przypadek paczka zamiast do mnie została jakimś trafem wysłana do Warszawy, ale następnego dnia była już u mnie i przeprosili za ten incydent.

 

- GLS - mało od nich dostaję paczek. Teraz czekam na kolejną z GF, ma przyjść w Poniedziałek tylko teraz się zastanawiam czy nie odwalą maniany jak innym, zważywszy że poza domem jestem od 10 do 16 :/

Link to post
Share on other sites

Ja też się wypowiem.

 

Co do zamówień to głównie taiwangun,asgshop,ostatnio gunfire,allegro,i czasami coś z komisu.

 

DHL,UPS,DPD,GLS-Bardzo zadowolony jestem.Mili ludzie,często dzwonią,paczki szybko dochodzą.

Ostatnio z poczty też jestem bardzo zadowolony.Jeżeli paczkę wysyłałem do 15,to następnego dnia u klienta już była.

 

 

Jednak szczęka mi za każdym razem opada,jak coś przychodzi siódemką.Nie dość,że są nie sympatyczni,to jeszcze robią problem,jak chcę paczkę przy nich sprawdzić,żeby w razie czego protokół spisać.Do tego żadna paczka nie przyszła mi następnego dnia.Ostatnio kurier do mnie zapukał przed 22 !.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

UPS jak zwykle profesjonalnie, gdy nie zastali nikogo w domu to dzwonią i umawiają się na dogodny termin.

 

DHL z kurierem na moim terenie ot już jestem na T :) zawsze bez problemowo :)

 

i...

 

SIÓDEMKA................................

 

No ręce opadają gdy tylko dowiaduję się że mają dostarczyć mi paczkę.

Zazwyczaj nieoznakowany samochód, kurier również.

 

Np. Ostatnia sytuacja..

 

Paczka wysłana w piątek dostarczona w poniedziałek..

Kurierowi się tak śpieszyło że zostawił paczkę nawet bez sprawdzenia osoby odbierającej zwłaszcza że na karcie przewozowej były moje dane a odbierała kobieta.. Na chęć kontroli zawartości paczki przy kurierze w wiadomym celu odparł że nie ma czasu i jak coś będzie nie tak to żeby do niego zadzwonić i przyjedzie spisać protokół..

Śpieszyło mu się tak bardzo że zapomniał nawet protokołu potwierdzającego odbiór paczki, nawet nie prosił o podpis po prostu wyszedł..

Oczywiście zawartość przesyłki była uszkodzona.

Telefon do kuriera: i oczywiście mam dzisiaj do rozwiezienia dużo przesyłek i pewnie nie zdążę przyjechać dzisiaj.. ALE!! Można przywieźć paczkę do punktu siódemki..

No cóż umówiliśmy się na następny dzień i również nie przyjechał.. telefon i znowu ta sama śpiewka że nie jestem jedynym klientem i musi wszystko rozwieźć ..

Dopiero po 4 dniach !! Przyjechał i to nawet nie do domu, nawet nie poprosił o okazanie zawartości paczki po prostu wypisał papierek i nie zabrał przesyłki bo nie dostał zlecenia od firmy..

 

Jeden wielki burdel i przedszkole..

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

UPS - najczęściej wybieram tę firmę kurierską, ponieważ czas zazwyczaj wynosi 1-2 dni, bezproblemowe dostarczenie, kurier dzwoni gdy nie zastanie nikogo w domu. Ogólnie, bardzo dobra firma kurierska.

DPD - to samo co UPS, bezproblemowo i szybko.

Poczta Polska - Mimo, że podchodziłem do niej dość sceptycznie jestem zadowolony. Aczkolwiek lepiej nadawać paczki priorytetem, o wiele szybciej idą ( zwykła idzie minimum 2 dni )

 

Kolega raczył się zapoznać z zasadami tematu ? Szmer.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dwie paczki z dzisiaj:

 

- GLS: nie skontaktował się, wpadł (w/g awizo) lekko po 11 rano, odwiózł paczkę do Parcel Shop'u: zapłaciłeś człowieku za doręczenie? To teraz zasuwaj po odbiór sam! Wisienka na torcie: parcel shop czynny od 9 do 17 od poniedziałku do piątku. Czyli mogę sobie paczkę odebrać w poniedziałek (dziś nie zdążyłem).

Jeśli ktoś pracuje dłużej, to ma się specjalnie z roboty urywać, żeby dostać to, za czego dostarczenie zapłacił? A to już drugi raz mi się taka jazda z nimi przytrafia.

Oj, niech ja się dowiem, który sklep wysłał paczkę tymi patafianami, to siwy dym będzie! :maniak_killer:

 

Dla kontrastu:

- Poczta Polska: na awizo nie ma godziny, o której zajrzeli, ale jest numer komórki. Jeden telefon do "paczkonosza": uprzejmy, sympatyczny facet - mówię mu "jestem w domu, proszę podjechać kiedy Panu będzie wygodnie". Akurat był w okolicy - po 10 min. zadzwonił do drzwi.

Generalnie odkąd paczki doręczają podwykonawcy, którym Poczta płaci od skutecznego doręczenia, jakość usług "paczkonoszy" w moim rejonie jest nieskazitelna!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teraz moim skromnym zdaniem najlepszą firmą przewoźniczą jest UPC.

 

Zawsze dzwonią do mnie i informują, o której przybędą, przywożą towar w ok. 2, 3 dni i nigdy nie dowieźli uszkodzonego przedmoitu

Edited by przempy
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teraz moim skromnym zdaniem najlepszą firmą przewoźniczą jest UPC.

 

Zawsze dzwonią do mnie i informują, o której przybędą, przywożą towar w ok. 2, 3 dni i nigdy nie dowieźli uszkodzonego przedmoitu

 

Potwierdzam!

 

Świetna firma i mili pracownicy :) Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Paczka przechodziła w 2-3 dni jak mówił kolega wyżej, chyba, że był weekend, wtedy na poniedziałek paczka była dostarczana. Poza sympatycznością doręczycieli trzeba wspomnieć o ich wysokiej kulturze osobistej i nie są to jakieś obdartusy, a paczki... Nic dodać nic ująć, polecam.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

GLS:

zalety:

Szybka wysyłka.

Tania "gaża"

wady:

Nie dzwonią przed przybyciem choć to było zaznaczone...

Czasami towar bywa uszkodzony

Paczki potrafią lecieć przez halę taśmową (od znajomego co tam pracował)

 

ogólnie nie ma tragedii jak na razie, ale jednak UPS jest bezpieczniejszy (koledzy wyżej to nie UPC bo upc to firma zajmująca się telewizją internetem i telefonem tylko UPS jest kurierem :))

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest extremateria

UPS

 

Bardzo przyjemny Pan, kulturalny, miły. Dzwoni poinformować, że jest coś dla mnie, jak również zapytać się czy jestem w domu. Pewnie z tym UPS mam szczęście, że taki pracownik mi się trafił akurat. Różne rzeczy mi już przynosił i nie mam zastrzeżeń. Teraz zdecydowałem się napisać, ze względu na replikę ASG.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bo to, czy kurier zadzwoni do Ciebie to tylko i wyłącznie jego dobra wola :wink:

W moim rejonie jeździ solidny chłopak (UPS) i dzwoni ZAWSZE, ale już na przykład jego poprzednik dzwonił tylko od czasu do czasu...

Kurier muusi dzwonić [dlatego kosztuje więcej niż PP]. Miałem do czynienia z różnymi firmami ale każdy dzwonił. Mało tego, dostarczano towar o wybranej przeze mnie godzinie i wybranego przez telefon miejsca :maniak_usmiech:
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

K-ex raz mnie zawiódł, drugi raz o dziwo na następny dzień + telefon od kuriera. Więc pozytywne zaskoczenie.

Siódemka, szybka i tania czasami zadzwoni czasami nie, ale paczkę doręczy;)

 

A ja mam pytanie czy ktoś może korzystał z pocztexu? Czytaj kuriera poczty Polskiej?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja dostałem szoku, po tym jak w ostatni czwartek wysłano do mnie paczkę EKONOMICZNĄ pocztą polską i przyszła ona w piątek wieczorem.

Nie wiem jak oni to zrobili, nawet sprawdzałem i na paczce nie było napisu priorytet.

Tak, Mnie też ostatnio poczta polska bardzo miło zadziwia, ostatnio wysyłałem replikę(czyli gabaryty B) o godz.15.30 i następnego dnia o tej samej godzinie była u odbiorcy, paczka szła z Warszawy do Katowic :)

 

K-ex raz mnie zawiódł, drugi raz o dziwo na następny dzień + telefon od kuriera. Więc pozytywne zaskoczenie.

Siódemka, szybka i tania czasami zadzwoni czasami nie, ale paczkę doręczy;)

 

A ja mam pytanie czy ktoś może korzystał z pocztexu? Czytaj kuriera poczty Polskiej?

Tutaj są opinie, http://www.opineo.pl/opinie/pocztex-pl,negatywne

Link to post
Share on other sites

DHL - rzadziej korzystam z usług tej firmy ale jak już korzystam to jestem zadowolony. Kurier dzwoni z pytaniem czy mogę teraz odebrać paczkę, jeśli nie to ustala ze mną godzinę odbioru. Zazwyczaj dostarcza paczkę w ciągu 24h.

Poczta - potrzebują kilka dni na dostarczenie przesyłki, jednak wiadomo kiedy przyjeżdza listonosz, bo mają taki śmieszny, sraczkowaty busik :icon_smile: . Paczki otrzymuję w świetnym stanie od miłego listonosza.

UPS - paczki przynoszą super szybko, ale nie kontaktują się przed przyjazdem, a zazwyczaj kurier jest u mnie koło 10 gdy nie ma nikogo w domu. Raz przywieźli mi paczkę zalaną winem :zastanawia: , średnio dbają o to co jest w środku i niedbale odkładają/rzucają na ziemię.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

UPS - miły pan, ZAWSZE kiedy coś zamawiam przyjeżdża 12.00-13.00 oczywiście dzwoni z 30minutowym wyprzedzeniem czy będę w domu.- dla mnie kurier nr 1

 

OPEK- raz kozystalem , tzn telefon z allegro, jechałem samo do szkoły i sie wyminąłem z panem kurierem (dobrze że ten rzęch miał logo firmy) czyli nie dzwonią, starszy miły dziadek, nie robił problemu że sprawdzeniem zawartości ( nawet powiedział coś że znam zasady korzystania z usług firm kurierskich- czyli powinienem to robić) ogólnie na +

 

DHL-czasem dzwonią do mnie , była sytuacja że.jestem poza domem, u akurat nikt nie dzwonił,w internecie było info , że kurier rzekomo był w domu i nikogo nie bylo (było info aby zadzwonić do nich i sie umowic)co jest nie prawdą, bo był ktos w.domu, zadzwoniłem do nich i zbesztalem z błotem, i zapytałem dla czego kurier nie dzwoni, a niemila.pani coś tam odpowiedziała...a ją na to że szanujaca się firma powinna dzwonić i to chyba w ich interesie aby sprawnie szło doręczenie, cudem udało mi sie umówić z kurierem.... Ogólnie zawsze przywozi paczki po 16 a nawet i ok 18

 

KEX - kilka razy coś zamawialem, obsługa ok, brak felefonowania,raz przyjechały 2 panie w sobotę, co jest na + ogólnie to ok

 

 

 

Poczta polska także na + paczki na drugi dzień, chyba że dosyć daleko , to na 3 dzień z.samego rana...

 

 

Ogólnie, to niema regóły,tzn zależy na jakim terenie pracuje dany delikwent, i tak naprawelde od niego zależy podejcie do klienta, a ponoć sie mówi nasz klient nasz pan....

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka ciekawostka- w Wielki Piątek paczkę zamówioną przez Pocztę Polską dostarczył mi...jedenastolatek O_O. Szybko zaczynają przyuczenie do zawodu :icon_biggrin:. Zgaduję, że paczkonosz nie miał co z bachorem zrobić i wziął go do pracy, bo szkoły już pozamykane, ale zaskoczenie mimo wszystko było spore.

Edited by Cyku
Link to post
Share on other sites

W większości zdanie o firmach zależy od kuriera..

 

DHL jak zwykle pozytywnie bo z kurierem jestem już na "T" wiec zawsze mam priorytet itd.. :D

 

UPS wysoka kultura i jeśli nie ma mnie w domu to w tedy dzwonią ;)

 

Poczta jak zawsze 1dzień priorytet i paczka albo w domu albo u zaufanego sąsiada ew. na poczcie ale to wyjątek..

 

Paczkomaty :D ostatnio z ciekawości zabrałem bo zawsze byłem ciekawy jak wygląda praca tych wielkich żółtych skrzyń :D

Pozytywnie ;) dostałem maila z kodem i instrukcją oraz sms`a z kodem i powiadomieniem.

Cenowo wychodzi bardzo pozytywnie bo 8zł za paczkę +2kg :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

DPD Polska, przesyłka zamówiona przez Jarmix z zaznaczeniem by "Dostarczyć po 17". Przesyłki jeszcze nie otrzymałem, więc nie wiem, czy takie zaznaczenie było, ale kurierzy paczki rozworzą nawet do 21.

 

Teraz moja krótka przygoda:

 

beztytuuace.jpg

Gratuluję kompetencji Panom dostarczycielom. Na uwagę zasługuje punkt najpierw 6, potem 3. Dodam, że żadnego awizo nie widziałem od firmy DPD, a ponoć dwukrotnie zostawili je (od GLSa widziałem), po telefonie do BOKu zapytać się, czy przez olewackiego kuriera muszę sam jechać do Strykowa po przesyłkę, Pani mi powiedziała, że jutro dojedzie, zapytałem, co by było, gdybym nie sprawdził co z moją przesyłką i nie zadzwonił, ona na to, że jutro przyjedzie.

Szkoda słów. Było zawsze dobrze, to pierwsza taka wtopa w DPD.

 

Paczkomaty są ok. Odbierasz po imprezie o 3 w nocy :D MI kiedyś dostarczyli paczkę w święto jakieś o 12 chyba :)

Edited by kfercik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...