Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Droga Ewo!

 

Szkoda, że "przypadkiem" założyłaś dzisiaj konto, żeby akurat pochwalić się firmą pośredniczącą w sprzedaży usług kurierskich... :bialaflaga:

 

Marketing na żałosnym poziomie.

 

Z drugiej strony korzystałem i korzystam z usług wspomnianej firmy i nie mam zastrzeżeń. Raz były problemy z paczką, po części z mojej winy, a po części z powodu "domyślności" systemu, ale wszystko zostało załatwione sprawnie, profesjonalnie i bez zastrzeżeń z mojej strony. Tak więc jestem zadowolony.

 

Plusy i minusy kurierów? Wg. mnie jedynym minusem może być cena. Wszystko inne przemawia na korzyść firm kurierskich. UPS ma duże obłożenie, dlatego polecam dwa razy się zastanowić nad wyborem tej firmy. Zresztą, w każdej rodzinie czarna owca się trafi... znaczy kurier... czarny... się trafi.

 

Poczta Polska do niedawna to była porażka, a teraz... nieuchronnie zbliża się do jeszcze większej porażki.

 

Dostawę paczek świadczą jednoosobowe zewnętrzne firmy - czyli pracownicy poczty wygonieni na samozatrudnienie. Poczta płaci żałosne pieniądze za dostarczenie paczki, a są pierwsi przy cięciach finansowych (bo z zewnątrz). Z tego muszą utrzymać samochód, ZUS i ogólnie złodziejskie państwo. Dlatego z paczkami zdarzają się dziwne historie - najczęściej oszczędzanie na telefonie oraz przetrzymanie paczki, bo starają się każdą doręczyć osobiście, żeby te 2 złote wpadły. Więc jak bierzecie pobraniówkę i macie np. do zapłacenia 198 zł, to podarujcie już chłopu tę końcówkę, bo mu lekko nie jest.

O listach na poczcie to się nawet nie wypowiadam, bo nieraz listonoszowi już się nawet awiza nie chce przynosić. Totalna porażka.

 

Już nie mówię o tym, że kurierzy mają ubezpieczenie w cenie do 500 zł. Na poczcie trzeba wyłożyć na to dodatkową kasę (1 zł za każde 50 zł wartości).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siódemka Gorzów - strasznie się obijają. Po paczkę musiałem pojechać osobiście, bo jak twierdzi kurier on nie musi do mnie dzwonić i się umówić - cóż, może i ma rację, ale mógł to zrobić z kulturą. Ogółem minus i to spory. Jedyny plus to ceny wysyłek.

 

UPS Gorzów - zawsze na czas, nie olewają klienta i jak coś nie gra to zawsze dzwonią.

 

DPD Gorzów - paczki z Taiwana zawsze są kolejnego dnia do 14 :icon_biggrin: (oczywiście na Taiwanie trzeba z rana zamówić) Kurier zawsze dzwoni.

 

Poczta Polska - Poprawiła swoje usługi i to na wielki plus. Ale ostatnio wysyłając paczkę zaginęła, dlatego minus.

Link to post
Share on other sites

UPS, DHL, DPD, GLS, Pocztex - Z tych jestem zadowolony. Zadzwonią do odbiorcy i zapytają się kiedy najlepiej dostarczyć przesyłkę itd. Dostawa w 1-2 dni.

 

K-EX (znany jako Kolporter Express) - nie polecam. To co wypisują na stronie web trackingu to sci-fi, jakiego nie powstydziłby się Stanisław Lem. Przesyłka nadana o godzinie jedenastej w poniedziałek została dostarczona do mnie w piątek o 18.50. Nigdy nie zdarzyło się, żeby przesyłka kurierska jechała do mnie 4 dni (Opole -Jelenia Góra, około 200km). Z tego co czytałem w internecie o tej firmie, to nie jest to nic niezwykłego.

Link to post
Share on other sites

UPS-nie polecam, co prawda paczki w miarę szybko przychodzą a sam kierowca jest bardzo miły, to cała ich polityka jest mało przyjemna. Paczka odebrana i otworzona przy kurierze, okazało się że nie dojechała w całości, oczywiście była ubezpieczona na 10 tysięcy, wartość szkody to około 3.5 tysiąca złotych, po wielu próbach kontaktu z kimś kompetentnym udało mi się dodzwonić do ich działu reklamacji w Warszawie. Babeczka, bardzo nie miło wyjaśniła mi że pieniędzy na pewno nie odzyskam, bo prawo przewozowe to i to, niestety nie wiedziała że siedziałem obok bardzo dobrego Prawnika, więc mogłem zweryfikować jej słowa, które okazały się zwykłym kłamstwem. Mimo pisma przed sądowego o wezwaniu do zapłaty dalej nie chcą oddać chociaż części pieniędzy za poniesioną szkodę sprawa skończy się w sądzie.

 

 

Kurier siódemka. Niby szybko, ale umówić się z kurierem nie da, jego argumentacja że on pracuje tylko do 15 jest trochę nie poważna, zaproponowałem mu żeby w takim razie przyjechał do mnie do szkoły, to odpowiedział że nie mu nie po drodze. Przez to po przesyłkę musiałem jechać na drugi koniec miasta. Tak więc nie polecam.

 

PP. I tu akurat jestem pod wielkim wrażeniem skuteczności PP, trzy przesyłki nadane po 18, następnego dnia były u właścicieli (Gdańsk, Łódź, Warszawa). Co prawda Listonosz chodzi w godzinach gdzie nikogo w domu nie ma, ale nigdy nie miałem problemu z odebraniem tego samego dnia przesyłki na poczcie. Duży plus dla Poczty Polskiej.

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi:

-Poczta Polska - wszystko sprawnie, paczka na drugi, trzeci dzień u mnie, w dodatku w mojej okolicy jest bardzo fajny listonosz, też airsoftowiec, więc może dlatego paczki ze sklepów ASG trafiają do mnie od razu, bez awiz, innej zresztą też

-UPS - wszystko w porządku, paczka na drugi dzień u mnie, lekki minus za to że notorycznie przyjeżdżają albo wieczorem, albo wcześnie rano, niemniej kulturka w dowozie,

-Siódemka - wszyscy na nich psioczą, a ja nie mogę na nich narzekać, z jednym wyjątkiem, kurier potknął się na progu i przewrócił się na paczkę w której na szczęście jechał tylko mundur ; )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ups- szybko, nie zawsze kurier zadzwoni, lecz teraz to mało spotykana cecha. Ogólnie plus za szybkość nigdy mnie nie zawiedli. Paczki całe i zdrowe. Polecam.

GLS- to samo, na następny dzień kurier miły szkoda że nie dzwoni i nie ma jak zawsze czasu. Paczki całe i zdrowe. Polecam

 

I teraz:

K-ex. albo inaczej kolporter ekspres... ekspres to chyba tylko z nazwy, radze uciekać od tego jak najdalej. Od czasu przesyłki który wydłuża się do 2 tygodni po nie uprzejmych kurierów.

 

,a i jeszcze poczta polska:) polecam obecne priorytety idą jeden dzień jeżeli paczka zostanie nadana przed 15, ale trzeba dobrze opancerzyć nasza przesyłkę bo to co się tam dzieje na magazynach...

 

Wszystko w obrębie Warszawy

Edited by bananiak
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

UPS - (Taiwangun.com) - Niestety mieszana opinia.

Paczki docierały w ciągu 48h od daty wysłania (z Karkowa do Ostródy, czyli okolice Olsztyna). Zamawiałem 3 razy i tylko raz kurier raczył się ze mną skontaktować, że zaraz będzie. Mimo, że mogę mniej więcej zobaczyć datę dotarcia na stronie UPS, to jednak dobrze by było gdyby kontakt był. Jeden raz kurier miał jakieś problemy, nie wiedział która paczka czy coś, jakiś sprzęt mu nie działał... czekałem 15 minut w drzwiach. Natomiast przesyłki docierają nienaruszone, a sama usługa wychodzi dość tanio (18 zł - za pobraniem).

GLS - Hmmm...

Zamówiłem tam tylko raz. Paczka dotarła na 4 dzień (nie było świąt - dni robocze). Paczka też była nienaruszona, ale szybkość mnie nie zadowoliła. Kurier kontaktował się.

Edited by Xaveq
Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy zauważyłem, że kuriery coraz częściej nie chcą wydawać reszty. Motywując to aktualnym brakiem "drobnej gotówki" przy sobie. Nie są to oczywiście duże kwoty, bo w granicy 5-10zł, ale czasami ta kasa przydaje się na paliwko. Działa to oczywiście dla nich na minus. Oczywiście jest jakiś odsetek, którzy wydają co do grosika. To takie moje osobiste spostrzeżenie.

 

Poczta Polska też zawsze wydaje resztę, co do grosika :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

GLS- jest w porządku zawsze dzwonią przed przyjazdem pod dom paczki przychodzą na 2 dzień. :icon_biggrin:

UPS- odbierałem paczkę tylko raz od nich i przybyli na czasm, nawet zadzwonili przed przyjazdem :icon_confused:

 

Kolego zapoznaj się z zasadami tego tematu i popraw swoje spamerskie zachowanie.

Przypominam w tym momencie wszystkim jak ma działać ten temat (patrz 1strona)

Następne nic nie wnoszące, lub niezgodne posty będą kasowane bez ostrzeżenia.

Szmer.

Link to post
Share on other sites

Zamówienie w Gunfire - przelew - kurier GLS. Paczka wysłana 2012-03-14 i ostatecznie dostarczona 2012-03-16.

 

A skąd opóźnienie? Otóż dnia 2012-03-15 paczka została już dostarczona, ale do innej miejscowości odległej o ponad 20km ode mnie. Jak pomylił Szczekociny z Koniecpolem to nie wiem. Jedyne co się zgadzało to ulica. Paczki właściwie mógłbym już nie zobaczyć(status paczki - doręczona oraz podpisana moim nazwiskiem), ale miła Pani która odebrała paczkę zadzwoniła do mnie z informacją o zaistniałej sytuacji. Po kilku telefonach do GLS'u kurier dostarczył paczkę na poprawny adres. Pozostał tylko niesmak, bo nigdy problemów nie było, a tym razem nie było nawet "przepraszam(y)".

Link to post
Share on other sites

To i ja się wypowiem na temat kurierów.

 

Coraz rzadziej się zdarza, że kurier dzwoni (ostatnie zamówienia z GLS - ani razu nie zadzwonił mimo, że na liście przewozowym było zaznaczone wyraźnie PROSZĘ DZWONIĆ), potem z Siódemek (również nie dzwoni).

 

Poczta Polska - rzadko kiedy dostarczają przesyłkę do domu, często muszę latać na pocztę by odebrać, ale że mam blisko, to nie narzekam.

 

Teraz dwie nieprzyjemne sytuacje z Siódemkami.

 

Pierwsza:

Pracuję 6-18, kurier do mnie dzwoni koło 12 i pyta się, czy o tej i o tej będzie ktoś mógł odebrać przesyłkę. Mówię, mu, że nie i może przyjechać następnego dnia, on mówi, że za to mu nikt nie zapłaci i muszę lecieć na drugi koniec miasta odebrać ją samemu, co to za dostarczenie kurierem, że musisz sobie sam na pocztę iść. W tej bazie (gdzie odbierałem), zrobiłem raban, z jakiego powodu sam muszę jechać odbierać, a gościu z rozbrajającą szczerością - Tak, kurierowi nikt nie zapłaci za dostarczenie, jeśli dostarczy następnego dnia. - ręce opadają.

 

Druga sytuacja jest gorsza:

Początek ten sam, jestem w pracy 6-18, kurier siódemek nawet nie raczył zadzwonić. Wieczorem idę do domu, spotykam sąsiada, który oświadcza mi, że kurier zostawił u niego przesyłkę dla mnie. Najśmieszniejsze jest to, że kurier po zapukaniu w drzwi i usłyszeniu ciszy, zapytał się gościa co (sic!)schodził po schodach, czy by paczkę przyjął!!! Na moje szczęście, to sąsiad był, z którym się lubimy, a co by było, gdyby obca osoba skądś wychodziła? Zero weryfikacji dokumentów, zero pytania (Czy Pan jest sąsiadem? Czy zna Pan?) Nic. Po telefonicznym zjechaniu kuriera on ze zdziwieniem - "To Pan sobie nie życzy by zostawiać sąsiadom"?

 

Teraz gdy zamawiam siódemkami, żądam kategorycznie by na liście przewozowym była adnotacja kiedy może dostarczy do mnie przesyłkę i adnotacja, że nie życzę sobie zostawiania paczki u sąsiada.

 

Jeszcze słowo na temat UPSa. Bezproblemowo umówiłem się z kurierem na odbiór za kilka dni, w wyznaczonych godzinach. Dzwoni by potwierdzić czy jestem, by się umówić. Na plus.

Link to post
Share on other sites

To i ja dorzucę od siebie 3 grosze.

 

Kurier UPS-Mało kiedy u nich zamawiam ale dotąd spisują się nieźle.

Poczta Polska-Zawsze dzwoni,pyta się kiedy będę i czy można paczkę zostawić sąsiadom w razie mojej nieobecności,dlatego duży +.

Kurier DPD-Najczęściej u nich zamawiam,problem miałem tylko 2 razy.Pierwszy raz kiedy zestaw (huśtawka i ślizgawka dla siostry) był poobijany i miał pozdzierany lakier.2 raz kiedy drzwi do samochodu były UWAGA powyginane jednak paczka była bardzo słabo zabezpieczona (3 warstwy folii bąbelkowej).

Kurier Siódemka-Mieszkam jakieś 500m od ich magazynów dlatego paczkę dostaję ostatni ale to nie ich wina.Mimo złych opinii innych użytkowników ja postawię + ponieważ nigdy nie miałem z nimi problemu.

Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie niemiłe przeżycia z tym czymś zwanym firmą kurierską "Siódemka". Otóż dzwoni do mnie kurier i drze na mnie mor.de ze byl pod moim domem 10 minut temu i mnie nie było, mówie mu że jestem w pracy, a on że guzik go to obchodzi, no to mówie mu, że będę w domu za 20 minut a on na to mi wykrzykuje że jak chce paczke to mam go łapać na mieście bo niechce mu sie ponownie podjechac do mnie. Po tym wszystkim bardzo sie zdenerwowałem i naubliżałem mu przez telefon, że taka jest jego robota i polega na tym by dostaczyc ludziom przesyłke kiedy są w domu i że sie dzwoni i ustala godzine (wkońcu płacimy im więcej i rządamy). Jednak przyjechał ale zainkasował mi 10zł więcej tłumacząc się w dziwny sposób jednak ja nie chciałem słuchać tych jęków i patrzeć się na niego wiec pomyślałem sobie "niech ma na amarene" i go "pogoniłem" bo tyle nerwów nikt mi nie zepsół w owym miesiącu niż ten człowiek. Pozdrawiam

 

Co do UPS i DPD to kurierzy dla mnie byli zawsze bardzo mili, towar nigdy nie był uszkodzony, zawsze dzwonili, nigdy nie mieli pretensji za nieodebranie telefonu. polecam ;)

Link to post
Share on other sites

Kazik94: kurier nie miał prawa żądać od Ciebie jakiejś kasy extra. Chyba, że dajesz mu ją sam z własnej woli jako napiwek.

 

zzzzzz czy jak tam leci ;) : Niestety kurierzy maja trochę racji bo to Twoim zasranym obowiązkiem jest bycie w domu/ pracy/ gdzieś tam gdzie ma być dostarczona paczka.

Kurier niema obowiązku jechać pod inny adres niż ten wskazany na liście przewozowym. To jest jego dobra wola. Zamawiaj paczkę do pracy/ szkoły itp. Ewentualnie dawaj kasę sąsiadowi i adresuj paczkę na sąsiada jak wiesz że siedzi całymi dniami przed tv.

Link to post
Share on other sites

W Zduńskiej Woli:

DPD- wysyłałem i odbierałem wiele rzeczy. Ogólnie na plus, chłopaki obsługujący moje okolice są mili i delikatni. Przy wysyłce paczki były UKŁADANE w samochodzie a nie wrzucane w nieładzie (mimo, że były to paki z teoretycznie ciężką do zniszczenia bielizną). Przy odbiorze dzwonią, pytają czy jestem. Nie zdarzyło mi się, by spóźnili się więcej niż 30 minut.

GLS- Wiecznie w niedoczasie, wiecznie pędzący i zabiegani. Mało delikatnie obchodzili się z ładowanymi do samochodu paczkami. Ciężko również umówić się telefonicznie, wymagają bardzo długiego przedziału czasowego na dostarczenie paczki. Ogólnie średnie wrażenie, zdecydowanie bardziej wolę DPD.

K-EX- Absolutnie nie polecam, miałem z nimi do czynienia raz i już nigdy więcej nie skorzystam z ich usług. Chamski kurier, który dopiero po ostrej telefonicznej reprymendzie i zagrożeniu złożeniem skargi w siedzibie firmy raczył łaskawie poczekać kilkanaście minut pod moim domem, do którego już wracałem. Ogólnie kpina, żebym to ja musiał się uganiać za DORĘCZYCIELEM.

Poczta Polska- Przynajmniej w moim rejonie działa bardzo dobrze. Paczki są dostarczane średnio na drugi dzień. Jeśli mnie nie zastaną, zostawiają awizo z numerem telefonu do siebie, często też przyjeżdżają ponownie- "A podjechałem, może akurat Pana zastanę?".

 

W Łodzi:

I DPD i UPS i GLS notorycznie pyta się mnie przez domofon, czy nie zechciałbym odebrać paczki dla sąsiada. Absurd jakiś moim zdaniem, co to w ogóle za pomysł? Od czasu gdy tu zamieszkałem, zawsze gdy coś zamawiam kurierem wyraźnie piszę, że nie życzę sobie zostawiania moich paczek u sąsiadów.

Poczta Polska, podobnie jak w Zduńskiej Woli działa sprawnie, paczki otrzymuję najpóźniej po 3 dniach od nadania. Doręczyciele paczek dzwonią czy jestem, kiedy można podjechać, są całkiem elastyczni czasowo.

 

Podsumowując, na chwilę obecną, paradoksalnie, najbardziej zadowolony jestem z usług Poczty Polskiej. Wg. jakość usług wyraźnie podnosi się, czas dostarczenia przesyłek nierzadko jest krótszy od kuriera a doręczyciele są lepiej obeznani w terenie- mają w końcu do ogarnięcia mniejszy rejon. Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale- POCZTA POLSKA ROX!

Edited by Cyku
Link to post
Share on other sites

Akurat czekam na paczkę z gunfire.pl poszła kurierem GLS przesyłka pobraniową priorytetową w środę. W piątek kurier krążył z nią cały dzień po czym leżała w magazynie cały weekend. Dziś był u mnie o 11.30, pisałem przed wysłaniem paczki godziny 12-15 a on pojechał. Chamsko powiedział jeszcze "jestem 10 km dalej może zechciałbys podjechać?" hamstwo! W końcu dogadałem się żeby był jutro po 12 zobaczymy jak to będzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...